• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gary Johnson - piłkarz

  Przeczytaj także...
  Cambridge United Football Club – angielski klub piłkarski z miasta Cambridge, grający obecnie w piątej lidze piłki nożnej w Anglii, Football Conference. Klub został założony w 1912 roku jako Abbey United.Anglicy (ang. English people) – naród germański zamieszkujący głównie Wielką Brytanię, zwłaszcza Anglię (ok. 45 mln), posługujący się językiem angielskim z grupy języków germańskich. Poza Zjednoczonym Królestwem mieszkają głównie w Republice Południowej Afryki, Związku Australijskim, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Anglicy wyznają głównie anglikanizm. Ich kultura zaczęła się kształtować w średniowieczu pod wpływami celtyckimi, romańskimi (gł. francuskimi) oraz skandynawskimi (głównie normańskimi i nordyckimi). Od czasów nowożytnych zaczęła wpływać na kulturę reszty świata. Za pierwszego Anglika uważa się człowieka z Boxgrove, którego szczątki znaleziono w hrabstwie West Sussex.
  Watford Football Club – angielski zawodowy klub piłkarski z siedzibą w mieście Watford, w hrabstwie Hertfordshire, występujący w angielskiej Football League Championship.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Gary Stephen Johnson (ur. 28 września 1955 w Hammersmith na północy Londynu) – angielski piłkarz, grający na pozycji pomocnika, trener piłkarski.

  Trener – osoba zajmująca się przygotowaniem fizycznym i psychicznym swoich podopiecznych (najczęściej grupy) w wielu dziedzinach życia, m.in. sportu. Najczęściej wyspecjalizowany jest w jednej, konkretnej dyscyplinie (np. piłka nożna, koszykówka czy gimnastyka). Jego zadaniem jest umotywowywanie i wyszkolenie osób, z którymi pracuje.Northampton Town Football Club – angielski klub piłkarski z siedzibą w Northampton, grający obecnie w Football League Two.

  Kariera piłkarska[]

  Kariera klubowa[]

  Wychowanek Watford F.C. Karierę piłkarską rozpoczął szwedzkich klubach drugoligowych. Potem powrócił do Anglii, gdzie występował w Soham Town Rangers F.C., Newmarket Town F.C. i Cambridge United F.C.

  Kariera trenerska[]

  Karierę szkoleniowca rozpoczął w 1986 roku. Trenował kluby Newmarket Town F.C., Cambridge United F.C. i Kettering Town F.C.. Od 5 września 1999 do 26 kwietnia 2001 prowadził reprezentację Łotwy. Potem trenował Yeovil Town F.C., Bristol City F.C., Peterborough United F.C. i Northampton Town F.C..

  Reprezentacja Łotwy w piłce nożnej - Pierwsze zwycięstwo odniosła prawie cztery lata po debiucie – w 1924 roku z Litwą.Yeovil Town Football Club – angielski klub piłkarski z miasta Yeovil w południowo-zachodniej Anglii. Zespół gra w Football League Championship.

  Przypisy

  Bibliografia[]

 • Profil na Soccerway
 • Profil na Soccerpunter (ang.)
 • Profil na Footballzz (ang.)
 • Profil na Worldfootball (ang.)
 • Profil na Transfermarkt
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Hammersmith - dzielnica Londynu położona 8 km na północny zachód od Charing Cross w gminie London Borough of Hammersmith and Fulham. Dzielnica jest od kilkudziesięciu lat centrum mniejszości polskiej w Londynie. W Hammersmith znajduje się Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny, będący siedzibą powstałej w 1942 Biblioteki Polskiej – jednej z większych tego typu instytucji poza granicami Polski.Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Pomocnik (ang. midfielder) – zawodnik w piłce nożnej, który gra w środku pola między atakującymi napastnikami a broniącymi obrońcami. Rozróżnia się pomocników: defensywnych, środkowych, ofensywnych, bocznych oraz cofniętych skrzydłowych.
  Bristol City Football Club – klub piłkarskich z siedzibą w mieście Bristol. Zespół gra na stadionie Ashton Gate, który jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części miasta. W sezonie 2012/13 zajął ostatnie 24.miejsce w Championship i spadł do League One.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.