• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Gökdeniz Karadeniz

  Przeczytaj także...
  Fatih Tekke (ur. 9 września 1977 w Sürmene) - turecki piłkarz występujący na pozycji napastnika w Zenicie St. Petersburg. Mierzy 178 cm, waży 75 kg. Jeden z najpopularniejszych sportowców w kraju.Rubin Kazań (tat. «Рубин» футбол клубы Казан, ros. Футбольный клуб «Рубин» Казань, Futbolnyj Kłub "Rubin" Kazań) – rosyjski klub piłkarski z siedzibą w Kazaniu, w republice Tatarstan, grający w rozgrywkach Rosyjskiej Premier Ligi.
  Trabzonspor - turecki klub piłkarski z siedzibą w mieście Trabzon, założony w 1967, występujący w rozgrywkach Superligi.

  Gökdeniz Karadeniz (ur. 11 stycznia 1980 r. w Trabzonie) – turecki piłkarz obecnie występujący w klubie Rubin Kazań.

  13 marca 2008 roku dokonał transferu z Trabzonsporu do Rubinu Kazań, transakcja warta była niemal 9 milionów euro.

  Karadeniz swój pierwszy mecz w barwach Trabzonsporu rozegrał w sezonie 1999/2000. Na początku ustawiany był na pozycjach defensywnych przez managera, stopniowo jednak trener przesuwał go do ofensywy.

  Mimo iż z początku jego relacja z trenerem drużyny nie była najlepsza, z biegiem czasu stał się liderem drużyny wraz z Fatihem Tekke, z którym w sezonie strzelili łącznie 13 bramek. Gökdeniz ma predyspozycje do gry na każdej z pozycji. Odnosił sukcesy zarówno jako obrońca, jak i pomocnik. Teraz ustabilizował swoja pozycję na boisku i gra w klubie oraz reprezentacji jako ofensywny pomocnik.

  Trabzon (tur. , gr. Τραπεζούντας, dawny Trapezunt, Trebizond, Trebizonda) – miasto w Turcji położone nad Morzem Czarnym, ośrodek prowincji Trabzon, historyczna stolica i główne miasto Pontu. 400 tys. mieszkańców (2006).Piłkarz – sportowiec uprawiający piłkę nożną (futbolista), ręczną (szczypiornista), wodną (waterpolista) lub siatkową (siatkarz).  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Turcja (tur. Türkiye, Republika Turcji – Türkiye Cumhuriyeti) – państwo położone w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie, ze stolicą w Ankarze. Część europejska – Tracja – stanowi 3% powierzchni i oddzielona jest od części azjatyckiej morzem Marmara oraz cieśninami Bosfor i Dardanele. Turcję od północy otacza Morze Czarne, od zachodu Morze Egejskie i morze Marmara, a od południa Morze Śródziemne (nazywane w języku tureckim Morzem Białym).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.