• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gammelsdorf

  Przeczytaj także...
  Wspólnota administracyjna Mauern – wspólnota administracyjna (niem. Verwaltungsgemeinschaft) w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Freising. Siedziba wspólnoty znajduje się w miejscowości Mauern.Freising (pol. hist. Fryzynga; łac. Frisinga; hist. Frigisinga, Freisingen, Freysing) - miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, siedziba powiatu Freising. Leży ok. 33 km na północ od Monachium, nad rzeką Izarą. Miasto zamieszkuje 45 368 osób (31 grudnia 2011).
  Powiat Freising (niem. Landkreis Freising) - powiat w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium.

  Gammelsdorf – miejscowość i gmina w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria, w regionie Monachium, w powiecie Freising, wchodzi w skład wspólnoty administracyjnej Mauern. Leży około 22 km na północny wschód od Freising.

  Dzielnice[ | edytuj kod]

  Dzielnicami w gminie są:

  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.Region Monachium (niem. Planungsregion München) – region planowania w Niemczech, w kraju związkowym Bawaria, w rejencji Górna Bawaria. Siedzibą regionu jest miasto na prawach powiatu Monachium.

  Demografia[ | edytuj kod]

  Dane o ludności z dnia 31 grudnia 2008:

  Polityka[ | edytuj kod]

  Wójtem gminy jest Paul Bauer, wcześniej urząd ten obejmował Alfons Kipfelsberger, rada gminy składa się z 12 osób.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – największy pod względem powierzchni i najlepiej rozwinięty gospodarczo kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.Górna Bawaria (niem. Oberbayern) - kraina historyczna w południowych Niemczech, współcześnie okręg (niem. Bezirk) oraz rejencja w kraju związkowym Bawaria. Stolicą Górnej Bawarii jest Monachium. Do Górnej Bawarii należy też najwyższa część niemieckich Alp, przepływa przez nią rzeka Izara.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.