• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Galeria - serial telewizyjny

  Przeczytaj także...
  Wszystko przed nami – polska telenowela, emitowana na kanale TVP1 od 24 września 2012 do 23 kwietnia 2013 roku. Produkcja została zdjęta z anteny z powodu słabej oglądalności wynoszącej ok. 1,39 mln widzów (początkowo ok. 1,5 mln widzów).Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  ATM Grupa Spółka Akcyjna – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w podwrocławskiej miejscowości Bielany Wrocławskie, założone 6 lutego 1992 roku, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Działalność rozpoczęło jako ATM Total Vision s.c., trzy lata później przekształcone w spółkę z o.o. "ATM", a w 2003 – w spółkę akcyjną. Na samym początku firma tworzyła newsy, reportaże i filmy dokumentalne, ale później rozpoczęła produkcję programów cyklicznych, teleturniejów i reality shows.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Galeria – polski serial telewizyjny, emitowany od 30 stycznia 2012 do 12 czerwca 2014 na antenie TVP1. Jest adaptacją włoskiej telenoweli CentoVetrine.

  TVP1 (Program Pierwszy Telewizji Polskiej, potocznie Jedynka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP1) – polska publiczna stacja telewizyjna i zarazem najstarsza polska stacja telewizyjna, utworzona 25 października 1952, która regularną emisję programu rozpoczęła 23 stycznia 1953 (rok po utworzeniu w Warszawie eksperymentalnego studia telewizyjnego).Telewizja Polska S.A. (oficjalny skrót TVP S.A.) – spółka akcyjna Skarbu Państwa, jedyny publiczny nadawca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Nadawca kanałów telewizyjnych: TVP1, TVP 1 HD, TVP2, TVP 2 HD, TVP Polonia, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP HD, TVP Parlament, TVP Seriale oraz TVP Rozrywka i TVP Regionalna. Nadaje w systemie cyfrowym, przy użyciu cyfrowego multipleksu DVB-T (MUX-3), który pokrywa zasięgiem cały kraj, po wyłączeniu telewizji analogowej 23 lipca 2013 roku. Jako jedyna telewizja z 3 największych nadawców w Polsce nie posiada własnej satelitarnej platformy cyfrowej.

  Fabuła serialu dotyczy trzech rodzin: Woydattów, Kossowskich i Dworzaków.

  Zdjęcia do pierwszej serii Galerii, składającej się z 94 odcinków, rozpoczęły się w listopadzie 2011. W czerwcu 2012 TVP ogłosiła, że emisja Galerii zostanie zakończona po pierwszej serii ze względu na niską oglądalność. Po wakacjach 2012 w zamian miał być emitowany nowy serial autorstwa Ilony Łepkowskiej Wszystko przed nami. Pomimo zapowiadanych zmian Galeria została jednak przedłużona o drugą serię, liczącą 51 odcinków. Zdjęcia do niej rozpoczęły się w sierpniu 2012. Produkcja trzeciej serii mimo braku pisemnej umowy producenta z nadawcą rozpoczęła się w listopadzie 2012. Emisja trzeciej transzy odcinków zaplanowana była od 28 stycznia 2013. Producent rozpoczął akcje promujące emisję trzeciej serii, opublikowano omówienia kolejnych odcinków w prasie i serwisach telewizyjnych, udostępniono osiem z nich w serwisie VOD, lecz przed wyznaczoną datą premiery telewizyjnej TVP podjęła decyzję o rezygnacji z emisji. Między stronami doszło do sporu prawnego. Umowa pomiędzy TVP i ATM Grupą ws. trzeciej serii została ostatecznie podpisana 18 września 2013. 30 odcinków tej serii zrealizowano na przełomie lat 2012/2013, a zostały wyemitowane dopiero w 2014 roku.

  Obsada[]

  Serie[]

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Galeria w bazie filmpolski.pl
 • Oficjalna strona serialu wraz z odcinkami w portalu TVP.PL
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.033 sek.