• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Game Boy Printer

  Przeczytaj także...
  Nintendo Company, Limited (jap. 任天堂, Nintendō) – firma założona 23 września 1889 przez Fusajirō Yamauchiego, w celu produkowania kart hanafuda do japońskiej gry o tej samej nazwie. W ciągu kilkudziesięciu lat firma zajęła się rynkiem gier konsolowych i stała się jednym z potentatów w tej dziedzinie.Game Boy Camera, nazywana w Japonii Pocket Camera (jap. Poketto Kamera, ポケットカメラ) – oficjalne akcesorium wyprodukowane przez Nintendo dla konsoli Game Boy i wydane 17 września 1998. Game Boy Camera jest kompatybilna z wszystkimi wersjami konsoli (z wyjątkiem Game Boy Micro). Kamera może robić zdjęcia o rozdzielczości 256x224 (obrazy są skalowane do połowy tej rozdzielczości na urządzeniach z anty-aliasingiem), zdjęcia używają czterokolorowej palety barw konsoli Game Boy. Długość ogniskowej to około 50 mm. Kamera jest kompatybilna z urządzeniem Game Boy Printer, dzięki któremu można drukować zrobione zdjęcia na papierze termicznym. Zarówno aparat, jak i drukarka zostały wprowadzone na rynek przez Nintendo głównie dla dzieci w trzech największych regionach gier wideo: Japonii, Ameryce Północnej i Europie.
  Drukarka termiczna – drukarka drukująca na specjalnym papierze termicznym, który ciemnieje pod wpływem ciepła. Nie jest potrzebna taśma barwiąca, toner czy tusz. Najczęściej jest stosowana w kasach i drukarkach fiskalnych.

  Game Boy Printer znany w Japonii jako Pocket Printer (ポケットプリンタ Poketto Purintā?) jest drukarką termiczną sprzedawaną jako akcesorium do konsoli Game Boy przez Nintendo od 1998 roku. Produkcję tego akcesorium zakończono w 2003 roku. Drukarka jest kompatybilna ze wszystkimi modelami Game Boy z wyjątkiem modelu Micro. Drukarka ta jest przystosowana do użycia z akcesorium Game Boy Camera.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.