• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • GameRankings

  Przeczytaj także...
  Hiperłącze (ang. hyperlink, inaczej: odnośnik, odsyłacz, link) – zamieszczone w dokumencie elektronicznym (tekstowym, graficznym, wideo, animacji, PDF, HTML) odwołanie do innego dokumentu lub innego miejsca w danym dokumencie. Odwołanie takie związane jest z fragmentem tekstu lub obrazem – uaktywnienie hiperłącza (kliknięcie lub nadejście odpowiedniego momentu) powoduje otwarcie dokumentu docelowego. Hiperłącza są powszechnie używane na stronach internetowych.Rotten Tomatoes – serwis internetowy prezentujący informacje, recenzje i nowości ze świata filmu. Nazwa serwisu w polskim przekładzie oznacza zgniłe pomidory i pochodzi od tradycji obrzucania przez publiczność zgniłymi pomidorami artystów scenicznych, symbolizując bezpośrednią i nieskrępowaną krytykę.
  Metacritic – amerykańska strona internetowa agregująca recenzje albumów muzycznych, gier komputerowych, filmów i seriali. Na podstawie ocen z recenzji zlicza średnią przedstawiającą przyjęcie danego medium przez krytyków. W 2005 stronę przejęło przedsiębiorstwo CNET Networks.

  GameRankingsstrona internetowa agregująca recenzje gier komputerowych z innych stron prezentując średnią ocenę danej gry. Podobne serwisy to: Metacritic (również zarządzany przez CNET), GameStats i Rotten Tomatoes.

  Rankingi[]

  GameRankings kolekcjonuje i umieszcza hiperłącza do recenzji z różnych stron internetowych i czasopism i wylicza średnią ocen. Chociaż przy grze mogą się znaleźć setki recenzji, tylko wybrane przez GameRankings są wliczane w średnią ocenę. Strona w wynikach używa skali procentowej. Gdy źródło recenzji korzysta z innego systemu oceniania (na przykład w skali od 1 do 5 lub oznacza literami), GameRankings konwertuje wszystkie te typy do własnego systemu procentowego.

  Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.Strona internetowa, strona WWW (ang. web page) – dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Po stronie hosta użytkownika, strona WWW jest otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej. Autorem pierwszych stron WWW jest Tim Berners-Lee.

  Poza wyliczaniem średniej ocen serwis porównuje gry na ich podstawie w różnych kategoriach, gdy gra zbierze co najmniej 20 recenzji. Kategorie danej gry zależą m.in. od gatunku, trybu prowadzenia rozgrywki czy platformy (te same gry na różne platformy otrzymują kilka rekordów w bazie). Gry można porównywać między poszczególnymi kategoriami, jak i między wszystkimi grami w bazie.

  Strony partnerskie CNET-u[]

  Każda strona z grą zawiera odpowiednie linki do GameFAQs (strona z wysyłanymi przez użytkowników kodami, solucjami i recenzjami gier) i GameSpotu (wiadomości o grze, jej zapowiedzi i profesjonalne recenzje), ponieważ właścicielem wszystkich trzech stron jest CNET.

  Przypisy

  1. GameRankings Help (ang.). gamerankings.com. [dostęp 2012-05-15].

  Linki zewnętrzne[]

 • Strona GameRankings • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.048 sek.