• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gamescom 2015  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Konami Corporation (jap. コナミ株式会社, Konami Kabushiki-gaisha, TYO: 9766 NYSE: KNM SGX: K20) – japoński producent i wydawca gier komputerowych, zabawek, kart kolekcjonerskich, anime, tokusatsu i jednorękich bandytów.Nintendo Company, Limited (jap. 任天堂, Nintendō) – firma założona 23 września 1889 przez Fusajirō Yamauchiego, w celu produkowania kart hanafuda do japońskiej gry o tej samej nazwie. W ciągu kilkudziesięciu lat firma zajęła się rynkiem gier konsolowych i stała się jednym z potentatów w tej dziedzinie.
  Logo targów gamescom
  Koelnmesse

  gamescom 2015 – siódma edycja targów gier komputerowych gamescom, która odbyła się w dniach 5–9 sierpnia 2015 roku na terenie Koelnmesse w Kolonii w Niemczech. Została zorganizowana przez „Bundesverband Interaktive Unterhaltungssoftware” (ang. „German Federal Association of Interactive Entertainment Software”). Targi odwiedziła rekordowa liczba osób – 345 tysięcy zwiedzających, ponad 33 tysiące gości handlowych i 806 wystawców. Powierzchnia wystawowa wyniosła 193 tysiące metrów kwadratowych. Następna edycja odbyła się w tym samym miejscu w dniach 17–21 sierpnia 2016 roku.

  Super Mario Maker – komputerowa gra platformowa i edytor poziomów stworzony przez japońską firmę Nintendo. Został wydany 11 września 2015 na konsolę Wii U oraz 2 grudnia 2016 na Nintendo 3DS. W czerwcu 2019 wydano kontynuację gry – Super Mario Maker 2. Heroes of the Storm – sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena tworzona przez Blizzard Entertainment. W założeniu gra będzie łączyć postacie z serii Warcraft, Diablo i StarCraft. Tytuł gry został ujawniony 17 października 2013. 8 listopada ruszyły zapisy do testowania otwartej wersji beta.

  Nagrody[ | edytuj kod]

  Najwięcej nagród na gamescom 2015 przyznano grze Star Wars: Battlefront studia EA DICE.

 • Najlepsza gra gamescomu 2015 – Star Wars: Battlefront (Electronic Arts)
 • Nagroda publiczności dla najbardziej wyczekiwanej gry – Star Wars: Battlefront (Electronic Arts)
 • Najlepsza gra na konsolę Sony – Star Wars: Battlefront (Electronic Arts)
 • Najlepsza gra na konsolę Microsoftu – Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Konami)
 • Najlepsza gra na konsolę Nintendo – Super Mario Maker (Nintendo)
 • Najlepsza gra roleplaying – Dark Souls III (Bandai Namco)
 • Najlepsza gra wyścigowa – Forza Motorsport 6 (Microsoft)
 • Najlepsza gra akcji – Metal Gear Solid V: The Phantom Pain (Konami)
 • Najlepsza symulacja – Forza Motorsport 6 (Microsoft)
 • Najlepsza gra sportowa – Pro Evolution Soccer 2016 (Konami)
 • Najlepsza gra rodzinna – Lego Dimensions (Warner Bros. Interactive Entertainment)
 • Najlepsza gra strategiczna – Unravel (Electronic Arts)
 • Najlepsza gra pecetowa – Star Wars: Battlefront (Electronic Arts)
 • Najlepsza gra mobilna/przenośna – The Legend of Zelda: Tri Force Heroes (Nintendo)
 • Najlepsza gra casualowa/społecznościowa – Super Mario Maker (Nintendo)
 • Najlepszy sieciowy multiplayer – Star Wars: Battlefront (Electronic Arts)
 • Najlepsza gra niezależna – Cuphead (Studio MDHR)
 • Najlepszy sprzęt – HTC Vive (HTC)
 • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege – pierwszoosobowa strzelanina taktyczna skupiająca się na walkach pomiędzy policją, a terrorystami. Gra nawiązuje do technothrillera Rainbow Six Toma Clancy’ego. Za jej produkcję odpowiada Ubisoft Montreal, a jej wydanie odbyło 1 grudnia 2015 roku na platformy Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One. 9 lutego 2016 roku odbyła się premiera darmowego DLC Operation Black Ice (gracze z przepustką sezonową mieli dostęp do dodatku tydzień wcześniej). Dodatek poszerzył grę o dwóch operatorów oraz jedną mapę.Digital Illusions CE (DICE) – to szwedzka firma zajmująca się tworzeniem gier komputerowych, została utworzona z członków dawnej grupy "The Silents" (pisali dema na Amigę). Wszyscy członkowie pochodzili z miast Alvesta i Växjö. Przez dość długi czas kiedy pracownicy firmy byli studentami biuro firmy znajdowało się w niewielkim pokoju akademika. Z tego okresu pochodzi wiele hitów na Amige 500 takich jak Pinball Dreams, Pinball Fantasies, i Pinball Illusions.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Forza Motorsport 6 – komputerowa gra wyścigowa wyprodukowana przez amerykańskie studio Turn 10 Studios. Gra została wydana 15 września 2015 roku przez Microsoft Studios na platformę Xbox One. Wersja na platformę PC została wydana 6 września 2016 roku pod tytułem Forza Motorsport 6: Apex. Jest to szósta część z serii Forza Motorsport.
  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2016 roku w grach komputerowych. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.
  Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.
  Warner Bros. Interactive Entertainment, Inc. (WBIE) – oddział Warner Bros. Home Entertainment zajmujący się produkcją i dystrybucją gier komputerowych oraz innych produktów elektronicznych na wszystkie platformy, w tym komputery osobiste, konsole, handheldy i urządzenia mobilne. Do WBIE należy również studio WB Games, zajmujące się produkcją gier opartych na licencjach, do których prawa posiada Warner Bros. Firma zajmuje się jednak również dystrybucją gier innych podmiotów, jak np. gier z serii Wiedźmin, począwszy od Zabójców królów.
  Xbox One – trzecia konsola gier wideo wyprodukowana przez firmę Microsoft. Oficjalna prezentacja konsoli odbyła się 21 maja 2013 roku, zaś 22 listopada 2013 roku sprzęt został wydany w 13 krajach.
  FIFA 16 – komputerowa gra sportowa podejmująca tematykę piłki nożnej, stworzona przez studio EA Sports. Jest to dwudziesta druga część piłkarskiej serii FIFA. Wydanie gry zostało zaplanowane na 22 września 2015 roku w Ameryce. W Europie premiera odbędzie się dwa dni później, 24 września. Ambasadorem gry w Polsce został napastnik Ajaxu Amsterdam, Arkadiusz Milik i to jego twarz widnieje obok wizerunku Lionela Messiego na okładce produktu w tym kraju.
  Niezależna gra komputerowa (ang. independent video game, potocznie gra indie) – gra komputerowa, która została stworzona przez mały zespół lub jedną osobę bez finansowego wsparcia wydawcy gier. Gry niezależne często charakteryzują się innowacyjną rozgrywką i rozpowszechniane są za pomocą cyfrowej dystrybucji. Rynek gier indie rozrósł się pod koniec pierwszego dziesięciolecia XXI wieku, głównie dzięki nowym metodom internetowej dystrybucji i narzędziom deweloperskim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.864 sek.