• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Galerianki - ścieżka dźwiękowa

  Przeczytaj także...
  Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.O.c.b. – dziewiąty album studyjny polskiego rapera O.S.T.R.-a. Ukazał się 27 lutego 2009 r. Dostępna jest też dwupłytowa wersja kolekcjonerska zawierająca dodatkowy nośnik z utworami instrumentalnymi z płyty. Album poprzedził utwór "Po drodze do nieba" wydany 9 stycznia 2009.
  Skinny Patrini − polski zespół pochodzący z Trójmiasta. Wykonują muzykę z pogranicza postpunku, electro oraz z elementami brzmienia cold wave. Zespół tworzy para przyjaciół: Anna Patrini - wokalistka, oraz Michał "Skinny" Skórka - producent, wokalista i multiinstrumentalista.

  Galerianki – płyta z muzyką do filmu Galerianki Katarzyny Rosłaniec. Album został wyprodukowany przez rapera o pseudonimie O.S.T.R. i duet Skinny Patrini.

  Na płycie Ostrego pt. O.c.b. w kilku utworach pojawiają się skity z dialogami z filmu Katarzyny Rosłaniec. 3 września ukazał się singel promujący album pt. "Sam to nazwij (Remix Extended)".

  Lista utworów[]

  Źródło.

  O.S.T.R., właściwie Adam Andrzej Ostrowski (ur. 15 maja 1980 w Łodzi), znany również jako Ostry – polski raper, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec. Współzałożyciel grupy muzycznej BDC, przekształconej w latach późniejszych w grupę LWC. Przez krótki okres był także członkiem formacji Obóz TA. Od 2000 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Wraz z producentem muzycznym Emade współtworzy projekt pod nazwą POE. Muzyk współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Michał Urbaniak, Tede, Fokus, DJ Deszczu Strugi, DonGURALesko,Vienio i Pelson, Fu, Pezet, Sistars oraz Slums Attack. W swej twórczości porusza takie zagadnienia jak polityka, korupcja oraz problemy społeczne.Galerianki – polski film fabularny w reżyserii Katarzyny Rosłaniec, która napisała także scenariusz. Za produkcję odpowiedzialni byli Włodzimierz Niderhaus oraz Anna Wojdat. W role główne nastolatek wcieliły się: Anna Karczmarczyk, Dagmara Krasowska, Dominika Gwit oraz Magdalena Ciurzyńska. Premiera filmu odbyła się 25 września 2009 roku. Okres zdjęciowy rozpoczął się 10 czerwca 2008. Plenerem filmu była Warszawa.
  1. Motyw 1
  2. O.S.T.R. - "Pegaz"
  3. O.S.T.R. - "Mówiłaś mi"
  4. Motyw 2
  5. O.S.T.R. - "Jedna chwila"
  6. O.S.T.R. - "Instynkt"
  7. Motyw 3
  8. O.S.T.R. - "Z góry na dół"
  9. Motyw 4
  10. O.S.T.R. - "Sam to nazwij (Remix Extended)"
  11. Skinny Patrini - "Switch Off"
  12. Skinny Patrini - "Delicious"
  13. Skinny Patrini - "YSMF"

  Przypisy

  1. Szczegółu soundtracku "Galerianek" (pol.). film.wp.pl. [dostęp 2012-03-16].
  2. O.S.T.R. & Skinny Patrini – Galerianki Soundtrack (ang.). www.discogs.com. [dostęp 2012-03-16].

  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.