• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Góra Kalwaria - gmina

  Przeczytaj także...
  Tomice – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria przy drodze krajowej nr 79.Województwo warszawskie – jedno z 49 województw istniejących w latach 1975–1998. Stolicą była Warszawa. Województwo graniczyło z województwami: ciechanowskim, ostrołęckim, siedleckim, radomskim, skierniewickim, płockim.
  Gmina Chynów (dawn. gmina Drwalew + gmina Rososz) - gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie grójeckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie radomskim.

  Góra Kalwaria (do 1954 gmina Kąty) – gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim 42 kilometry od centrum Warszawy. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie warszawskim.

  Siedziba gminy to Góra Kalwaria.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwały 23 824 osoby, a według spisu powszechnego z 2011 roku 25 563.

  Wojciechowice – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria.Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2002 gmina Góra Kalwaria ma obszar 145,11 km², w tym:

 • użytki rolne: 61%
 • użytki leśne: 19%
 • Gmina stanowi 28,63% powierzchni powiatu.

  Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2004:

  Gmina Warka (dawn. miasto Warka + 3 gminy: Konary, Lechanice i Nowa Wieś) – gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie grójeckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie radomskim.Wólka Załęska – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria.
 • Piramida wieku mieszkańców gminy Góra Kalwaria w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Gora Kalwaria.png

  Miejscowości[]

  Aleksandrów, Baniocha (2 sołectwa), Borki, Brześce, Brzumin, Buczynów, Cendrowice, Coniew, Czachówek, Czaplin, Czaplinek, Czarny Las, Czersk, Dębówka, Dobiesz, Julianów, Karolina, Kąty, Kępa Radwankowska, Królewski Las, Krzaki Czaplinkowskie, Krzymów, Linin, Łubna, Ługówka, Mikówiec, Moczydłów, Obręb, Ostrówik, Pęcław, Podgóra, Podłęcze, Podosowa, Potycz, Sierzchów, Sobików, Solec, Szymanów, Tomice, Wincentów, Wojciechowice, Wólka Dworska, Wólka Załęska.

  Gmina Prażmów (do 1952 gmina Wągrodno, 1952-54 gmina Wola Wągrodzka) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie warszawskim.Podłęcze – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria.

  Sąsiednie gminy[]

  Chynów, Karczew, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Prażmów, Sobienie-Jeziory, Warka

  Media Lokalne[]

 • Kurier Południowy, bezpłatny tygodnik, nakład 100 tys. egz., www.kurierpoludniowy.pl
 • powiat-piaseczynski.info - serwis informacyjny dla mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego
 • Piaseczno Sport News - sportowy serwis informacyjny powiatu piaseczyńskiego
 • Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona gminy
 • Gmina Piaseczno – gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, granicząca z warszawską dzielnicą Ursynów. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie warszawskim. Siedzibą gminy jest Piaseczno.Sierzchów – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Brzumin – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria. Położona w zakolu Wisły nieopodal Czerska. Do Brzumina prowadzi droga wojewódzka nr 739, która łączy wieś z drogą krajową nr 79
  Solec – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria, 5,5 km od Konstancina-Jeziornej, 26 km od centrum Warszawy.
  Kępa Radwankowska – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria, na lewym brzegu Wisły.
  Linin – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria. Znajduje się w niej nadajnik radiolatarni VOR/DME LIN.
  Gmina Konstancin-Jeziorna (utworzona w 1973 w miejsce gminy Jeziorna i gminy Skolimów-Konstancin) – gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie warszawskim.
  Czersk – wieś w gminie Góra Kalwaria w powiecie piaseczyńskim w województwie mazowieckim. Przez Czersk z Coniewa do Brzumina prowadzi droga wojewódzka nr 739, która łączy wieś z drogą krajową nr 79
  Brześce – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Góra Kalwaria. Przy drodze wojewódzkiej 724, pomiędzy Konstancinem-Jeziorną a Górą Kalwarią. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.092 sek.