• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Galo Blanco

  Przeczytaj także...
  Oviedo (ast. Uviéu) – miasto w północnej Hiszpanii, na przedgórzu Gór Kantabryjskich, będące stolicą współczesnej prowincji Asturia. Liczy ok. 215 371 mieszkańców.San Marino Open – męski turniej tenisowy wchodzący w skład rozgrywek ATP World Tour, rozgrywany w San Marino na nawierzchni ziemnej w latach 1989–2000.
  8 października jest 281. (w latach przestępnych 282.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 84 dni.

  Galo Blanco Diaz (ur. 8 października 1976 w Oviedo) − hiszpański tenisista, zwycięzca jednego turnieju rangi ATP World Tour w singlu.

  Karierę tenisową Blanco zainaugurował w roku 1995. W rozgrywkach rangi ATP World Tour wygrał jeden singlowy turniej, w roku 1999 na nawierzchni ziemnej w San Marino, pokonując w finale Alberta Portasa. Ponadto w sezonie 2001 Hiszpan doszedł do finału zawodów w Acapulco, gdzie ostatecznie w pojedynku finałowym nie sprostał Gustavo Kuertenowi.

  Abierto Mexicano Telcel – kobiecy turniej tenisowy kategorii WTA International Series zaliczany do cyklu WTA Tour i męski turniej ATP World Tour 500 zaliczany do cyklu ATP World Tour. Panie grają od 2001 roku, a mężczyźni od 1993 roku, na kortach w meksykańskim Acapulco.Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

  W 2006 roku zakończył tenisową karierę. Najwyżej sklasyfikowany w rankingu singlistów był na 40. miejscu pod koniec maja 1998 roku.

  Finały w turniejach ATP World Tour[edytuj kod]

  Gra pojedyncza (1–1)[edytuj kod]

  Bibliografia[edytuj kod]

 • Profil na stronie ATP (ang.). atpworldtour.com. [dostęp 30 stycznia 2014].
 • Profil na stronie ITF (ang.). itftennis.com. [dostęp 30 stycznia 2014]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Association of Tennis Professionals (ATP), Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych – organizacja utworzona w roku 1972 mająca na celu ochronę interesów tenisistów (rok później podobny związek – WTA założyły tenisistki). Począwszy od 1990 r. ATP stała się organizatorem cyklu męskich rozgrywek tenisowych pod nazwą ATP World Tour.
  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.
  Gustavo Kuerten (ur. 10 września 1976 we Florianópolis) − brazylijski tenisista, trzykrotny triumfator wielkoszlemowego French Open w grze pojedynczej, przez 43 tygodnie lider rankingu singlowego ATP, reprezentant Brazylii w Pucharze Davisa.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.