• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • G.E. Berrios

  Przeczytaj także...
  Psychiatria – jedna z podstawowych specjalizacji medycznych zajmująca się badaniem, zapobieganiem i leczeniem zaburzeń i chorób psychicznych. Bada ich uwarunkowania biologiczne, psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne – sposoby powstawania i skutecznego zapobiegania.International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Biblioteka Narodowa Izraela (hebr. הספרייה הלאומית; dawniej: Żydowska Biblioteka Narodowa i Uniwersytecka, hebr. בית הספרים הלאומי והאוניברסיטאי) – izraelska biblioteka narodowa w Jerozolimie.

  German E. Berrios (ur. 1940 w Tacna) – brytyjski psychiatra peruwiańskiego pochodzenia.

  Absolwent Universidad Nacional Mayor de San Marcos i Corpus Christi College na uniwersytecie w Oksfordzie. Specjalizował się w historii i filozofii nauki, neurologii i psychiatrii. Od 1973 do 1976 wykładał psychiatrię na University of Leeds.

  W 1989 założył czasopismo „History of Psychiatry” i do dziś jest jego redaktorem.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Zajmuje się przede wszystkim powikłaniami psychiatrycznymi chorób neurologicznych i historią psychopatologii. Autor czternastu książek i około 400 artykułów.

  Żonaty z Doris Alvarado Contreras, mieli czworo dzieci: Germana Arnaldo, Francisco Javiera, Claudio Fabricio i Rubena Ernesto.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Professor German Berrios :: Cambridge Neuroscience. [dostęp 2010-01-29].
 • Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Uniwersytet Świętego Marka, hiszp. Universidad Nacional Mayor de San Marcos (UNMSM) – wyższa uczelnia w Limie, w Peru. Została założona 12 maja 1551 roku jako Real y Pontificia Universidad de la Ciudad de los Reyes de Lima, a działalność rozpoczęła 2 stycznia 1553 roku. Jest najstarszym uniwersytetem na kontynencie amerykańskim. Zajmuje 339. miejsce w światowym rankingu popularności uniwersytetów i 1. miejsce wśród 57. uniwersytetów peruwiańskich.
  Warto wiedzieć że... beta

  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Bibilioteca Nacional do Brasil (pol. Brazylijska Biblioteka Narodowa) jest instytucją chroniącą dziedzictwo dokumentalne i bibliograficzne Brazylii, znajduje się w Rio de Janeiro, przy placu Cinelândia.
  National Library of Australia (pol. Biblioteka Narodowa Australii) – australijska biblioteka narodowa w Canberrze, założona w 1960 roku.
  SUDOC (fr. Système Universitaire de Documentation, pol. Uniwersytecki System Dokumentacji) – centralny katalog informacji bibliograficznej francuskiego szkolnictwa wyższego.
  Uniwersytet Leeds (ang. University of Leeds, potocznie także Leeds University) – uniwersytet w mieście Leeds w północnej Anglii w hrabstwie West Yorkshire.
  BIBSYS – katalog centralny dwóch norweskich bibliotek uniwersyteckich, przekształcony w organizację non-profit, która skupia norweskie biblioteki uniwersyteckie i naukowe wraz z Biblioteką Narodową.
  Hiszpańska Biblioteka Narodowa (Biblioteca Nacional de España) – największa biblioteka w Hiszpanii i jedną z największych na świecie. Znajduje się w Madrycie, a dokładnie przy Paseo de Recoletos.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.728 sek.