• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gauri Khan

  Przeczytaj także...
  Nowe Delhi (hindi नई दिल्ली, ang. New Delhi) – miasto, które jest obecną stolicą Indii. Znajduje się ono w Delhi – jednostce administracyjnej mającej status narodowego terytorium stołecznego (national capital territory). Nowe Delhi, choć pod względem administracyjnym jest osobnym miastem, nie stanowi wydzielonego organizmu miejskiego, lecz łączy się z sąsiednimi dzielnicami Delhi, stanowiąc jakby kolejną dzielnicę tego miasta.Om Shanti Om (hindi ओम शान्ति ओम, urdu اوم شانتی اوم, skrót tytułu: OSO) to bollywoodzki film wyreżyserowany przez Farah Khan (Jestem przy tobie). W rolach głównych Shah Rukh Khan i debiutantka Deepika Padukone, w drugoplanowych Shreyas Talpade i Arjun Rampal. Gościnnie występuje w filmie wiele gwiazd Bollywoodu. Tematem filmu jest miłość większa niż śmierć, pragnienie sławy, krzywda i zemsta, a także dramatyzm odzyskiwania tożsamości poprzez odzyskiwanie pamięci o swojej przeszłości. Film wykorzystuje motyw reinkarnacji.
  Billu Barber to bollywoodzka komedia z Irfanem Khanem i Larą Dutta w rolach głównych. Gościnnie występuje Shahrukh Khan, będący producentem filmu. Premiera - zapowiedziana na październik 2008 roku - ostatecznie została ustalona na dzień 13 lutego 2009. Reżyseria - Priyadarshan, autor Hera Pheri. W rolach drugoplanowych Om Puri, Rajpal Yadav i Govardhan Asrani, gościnnie wystąpią Kareena Kapoor, Priyanka Chopra i Deepika Padukone. Film jest remakiem filmu Katha Parayumpol w języku malajalam i ma też swoją wersję w tamilskim (Kuselan z Pasupathy i Rajinikanthem). Tematem tego filmu jest historia życiowego nieudacznika, dobrego i uczciwego fryzjera Billu, z trudem walczącego o utrzymanie swojej rodziny. Jego życie zmienia się, gdy w wiosce zaczynają kręcić film i pojawia się sławny aktor, z którym Billu się w dzieciństwie przyjaźnił.

  Gauri Chibber Khan (ur. 8 października 1970 w Nowym Delhi) – indyjska producentka filmowa.

  Gauri Chibber Khan jest żoną bollywoodzkiego aktora Shah Rukh Khana. Dotychczas była producentką filmów:

 • 2009: Billo Barber
 • 2007: Om Shanti Om
 • 2005: Paheli
 • 2004: Jestem przy tobie (Main Hoon Na)
 • Pomagała przy wybieraniu kostiumów do:

 • 1995: Karan Arjun
 • 1994: Anjaam
 • 1993: Baazigar
 • 1993: Kabhi Haan Kabhi Naa
 • 1993: Darr
 • Przypisy

  1. Gauri Khan - Filmweb (pol.). filmweb.pl. [dostęp 2012-07-09].

  Linki zewnętrzne[]

 • Gauri Khan w bazie Internet Movie Database (IMDb) (ang.)
 • Baazigar (tłum. z hindi: बाज़ीगर : "Ryzykant", urdu: بازی گر, ang. tytuł "Jongleur", niem. "Spieler") to bollywoodzki film akcji, thriller, zainspirowany hollywoodzkim "A Kiss Before Dying" i wyreżyserowany w 1993 roku przez duet braci Abbas-Mustan. Główne role gra znana indyjska para filmowa Shah Rukh Khan i Kajol. Tematem filmu jest zemsta kogoś, komu krzywda odebrała dzieciństwo. Bohater, aby przeprowadzić swój plan zemsty przyjmuje podwójną tożsamość i uwodzi córki krzywdziciela nieoczekiwanie sam się w jednej z nich zakochując. Miłość i zemsta – ulubione motywy Bollywoodu wyrażane tu też poprzez śpiew i taniec.Paheli (dewanagari: पहेली tzn. "Zagadka", pol. tytuł Sekret niem: "Die Schöne und der Geist") – indyjski film fantasy z 2005, w reżyserii Amola Palekara. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Vijayadana Dethy "Duvidha".  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kabhi Haan Kabhi Naa (dosł. tłum. z hindi "Czasem tak, czasem nie", Devanagari: कभी हाँ कभी ना Nastaliq: کبھی ہاں کبھی نہ angielski: Sometimes yes, sometimes no, niem. tytuł Sie liebt mich, sie liebt mich nicht, rosyjski: "Sezon lubwi") to bollywoodzki dramat miłosny rozgrywany w środowisku młodzieży żyjącej na wybrzeżu Goa. Film w roku 1993 wyreżyserował Kundan Shah. To jeden z wcześniejszych filmów sławnego aktora indyjskiego Shah Rukh Khana. Tematem filmu są losy życiowego nieudacznika rozczarowującego ojca swoją pasją do muzyki i lekceważeniem dla nauki. Próbuje on odnaleźć swoje miejsce w życiu poprzez miłość i grę w zespole muzycznym.
  Biblioteka Kongresu Stanów Zjednoczonych (ang.: Library of Congress) – największa biblioteka świata. Gromadzi ponad 142 mln różnego rodzaju dokumentów, ponad 29 mln książek, 58 mln rękopisów, 4,8 mln map i atlasów, 12 mln fotografii, 6 mln mikrofilmów, 3,5 mln dokumentów muzycznych, 500.000 filmów; wszystko w ponad 460 językach. 7% zbiorów to dokumenty w językach słowiańskich, w tym największy w USA zbiór polskich książek. Całość zajmuje 856 km półek. Biblioteka dysponuje (w 3 budynkach) 22 czytelniami ogólnymi, 3 wydzielonymi czytelniami dla kongresmenów oraz biblioteką sztuki (John F. Kennedy Center). Zatrudnia 5 tysięcy pracowników. Wyposażona jest w system komputerowy o pojemności 13 mln rekordów oraz w 3000 terminali. Pełni funkcję biblioteki narodowej.
  Darr (hindi: डर, w tłum. "Strach", in. tytuł "Dharr", ang. "Darr: A Violent Love Story") to bollywoodzki thriller stworzony w 1993 przez sławnego indyjskiego reżysera Yasha Choprę. W roli głównej jeden z najpopularniejszych aktorów Bollywoodu Shah Rukh Khan. Stworzył on tu jedną ze swoich najlepszych kreacji aktorskich. Jego filmową partnerką jest Juhi Chawla. W filmie przedstawiono skrytą i obsesyjną miłość do kobiety. Sugestywnie odtworzono atmosferę rosnącego strachu kobiety i desperacji jej tajemniczego wielbiciela.
  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.
  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Karan Arjun (hindi: करन अरजुन, urdu: کرن اَرجُن) – indyjski film akcji, dramat zemsty i miłości z elementami musicalu wyreżyserowany w 1995 r. przez Rakesh Roshana. W rolach głównych występują sławni bollywoodzcy aktorzy Shah Rukh Khan, Salman Khan i Kajol. Tematem filmu jest trwająca pokoleniami zemsta za krzywdę. Jej spełnienie umożliwia reinkarnacja – matka zabitych synów wyprasza u krwawej bogini Kali ich ponowne narodzenie i zemstę na krzywdzicielu.
  Shahrukh Khan (hindi: शाहरुख़ ख़ान, urdu: شاه رخ خان nazywany SRK i King Khan, ur. 2 listopada 1965 w Talwar Nursing Home w New Delhi, Indie) – aktor bollywoodzki, dziewięciokrotny zdobywca Nagrody Filmfare dla Najlepszego Aktora, od kilku lat także producent filmowy (założyciel i właściciel firmy Red Chillies Entertainment, w której powstało między innymi Jestem przy tobie). Prywatnie mąż Gauri Khan (ona wyznania hinduistycznego, on muzułmanin) i ojciec trójki dzieci - urodzonego 13 listopada 1997 roku syna Aryana, córki Suhany, urodzonej 22 maja 2000 roku i syna Abrama urodzonego 27 maja 2013 roku. Przyjaźni się z takimi gwiazdami jak Priyanka Chopra, Kareena Kapoor, Kajol, Deepika Padukone i Farah Khan.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.