• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gardnar Mulloy  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  John Edwards Bromwich (ur. 14 listopada 1918 w Kogarah, Nowa Południowa Walia, zm. 21 października 1999), australijski tenisista, w 1984 uhonorowany miejscem w Międzynarodowej Tenisowej Hall of Fame.US Open, United States Open – międzynarodowe mistrzostwa USA w tenisie; jeden z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema, rozgrywany w Stanach Zjednoczonych od 1881 roku, na przełomie sierpnia i września. Od 1978 odbywa się w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens na twardych kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center we Flushing Meadows–Corona Park.

  Gardnar Putnam Mulloy (ur. 22 listopada 1913 w Waszyngtonie) - tenisista amerykański, specjalista gry podwójnej, zwycięzca wielkoszlemowych mistrzostw USA w deblu, zdobywca Pucharu Davisa.

  Spis treści

 • 1 Kariera tenisowa
 • 2 Sukcesy w turniejach wielkoszlemowych
 • 3 Bibliografia
 • 4 Linki zewnętrzne
 • Robert Falkenburg, Bob Falkenburg (ur. 29 stycznia 1926 w Nowym Jorku) – tenisista amerykański, zwycięzca Wimbledonu w grze pojedynczej i podwójnej, reprezentant Brazylii w Pucharze Davisa.Frank Allan Sedgman (ur. 29 października 1927 w Mount Albert, Wiktoria) – tenisista australijski, zwycięzca 22 turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej, w tym pięciu w singlu, zdobywca deblowego Wielkiego Szlema 1951, zdobywca Pucharu Davisa.


  Podstrony: 1 [2] [3]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Richard Savitt, Dick Savitt (ur. 4 marca 1927 w Bayonne, New Jersey) - tenisista amerykański, zwycięzca mistrzostw Australii i Wimbledonu w grze pojedynczej, reprezentant w Pucharze Davisa.
  Shirley June Fry, zamężna Irvin (ur. 30 czerwca 1927 w Akron, Ohio), tenisistka amerykańska, zwyciężczyni 17 turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Bud Collins, właśc. Arthur Worth Collins (ur. 17 czerwca 1929 w Lima, Ohio), amerykański dziennikarz sportowy, znawca tenisa.
  Frank Andrew Parker, pierwotnie Franciszek Andrzej Pajkowski (ur. 31 stycznia 1916 w Milwaukee, Wisconsin, zm. 24 lipca 1997) - tenisista amerykański pochodzenia polskiego, zwycięzca mistrzostw USA i mistrzostw Francji w grze pojedynczej, zdobywca Pucharu Davisa.
  II wojna światowa – największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 do 2 września 1945 roku (w Europie do 8 maja 1945), obejmujący zasięgiem działań wojennych prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Niektóre epizody wojny rozgrywały się nawet w Arktyce i Ameryce Północnej. Poza większością państw europejskich i ich koloniami, brały w niej udział państwa Ameryki Północnej i Ameryki Południowej oraz Azji. Głównymi stronami konfliktu były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 1,7 mld ludzi, w tym 110 mln z bronią. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi.
  William Augustus Larned (ur. 30 grudnia 1872 w Summit, zm. 16 grudnia 1926 w Nowym Jorku) – amerykański tenisista, siedmiokrotny zwycięzca mistrzostw USA w grze pojedynczej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.