• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gadu-Gadu  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Graficzny interfejs użytkownika, środowisko graficzne (ang. Graphical User Interface, GUI) – ogólne określenie sposobu prezentacji informacji przez komputer oraz interakcji z użytkownikiem, polegające na rysowaniu i obsługiwaniu widżetów.Zasobożerność – negatywne określenie pewnego typu oprogramowania. Oznacza program, który ma nieproporcjonalnie duże zapotrzebowanie na zasoby systemowe (moc procesora, pamięć RAM oraz pamięć trwałą) w stosunku do swoich możliwości. Często program taki działa wolniej na komputerze o większej mocy obliczeniowej niż jego starsze odpowiedniki na sprzęcie mniej wydajnym, oferując jednocześnie porównywalne możliwości.

  GG (Dawniej Gadu-Gadu) – komunikator internetowy, opracowywany przez firmę GG Network.

  Pomysłodawcą i twórcą GG jest informatyk Łukasz Foltyn. Gadu-Gadu ma około 50 milionów unikatowych użytkowników, którzy wysyłają do 300 milionów wiadomości dziennie, a internauci tworzą dziennie ponad 500 kont.

  W kwietniu 2016 usługa połączeń i gry nie jest dostępna w tym komunikatorze. 1 lipca 2016 usługa GG Dysk została zlikwidowana.

  Mirosław Hermaszewski (ur. 15 września 1941 w Lipnikach na Wołyniu, syn Romana i Kamili z d. Bielańskiej) – generał brygady Wojska Polskiego, kosmonauta – pierwszy i jedyny w dotychczasowej historii Polak, który odbył lot w kosmos.Telefon (z gr. tele – daleko oraz phone – głos) – urządzenie końcowe dołączane do zakończenia łącza telefonicznego.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Funkcjonalność
 • 2.1 Nowe Gadu-Gadu
 • 3 Krytyka
 • 4 Inne usługi powiązane z komunikatorem Gadu-Gadu
 • 4.1 Gadu naGłos
 • 4.2 Mobilne Gadu-Gadu
 • 4.3 Open.fm
 • 5 Porównanie zgodności komunikatorów z siecią Gadu-Gadu
 • 6 Przypisy
 • 7 Zobacz też
 • 8 Linki zewnętrzne
 • IAX (ang. Inter-Asterisk eXchange) - protokół VoIP stworzony w celu łączenia central Asterisk. Zazwyczaj IAX odwołuje się do aktualnej, drugiej wersji protokołu, oznaczanej jako IAX2.GG Network S.A. (dawniej Gadu-Gadu S.A., a wcześniej SMS-Express.com Sp. z o.o.) – spółka będąca właścicielem komunikatora internetowego Gadu-Gadu i portalów internetowych Gadu-Gadu.pl i gg.pl. Był wirtualnym operatorem telefonii komórkowej GaduAIR oraz telefonii internetowej Gadu naGłos. Jest także właścicielem radia internetowego open.fm oraz serwisu społecznościowego MojaGeneracja.pl i serwisu do mikrobloggingu Blip.pl.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Komunikator Tlen.pl – polski komunikator internetowy. Jest integralną częścią portalu internetowego o2.pl. Według umowy licencyjnej dołączonej do programu udostępniany jest na zasadach freeware, ale w rzeczywistości jest to program adware.
  Skórka (ang. skin) – zestaw ustawień graficznego interfejsu użytkownika umożliwiający znaczącą zmianę wyglądu i zachowania programu.
  Komputer (z ang. computer od łac. computare – liczyć, sumować; dawne nazwy używane w Polsce: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna) – maszyna elektroniczna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego.
  ICQ – pierwszy komunikator internetowy wyprodukowany w listopadzie 1996 roku przez izraelską firmę Mirabilis. Jest to narzędzie pozwalające na bezpośredni kontakt z innymi użytkownikami tej usługi. Nazwa ICQ stanowi grę słów – pochodzi od wyrażenia "I Seek You" (ang. Szukam Cię).
  Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, MSK (ang. International Space Station, ISS; ros. Международная Космическая Станция, МКС; trb.: Mieżdunarodnaja Kosmiczeskaja Stancyja, MKS) – pierwsza stacja kosmiczna wybudowana z założenia przy współudziale wielu krajów. Składa się obecnie z 15 głównych modułów (docelowo ma ich liczyć 16) i umożliwia jednoczesne przebywanie sześciu członków stałej załogi (trzech do roku 2009). Pierwsze moduły stacji zostały wyniesione na orbitę i połączone ze sobą w 1998 roku. Pierwsza stała załoga zamieszkała na niej w roku 2000. Źródłem zasilania ISS są baterie słoneczne, transportem ludzi i materiałów do 19 lipca 2011 zajmowały się amerykańskie wahadłowce programu STS (od lutego 2003 do 26 lipca 2005 wstrzymane z powodu katastrofy Columbii) oraz rosyjskie statki kosmiczne Sojuz i Progress.
  Multikomunikator internetowy to rodzaj komunikatora internetowego zawierającego w sobie metody komunikacji z użytkownikami wielu różnych komunikatorów. Gdy typowy komunikator umożliwia komunikację tylko między użytkownikami danego komunikatora tak multikomunikatory zapewniają komunikację z użytkownikami wielu komunikatorów. Przykładami mogą być AQQ, Digsby, Konnekt, Miranda IM, Pidgin (dawniej GAIM), Trillian, WTW, Nimbuzz, fring - dwa ostatnie przeznaczone przede wszystkim na platformy mobilne.
  Łukasz Foltyn (ur. 1974) – polski informatyk, twórca komunikatora Gadu-Gadu i programu Foltyn Commander. Założyciel portalu sms-express.com (obecna nazwa – Gadu-Gadu).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.049 sek.