• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Głęboka woda

  Przeczytaj także...
  Magdalena Łazarkiewicz de domo Holland (ur. 6 czerwca 1954 w Warszawie) – polska reżyserka i scenarzystka, córka Ireny Rybczyńskiej i Henryka Hollanda, siostra Agnieszki Holland, wdowa po reżyserze Piotrze Łazarkiewiczu oraz matka kompozytora Antoniego Gross-Łazarkiewicza.Pilot serialu lub odcinek pilotażowy – najczęściej pojedynczy, próbny odcinek serialu telewizyjnego, w który stacja telewizyjna zamierza zainwestować (najczęściej zostać jego producentem, a następnie go emitować).
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Głęboka wodapolski serial obyczajowy w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz, emitowany w TVP2 od 4 grudnia 2011. Pilotażowy odcinek serialu został wyemitowany 14 czerwca 2011. Dotychczas powstały dwie serie: pierwsza liczy 13, a druga 12 odcinków.

  We wrześniu 2012 serial otrzymał nagrodę Prix Italia dla najlepszego serialu telewizyjnego roku.

  TVP Info – kanał informacyjny Telewizji Polskiej. Wystartował on 6 października 2007, zastępując TVP3. Do 31 sierpnia 2013 dzielił pasmo programowe z ośrodkami regionalnymi TVP. Z dniem 1 września 2013 TVP Info stał się typowym kanałem informacyjnym, zaś pasmo programowe ośrodków regionalnych TVP zostało przeniesione do nowego kanału TVP Regionalna.Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej – ministerstwo powołała 31 października 2005 r. Rada Ministrów Kazimierza Marcinkiewicza. Powstało ono na mocy rozporządzenia wydanego przez Radę Ministrów. MPiPS powstało w wyniku reorganizacji dotychczasowych Ministerstw Gospodarki i Pracy oraz Polityki Społecznej.

  Producent serialu TVP otrzymała na realizację dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Film został zrealizowany w ramach Projektu 1.18 Tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej. TVP wyraziła chęć produkcji trzeciej serii.

  Stopklatka.pl to pierwszy i zarazem najstarszy, polski internetowy portal filmowy , który zawiera informacje o filmach, serialach i aktorach. Serwis powstał w sierpniu 1996 (17 lat temu) jednak jego historia rozpoczęła się dużo wcześniej, bo w październiku 1986 roku (blisko 27 lat temu), kiedy to wyemitowano pierwszą audycję radiową o nazwie "Stopklatka" .Film obyczajowy – gatunek filmowy traktujący o sposobach postępowania, charakterystycznych zachowaniach społecznych, zwyczajach, nawykach, przyzwyczajeniach lub codzienności. Przedstawiony jest zazwyczaj w formie relacji (mniej lub bardziej obiektywnej), często poddanej ktytycznej analizie oraz różnej interpretacji.

  Opis fabuły[]

  Serial ukazuje perypetie grupy pracowników ośrodka pomocy społecznej. To ludzie o wielkiej wrażliwości na losy wszystkich potrzebujących, słabszych, porzuconych przez najbliższych, a często również zepchniętych na margines społeczeństwa.

  Dyrektorem ośrodka jest bezkompromisowy Wiktor Okulicki (Marcin Dorociński), który niedawno objął tam stanowisko. Chce on poprawić jakość oferowanych usług, by jak najlepiej zadbać o interesy podopiecznych OPS-u. Nie traci czasu na zbędne rozmowy, za to świetnie się sprawdza w działaniu na korzyść ludzi korzystających z pomocy. Sprawdzony zespół Okulickiego tworzą: Mika, Alina, Małgosia, Krystyna i Jerzy.

  TVP2 (Program Drugi Telewizji Polskiej, potocznie Dwójka, do 23 marca 1992 oficjalny skrót TP2) – polska publiczna stacja telewizyjna, utworzona 2 października 1970. Początkowo część programu była retransmisją TVP1.Prix Italia – nazwa międzynarodowego konkursu organizowanego we Włoszech i przyznawanych w ramach niego najstarszych i najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwanych "radiowymi Oscarami". Nagrody rozdawane są podczas corocznego festiwalu, organizowanego w którymś z najważniejszych, włoskich miast.

  Spis odcinków (seria I)[]

  1. „Wielka woda”
  2. „Powrót”
  3. „Kultowy nauczyciel”
  4. „Kumple”
  5. „Pałac bezdomnych”
  6. „Niebieska karta”
  7. „Rola życia”
  8. „Rodzinne sekrety”
  9. „Pobyt tolerowany”
  10. „Eurosieroty”
  11. „Zawód fotoreporter”
  12. „Psy”
  13. „Coraz jaśniej”

  Spis odcinków (seria II)[]

  1. „List z daleka”
  2. „Podrzutek”
  3. „Bez miłości”
  4. „Solistka”
  5. „Kryzys”
  6. „Pułapka medialna”
  7. „Piętno”
  8. „Terapia rodzinna”
  9. „Rozwiązanie”
  10. „Rodzina”
  11. „Więzienie”
  12. „Szczęściarze”

  Obsada[]

  Pojawili się kilkukrotnie[]

  W poszczególnych odcinkach[]

  Odcinek 1

  Odcinek 2

  Odcinek 3

  Odcinek 4

  Odcinek 5

  Odcinek 6

  Odcinek 7

  Odcinek 8

  Odcinek 9

  Odcinek 10

  Odcinek 11

  Odcinek 12

  Odcinek 13

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Głęboka woda w bazie filmpolski.pl
 • Odcinki serialu w portalu TVP.PL
 • Odcinki serialu w Ipla • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.018 sek.