• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gary Powell

  Przeczytaj także...
  Teledysk (wideoklip) – forma sztuki filmowej towarzysząca utworowi muzycznemu, inspirowana filmem reklamowym. Z reguły fabuła teledysku nawiązuje do tematu utworu. Rozpowszechniony od początku lat 80., m.in. za sprawą amerykańskiej telewizji muzycznej MTV.Dirty Pretty Things - brytyjski zespół muzyczny grający indie rock założony przez Carla Barâta, do którego dołączyli Gary Powell, Anthony Rossomando oraz Didz Hammond.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Gary Armstrong Powell (ur. 11 listopada 1969 - amerykański perkusista, znany przede wszystkim z występów w brytyjskim zespole The Libertines. Grał również w zespołach Dirty Pretty Things i New York Dolls oraz z Eddym Grantem.

  New York Dolls – amerykański zespół rockowy działający w Nowym Jorku w latach 1971–1975 i ponownie od 2004. W pierwszym okresie działalności muzycy nagrali dwie płyty, które niewiele później wywarły duży wpływ na kształtowanie się muzyki punkrockowej, a image członków zespołu jeszcze w latach 80. znajdował odbicie w wizerunku wykonawców z kręgu nowej fali oraz glam metalu. New York Dolls zapoczątkowali również działalność sceny nowojorskiej na którą złożyły się zespoły: m.in. Ramones, Blondie, Television czy Talking Heads.Peter Daniell Doherty (ur. 12 marca 1979) - brytyjski muzyk rockowy, znany głównie z zespołu The Libertines, w którym był gitarzystą i wokalistą. Po rozpadzie grupy założył zespół Babyshambles.

  Dołączył do The Libertines po tym, jak ówczesny menedżer zespołu, Banny Poostchi, przedstawił go Carlowi Barâtowi i Pete'owi Doherty'emu. Po rozpadzie The Libertines Powell przeszedł do stworzonego przez Barâta zespołu Dirty Pretty Things. Wyraził również zainteresowanie pracą z takimi hip-hopowymi wykonawcami jak Kanye West czy duetu UGK, w którego teledysku, The Game Belongs To Me, pojawił się w 2007.

  Carl Ashley Raphael Barât (ur. 6 czerwca 1978 w Basingstoke) – brytyjski muzyk i aktor. Były założyciel, wokalista i gitarzysta zespołów The Libertines oraz Dirty Pretty Things, a także twórca założonej w 2004 grupy The Chavs. Obecnie artysta solowy.Hip-hop – miejska kultura i gatunek muzyczny, powstały w afroamerykańskich społecznościach w Nowym Jorku w latach siedemdziesiątych XX wieku.

  Przypisy

  1. MacKenzie Wilson: The Libertines Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-09-09].
  2. Heather Phares: Dirty Pretty Things Biography (ang.). www.allmusic.com. [dostęp 2016-09-10].
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  UGK (skrót od Underground Kingz) – amerykański duet hip-hopowy, powstały w 1987 w Port Arthur w Teksasie, reprezentujący nurt Dirty South inspirowany G-Funkiem; na południu USA uchodzą również za fundamentalistów rapu.Eddy Grant, właśc. Edmond Montague Grant (ur. 5 marca 1948 w Plaisance w Gujanie) – gujańsko-brytyjski muzyk reggae.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  The Libertines – angielski zespół muzyczny założony przez Pete’a Doherty’ego (wokalista, gitarzysta) i Carla Barata (gitarzysta, wokalista). Grupa ma na swoim koncie dwa albumy:

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.206 sek.