• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gandawa-Wevelgem - kobiecy 2016

  Przeczytaj także...
  Gandawa-Wevelgem jest jednodniowym szosowym wyścigiem kolarskim, rozgrywanym w belgijskiej Flandrii każdej wiosny, w kwietniu. Nie jest on zaliczany do tzw. monumentów kolarstwa, mimo to jest uważany za jeden z ważniejszych wczesnowiosennych klasyków. Odbywa się zazwyczaj między wyścigami Dookoła Flandrii i Paryż-Roubaix. Po raz pierwszy wyścig odbył się w 1934 roku, i często jest określany jako klasyk sprinterów, jako że meta usytuowana jest na płaskim terenie.Chantal Blaak (ur. 22 października 1989 w Rotterdamie) − holenderska kolarka szosowa i torowa, złota medalistka szosowych mistrzostw świata. zawodniczka zespołu Team Specialized–lululemon.
  Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.

  5. edycja kobiecego wyścigu kolarskiego Gandawa-Wevelgem (pełna nazwa wyścigu to Gent-Wevelgem in Flanders Fields) odbyła się 27 marca 2016 roku w Belgii. Trasa wyścigu liczyła 115 kilometrów. Zwyciężczynią została Holenderka Chantal Blaak, wyprzedzając Niemkę Lisę Brennauer oraz inną Holenderkę Lucindę Brand.

  Lucinda Brand (ur. 2 lipca 1989 w Dordrecht) – holenderska kolarka szosowa i przełajowa, dwukrotna medalistka szosowych mistrzostw świata.Lisa Brennauer (ur. 8 czerwca 1988 w Kempten) – niemiecka kolarka szosowa i torowa, złota medalistka szosowych mistrzostw świata i dwukrotna medalistka torowych mistrzostw Europy.

  Gandawa-Wevelgem był czwartym w sezonie wyścigiem cyklu UCI Women’s World Tour, będącym serią najbardziej prestiżowych zawodów kobiecego kolarstwa. Poza wyścigiem kobiecym tego samego dnia, lecz na dłuższej trasie zorganizowano również wyścig mężczyzn.

  UCI Women’s World Tour 2016 – 1. edycja cyklu kobiecych szosowych wyścigów kolarskich o najwyższej randze w klasyfikacji UCI, będącego następcą Pucharu Świata Kobiet w Kolarstwie Szosowym. Seria rozpoczyna się 5 marca we Włoszech wyścigiem Strade Bianche, a zakończy 11 września w Hiszpanii zawodami Madrid Challenge by la Vuelta. W kalendarzu na sezon 2016 figuruje 17 wyścigów (4 wieloetapowe i 13 jednodniowych), z czego czternaście zaplanowano w Europie, dwa w Ameryce Północnej oraz jeden w Azji.

  Wyniki[ | edytuj kod]

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona wyścigu
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.