• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • GameRankings

  Przeczytaj także...
  Hiperłącze (ang. hyperlink, inaczej: odnośnik, odsyłacz, link) – zamieszczone w dokumencie elektronicznym (tekstowym, graficznym, wideo, animacji, PDF, HTML) odwołanie do innego dokumentu lub innego miejsca w danym dokumencie. Odwołanie takie związane jest z fragmentem tekstu lub obrazem – uaktywnienie hiperłącza (kliknięcie lub nadejście odpowiedniego momentu) powoduje otwarcie dokumentu docelowego. Hiperłącza są powszechnie używane na stronach internetowych.Metacritic – amerykańska strona internetowa agregująca recenzje albumów muzycznych, gier komputerowych, filmów i seriali. Na podstawie ocen z recenzji zlicza średnią przedstawiającą przyjęcie danego medium przez krytyków. W 2005 stronę przejęło przedsiębiorstwo CNET Networks.
  GameFAQs – serwis poświęcony grom komputerowym skupiający się głównie na poradnikach. Na stronie można znaleźć także zrzuty ekranu, filmy i recenzje. Zawartość GameFAQ jest tworzona przez wolontariuszy.

  GameRankingsstrona internetowa, której celem było zbieranie recenzji gier komputerowych z różnych serwisów i prezentowanie uśrednionych ocen. Strona została zamknięta i przekierowana na Metacritic 9 grudnia 2019.

  Rankingi[ | edytuj kod]

  GameRankings kolekcjonował i umieszczał hiperłącza do recenzji z różnych stron internetowych i czasopism, po czym wyliczał średnią ocen. Chociaż przy grze mogły się znaleźć setki recenzji, tylko wybrane przez GameRankings były wliczane w średnią ocenę. Strona w wynikach używała skali procentowej. Gdy źródło recenzji korzystało z innego systemu oceniania (na przykład w skali od 1 do 5 lub oznacza literami), GameRankings konwertował wszystkie te typy do własnego systemu procentowego.

  Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.Strona internetowa, strona WWW (ang. web page) – dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Po stronie hosta użytkownika, strona WWW jest otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej. Autorem pierwszych stron WWW jest Tim Berners-Lee.

  Poza wyliczaniem średniej ocen serwis porównywał gry na ich podstawie w różnych kategoriach, gdy gra zebrała co najmniej 20 recenzji. Kategorie danej gry zależały m.in. od gatunku, trybu prowadzenia rozgrywki czy platformy (te same gry na różne platformy otrzymywały kilka rekordów w bazie). Gry można było porównywać między poszczególnymi kategoriami, jak i między wszystkimi grami w bazie.

  Strony partnerskie CNet-u[ | edytuj kod]

  Każda strona z grą zawierała odpowiednie linki do GameFAQs (strona z wysyłanymi przez użytkowników kodami, solucjami i recenzjami gier) i GameSpotu (wiadomości o grze, jej zapowiedzi i profesjonalne recenzje), ponieważ właścicielem wszystkich trzech stron jest CNet.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Review aggregator site GameRankings is shutting down (ang.). Gamasutra. [dostęp 2020-01-25].
  2. GameRankings Help (ang.). gamerankings.com. [dostęp 2012-05-15].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.