• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gazeta Prawna

  Przeczytaj także...
  INFOR PL S.A. – polska firma (holding) działająca w branży wydawniczej, wydawca periodyków specjalistycznych, portali internetowych oraz Dziennika Gazety Prawnej.Podatek – obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych.
  Księgowość (buchalteria) – jest podstawowym elementem składowym rachunkowości. Księgowość stanowi część rejestracyjną rachunkowości.

  Gazeta Prawna – specjalistyczny dziennik polski wydawany od 22 października 1994 do 12 września 2009 roku (początkowo jako tygodnik) przez Grupę Wydawniczą Infor S.A. (od połowy 2008 Infor Biznes Sp z o.o.).

  Opis[ | edytuj kod]

  Gazeta publikowała głównie informacje z zakresu prawa i gospodarki; skierowana była do prawników, kadry menedżerskiej, biznesmenów, a także pracowników działów kadrowych, płac i księgowości. Jako dziennik zaczęła się ukazywać w 2001 roku. Oprócz stałych rubryk miała także dodatki dotyczące księgowości, podatków, funkcjonowania firm i przedsiębiorstw oraz urzędów publicznych. Ostatnim redaktorem naczelnym dziennika był Robert Lidke. Właścicielem „Gazety Prawnej” był Ryszard Pieńkowski.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Dziennik Gazeta Prawna – ogólnopolski dziennik ukazujący się od 14 września 2009 roku. Powstał z połączenia dwóch czasopism krajowych: „Gazety Prawnej” i „Dziennika”. Gazeta nie ma wydania sobotnio-niedzielnego, ukazuje się pięć razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku.

  We wrześniu 2009 roku gazeta połączyła się z „Dziennikiem Polska-Europa-Świat”. W wyniku fuzji powstał nowy tytuł, „Dziennik Gazeta Prawna”.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Beata Ratuszniak: ZKDP: Sprzedaż Dziennika ciągle spada. media2.pl, 2009-05-08. [dostęp 2016-01-11].
  2. meg: Dwa ogólnopolskie dzienniki znikają z kiosków. Wirtualna Polska, 2009-09-12. [dostęp 2016-01-11].
  Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym – system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowione lub uznane przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowane, w tym z użyciem przymusu.Dziennik - zbiór publikacji prasowych ukazujący się codziennie. Najczęściej dzienniki nie ukazują się w niedziele i święta.
  Warto wiedzieć że... beta

  Dziennik Polska-Europa-Świat – polska gazeta codzienna o zasięgu ogólnokrajowym, wydawana w latach 2006–2009 początkowo przez firmę Axel Springer Polska, później przez grupę wydawniczą INFOR PL. Ukazywała się od 18 kwietnia 2006 do 12 września 2009.
  Wirtualna Polska (WP) – pierwszy polski portal internetowy, wchodzi w skład Grupy o2, siedziba w Gdańsku. Interaktywna platforma komunikacji, informacji, e-commerce oraz e-biznes.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.