• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • GMC Sierra HD  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Autosegment F – najwyższa, luksusowa klasa samochodów osobowych. Są to najczęściej najdroższe limuzyny oferowane przez producentów, najlepiej wyposażone i napędzane najmocniejszymi silnikami.Chevrolet Suburban - pełnowymiarowy samochód osobowy typu SUV produkowany przez amerykański koncern General Motors od roku 1936 (pierwsze użycie nazwy Suburban). Model był montowany także przez Holdena oraz GMC Truck (jako GMC Yukon XL). Przez większość produkcji Suburban był wersją kombi pick-upów produkowanych przez Chevroleta, w tym Chevroleta/GMC C/K oraz Silverado. Obecnie produkowana jest 11. generacja modelu.

  GMC Sierrasamochód osobowy typu pick-up klasy pełnowymiarowej produkowany pod amerykańską marką GMC od 1988 roku. Od 2018 roku produkowana jest piąta generacja modelu.

  Pierwsza generacja[ | edytuj kod]

  GMC Sierra I - tył
  GMC Sierra I Crew Cab

  GMC Sierra I został zaprezentowany po raz pierwszy w 1988 roku.

  General Motors Company (w skrócie GM) – amerykański koncern przemysłowy. Jedno z największych przedsiębiorstw na świecie. General Motors, najlepiej znany jest z produkcji samochodów, lecz także obecny jest na rynku produkcji silników okrętowych, instalacji przemysłowych, technologii komunikacyjnych oraz usług finansowych. Spółka publiczna od 20 grudnia 1916 roku notowana na Giełdzie Nowojorskiej (NYSE): GM (tzw. „Wall Street”). Główna siedziba znajduje się w Detroit w stanie Michigan. Koncern zatrudnia około 212 tys. pracowników (2012 r.).Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Po raz pierwszy od czasu zastosowania nazwy Sierra przez GMC w 1967 roku, nie została ona użyta jako określenie linii wyposażeniowej modelu C/K, lecz nazwa dla całej rodziny dużych pickupów i lekkich samochodów ciężarowych marki. Podobnie jak bliźniaczy model Chevroleta, GMC Sierra I był de facto odmianą pickup dużych SUV-ów Yukon oraz Suburban. Samochód wyróżniał się kanciastą sylwetką z masywnymi nadkolami.

  Cadillac (Cadillac Motor Car Division) – marka amerykańskich luksusowych samochodów osobowych, założona w 1902 roku.Chevrolet – amerykańska marka motoryzacyjna należąca do koncernu General Motors, której samochody dostępne są w ponad 140 krajach na całym świecie. Jest czwartą najczęściej kupowaną marką samochodów na świecie.

  Sierra I oferowana była w dziesiątkach wariantów nadwoziowych, które odróżniały się od siebie rozstawami osi, długością kabiny pasażerskiej, a także szerokością tylnej osi mogącej składać się z dwóch lub czterech kół (wersja ciężarowa).

  Silniki[ | edytuj kod]

 • L6 4.1l
 • L6 4.2l
 • L6 4.8l
 • V6 4.3l
 • V8 5.0l
 • V8 5.7l
 • V8 7.4l
 • V8 6.2l Diesel
 • V8 6.5l Diesel

 • Pick-up (ang. tu: zabrać, podwieźć) - typ nadwozia dostawczego lub terenowego, dostawczego samochodu osobowego, charakteryzujący się posiadaniem skrzyni ładunkowej, znajdującej się zaraz za kabiną pasażerską.Chevrolet Silverado oraz bliźniaczy GMC Sierra - pełnowymiarowe samochody osobowe typu pick-up produkowane przez amerykański koncern General Motors od roku 1998. Wprowadzone zostały jako następcy dla Chevroleta oraz GMC C/K. Model dostępny jest w wersji 2- oraz 4-drzwiowej, przy krótkim (Regular Cab) oraz przedłużonym (Extended Cab) rozstawie osi. Istnieje także wariant Heavy Duty (HD) - charakteryzujący się wzmocnioną konstrukcją oraz mocniejszymi jednostkami napędowymi.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Chevrolet Tahoe i GMC Yukon to duże SUV-y produkowane przez General Motors. W sprzedaży dostępny jest też ich bliźniak, Cadillac Escalade, który różni się m.in. inną stylistyką zewnętrzną i lepszym wyposażeniem. Dostępne są także wersje z dłuższym rozstawem osi (Chevrolet Suburban, GMC Yukon XL i Cadillac Escalade ESV) i innym typem nadwozia (Chevrolet Avalanche oraz Cadillac Escalade EXT). Luksusowa wersja Yukona jest dostępna jako Yukon Denali. W USA Tahoe w wersji policyjnej jest popularną alternatywą dla Forda Crown Victorii Police Interceptora, zwłaszcza w stanach takich jak Teksas.
  Samochód osobowy – pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu pasażerów, zdolny do przewożenia nie więcej niż dziewięciu osób, wraz z kierowcą, oraz ich bagażu. Dopuszczalna masa całkowita samochodu osobowego wynosi 3500 kg. Do kierowania samochodem osobowym uprawnia w Polsce prawo jazdy kategorii B.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.