• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • GameFAQs

  Przeczytaj także...
  FAQ (ang. Frequently Asked Questions) – zbiory często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie, mające na celu udzielenie danemu użytkownikowi serwisu internetowego pomocy bez konieczności angażowania do tego jakichkolwiek osób.The Times – wysokonakładowy brytyjski dziennik społeczno-polityczny wydawany od 1785 roku w Londynie, od 1981 przez News Corporation Ruperta Murdocha. Obecny nakład to około 690 tys. egzemplarzy.
  Poradnik to zbiór informacji przydatnych do ukończenia misji, poziomu lub całej gry komputerowej. W zależności od gatunku gry może zawierać on np. dane jednostek, cechy budynków, cele misji, charakterystyki postaci, opisy przechodzenia misji, ułatwienia itd. W przeciwieństwie do solucji, nie zawiera informacji jednoznacznie wskazujących, że gracz ma każdą z nich wykonać, aby ukończyć grę (jak ma to miejsce w grach przygodowych) - jest on jedynie pomocnikiem dla początkujących i źródłem ciekawostek dla już obeznanych w grze. W przypadku rozbudowanych i wielowątkowych gier poradniki mogą mieć kilkadziesiąt a nawet kilkaset stron. Z tego względu poradniki są tworzone dla gier: fabularnych, RTS-ów, strzelaninek, gier zręcznościowych, symulacyjnych i podobnych. Poradniki są najczęściej tak dużych rozmiarów, że autorzy stron, którzy je zamieszczają, zalecają pobieranie ich na dysk twardy.

  GameFAQs – serwis poświęcony grom komputerowym skupiający się głównie na poradnikach. Na stronie można znaleźć także zrzuty ekranu, filmy i recenzje. Zawartość GameFAQ jest tworzona przez wolontariuszy.

  Strona została założona pod nazwą „Video Game FAQ Archive” przez programistę i gracza Jeffa Veaseya. Jego podstawowym celem było zebranie w jedno miejsce wszelkich poradników i tzw. FAQ. W 1996 stronę przeniesiono pod adres gamefaqs.com i zmieniono nazwę na GameFAQs. 9 sierpnia 2000 roku serwis miał po raz pierwszy milion wyświetleń w jednym dniu.

  Gra komputerowa (gra wideo, ang. video game) – rodzaj oprogramowania komputerowego przeznaczonego do celów rozrywkowych bądź edukacyjnych (rozrywka interaktywna) i wymagającego od użytkownika (gracza) rozwiązywania zadań logicznych lub zręcznościowych. Gry komputerowe mogą być uruchamiane na komputerach osobistych, specjalnych automatach, konsolach do gry, telewizorach, telefonach komórkowych oraz innych mobilnych urządzeniach, nazywanych łącznie platformami sprzętowymi. Zadania stawiane przed graczem w grach komputerowych różnią się w zależności od gatunku i mogą polegać na przykład na rozwiązaniu zadania logicznego, eliminacji wirtualnych przeciwników czy też rywalizacji ze sztuczną inteligencją bądź innymi graczami (gra wieloosobowa); interaktywna rozrywka w celach zawodowych nosi nazwę sportu elektronicznego.

  W 2007 roku Jeff Veasey ogłosił że odchodzi, a jego miejsce zajmie inny pracownik Allen Tyner.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. gamefaqs.com (ang.). alexa. [dostęp 2020-05-07].
  2. Mary-Kate and Ashley: Winner's Circle; The Times; July 1, 2001; Stuart Andrews; p. Doors.2 "Guides to completing thousands of video games, compiled by gamers worldwide"
  3. GameFAQs Help: What is GameFAQs? (ang.). GameFAQ. [dostęp 2017-02-19].
  4. Stephen Totilo: Meet The Man Who'll Make You A Smooth Criminal In San Andreas (ang.). MTV, 2006-01-24. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-04-10)].
  5. gamefaqs (ang.). gamefaqs. [dostęp 2017-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2000-08-15)].
  6. Ben Kuchera: The founder of GameFaqs to step down; it’s time to show some respect (ang.). Ars Technica, 2007-07-20. [dostęp 2017-02-19].
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.