• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gainesville - Floryda

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Noworosyjsk (ros. Новороссийск) – miasto w Rosji, w Kraju Krasnodarskim, jeden z głównych portów Morza Czarnego.
  Miasto (od prasłow. „местьце", „mě́sto"–„miejsce”) – historycznie ukształtowana jednostka osadnicza charakteryzująca się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem (w przemyśle lub w usługach) prowadzącą specyficzny miejski styl życia.
  Zegar miejski
  Centrum miasta

  Gainesvillemiasto w Stanach Zjednoczonych, w północnej części stanu Floryda.

  Ma 165,1 km² powierzchni oraz 129,816 mieszkańców (2017). Siedziba stanowego Uniwersytetu Florydy, zwanego potocznie Florida Gators (od: aligators).

  Mieszkał tu Henryk Mehlberg.

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Urodzeni w Gainesville[ | edytuj kod]

 • Gus Bilirakis – amerykański polityk, kongresmen
 • Charles Bradley – amerykański wokalista soulowy
 • Tom Petty – amerykański muzyk rockowy
 • Rodney Mullen – amerykański skater
 • Miasta partnerskie[ | edytuj kod]

 • Rosja Rosja: Noworosyjsk
 • Izrael Izrael: Kefar Sawa
 • Palestyna: Kalkilja
 • Irak Irak: Dahuk
 • Polska Polska: Rzeszów
 • Rzeszów (łac. Resovia, ukr. i łemkow. Ряшів, jid. רײַשע) – miasto na prawach powiatu w południowo-wschodniej Polsce, siedziba władz województwa podkarpackiego i powiatu rzeszowskiego. Jest miastem centralnym aglomeracji rzeszowskiej. Znajduje się tu kuria diecezji rzeszowskiej.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Warto wiedzieć że... beta

  Thomas Earl "Tom" Petty (ur. 20 października 1950 w Gainesville) - amerykański muzyk rockowy, gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Jeden z najpopularniejszych muzyków rockowych lat 80. XX wieku.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Henryk Mehlberg również: Henry Mehlberg (ur. 7 października 1904 w Kopiczyńcach, zm. 10 grudnia 1979 w Gainesville na Florydzie) – polski filozof, logik, metodolog, członek szkoły lwowsko-warszawskiej, profesor Uniwersytetu Chicagowskiego i Uniwersytetu w Toronto, specjalista w zakresie filozofii nauki i metodologii nauk przyrodniczych.
  Uniwersytet Florydy, Uniwersytet Florydzki (ang. University of Florida) – amerykański uniwersytet publiczny znajdujący się w Gainesville w stanie Floryda.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Gus Michael Bilirakis (ur. 8 lutego 1963) – polityk amerykański, członek Partii Republikańskiej. W 2007 roku zastąpił swojego ojca, Michaela Bilirakisa, na stanowisku przedstawiciela dziewiątego okręgu wyborczego w stanie Floryda do Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.
  Palestyna – państwo Palestyńczyków, znajdujące się na terenie historycznej Palestyny. Terytorialnie ma obejmować obszar Strefy Gazy i Zachodniego Brzegu Jordanu, który jest aktualnie pod kontrolą Izraela.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.896 sek.