• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gary Stempel

  Przeczytaj także...
  Reprezentacja Panamy w piłce nożnej jest narodową drużyną Panamy i gra pod egidą Panamskiej Federacji Piłki Nożnej (Federación Panameña de Fútbol). Federacja została założona w 1937, od 1938 jest członkiem FIFA, od 1961 CONCACAF. Panamczycy nigdy nie awansowali do finałów Mistrzostw Świata. W 2005 zdobyli drugie miejsce w Złotym Pucharze CONCACAF.Przydomek reprezentacji to Czerwony Przypływ (La Marea Roja) lub Kanałowcy (Los Canaleros). W 2009 roku wygrali UNCAF Nations Cup.Club Deportivo Águila – salwadorski klub piłkarski z siedzibą w mieście San Miguel, w departamencie San Miguel. Obecnie występuje na pierwszym szczeblu rozgrywek – Primera División. Swoje domowe mecze rozgrywa na obiekcie Estadio Juan Francisco Barraza.
  Panama, Panamá – stolica Panamy, port nad Oceanem Spokojnym, w pobliżu Kanału Panamskiego; ośrodek administracyjny prowincji Panama; 708 738 mieszkańców.

  Gary Stempel (ur. 26 stycznia 1957 w mieście Panama) – panamski trener piłkarski. Posiada również obywatelstwo angielskie.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Karierę jako trener Stempel rozpoczął w 1996 roku w zespole San Francisco FC. W sezonie 2005 wywalczył z nim mistrzostwo fazy Clausura, w sezonie 2006 mistrzostwo fazy Apertura, a w sezonie 2007 ponownie mistrzostwo Apertura. W San Francisco pracował przez 11 lat. W międzyczasie był selekcjonerem reprezentacji Panamy U-20 oraz U-23.

  San Francisco Fútbol Club, panamski klub piłkarski z siedzibą w La Chorrera w południowej Panamie, założony w 1971 roku.Reprezentacja Meksyku w piłce nożnej – narodowy zespół piłkarski Meksyku. Od 1923 roku reprezentuje Meksyk w międzynarodowych rozgrywkach piłkarskich.

  W 2007 roku Stempel był trenerem salwadorskiego zespołu Águila. W 2008 roku został selekcjonerem reprezentacji Panamy. W 2009 roku wziął z nią udział w Złotym Pucharze CONCACAF. Panama rozegrała na nim 4 spotkania: z Gwadelupą (1:2), Meksykiem (1:1), Nikaraguą (4:0) oraz Stanami Zjednoczonymi (1:2), po czym zakończyła turniej na ćwierćfinale.

  Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej pierwszy mecz rozegrała w 1885 roku, ale nie został wpisany do oficjalnego rejestru. Dziś uznaje się, że debiutem międzypaństwowym Amerykanów było wygrane 3:2 spotkanie ze Szwecją w Sztokholmie, w trzy lata po założeniu krajowego związku piłki nożnej.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.

  W 2010 roku Stempel wrócił do San Francisco FC. W sezonie 2010/2011 wywalczył z nim mistrzostwo fazy Clausura. W 2011 roku objął posadę selekcjonera reprezentacji Gwatemali U-17.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Profil na Weltfussball (niem.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Reprezentacja Gwadelupy w piłce nożnej jest narodową drużyną Gwadelupy - francuskiego departamentu zamorskiego - i jest kontrolowana przez założoną w 1961 Gwadelupską Ligę Piłki Nożnej (Ligue Guadeloupéenne e Football), która jest częścią Francuskiej Federacji Piłki Nożnej. Drużyna Gwadelupy nie jest członkiem FIFA, ponieważ sprzeciwił się temu Francuski Związek Piłki Nożnej, ale od 1964 jest członkiem CONCACAF. Największym osiągnięciem reprezentacji jest dotarcie do półfinałów Złotego Pucharu CONCACAF w 2007. Trenerem ekipy jest Roger Salnot.
  Anglia (ang. England, język staroangielski Englaland) – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i kanał La Manche. Stolicą Anglii jest Londyn.
  Reprezentacja Nikaragui w piłce nożnej jest narodową drużyną Nikaragui i gra pod egidą Nikaraguańskiej Federacji Piłki Nożnej (Federación Nicaragüense de Fútbol). Federacja powstała w 1931, od 1950 jest członkiem FIFA, od 1968 CONCACAF. Nikaraguańczycy nigdy nie awansowali do finałów Mistrzostw Świata ani do Złotego Pucharu CONCACAF. Obecnie w rankingu FIFA drużyna Nikaragui zajmuje 161 miejsce. Przydomek reprezentacji to La Azul y Blanco lub Los Pinoleros.
  Salwador (El Salvador, Republika Salwadoru; República de El Salvador) – państwo w Ameryce Środkowej, leżące nad Oceanem Spokojnym ze stolicą San Salvador. Graniczy z Gwatemalą (203 km) i Hondurasem (342 km).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.046 sek.