• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Further Down the Spiral

  Przeczytaj także...
  John Balance (także Jhon albo Jhonn; ur. jako Geoffrey Laurence Rushton 16 lutego 1962 w Mansfield, zm. 13 listopada 2004) – współzałożyciel (razem z Peterem Christophersonem) eksperymentalnego projektu muzycznego Coil. Odpowiadał za śpiew oraz recytacje, teksty, grał na syntezatorach i innych instrumentach. Jego działalność artystyczna i współpraca z innymi artystami szybko uczyniły go jedną z najbardziej wpływowych postaci sceny industrialnej, minimalistycznej i neofolkowej.Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.
  Aphex Twin, właśc. Richard David James (ur. 18 sierpnia 1971 w Limerick w Irlandii) – brytyjski muzyk, kompozytor i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny. Określany powszechnie jako jedna z najbardziej wpływowych i innowacyjnych osób we współczesnej muzyce elektronicznej.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Further Down the Spiral (znany także jako Halo 10) – remix album amerykańskiego zespołu industrialnego Nine Inch Nails zawierający remiksy utworów z drugiego albumu studyjnego The Downward Spiral. Wydany został 1 czerwca 1995 roku. Istnieją dwa wydania albumu: pierwsze, znane jako Halo 10 wydane w Stanach Zjednoczonych i drugie, Halo 10 v2, wydane w Wielkiej Brytanii, Japonii i Australii. Wydania znacząco różnią się od siebie przede wszystkim różnymi utworami.

  Dave "Rave" Ogilvie – kanadyjski muzyk i producent. Współpracował między innymi z artystami takimi jak Skinny Puppy, Marilyn Manson, Killing Joke czy Alexz Johnson. Tworzył remiksy dla m. in. Tool, Nine Inch Nails, Marilyn Manson i Davida Bowie.Frederick Jay "Rick" Rubin (ur. 10 marca 1963) - amerykański producent muzyczny żydowskiego pochodzenia, współzałożyciel wytwórni Def Jam Recordings, założyciel i właściciel wytwórni American Recordings oraz jeden z prezesów wytwórni Columbia Records, zajmujący się przede wszystkim muzyką z gatunku hip-hop i heavy metal. Należał do rockowego zespołu Hose, z którym w 1983 wydał album o nazwie Hose. W latach 80. był pierwszym DJ-em hip-hopowego zespołu Beastie Boys, występując na scenie pod pseudonimem DJ Double R.

  26 czerwca 1996 album osiągnął status złotej płyty sprzedając się w samym USA w ponad 500 000 egzemplarzy, i do dziś pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się remix albumów w historii.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  Halo 10
  1. "Piggy (Nothing Can Stop Me Now)" (Rick Rubin Remix) – 4:02
  2. "The Art of Self Destruction, Part One" (Nine Inch Nails, Sean Beavan & Brian Pollack Remix) – 5:41
  3. "Self Destruction, Part Two" (J.G. Thirlwell Remix) – 5:37
  4. "The Downward Spiral (The Bottom)" (John Balance, Peter Christopherson, Drew McDowall & Danny Hyde Remix) – 7:28
  5. "Hurt (Quiet)" (Trent Reznor Remix) – 5:08
  6. "Eraser (Denial; Realization)" (John Balance, Peter Christopherson, Drew McDowall & Danny Hyde Remix) – 6:33
  7. "At the Heart of It All" (utwór stworzony przez Aphex Twin) – 7:14
  8. "Eraser (Polite)" (John Balance, Peter Christopherson, Drew McDowall & Danny Hyde Remix) – 1:15
  9. "Self Destruction, Final" (J.G. Thirlwell Remix) – 9:52
  10. "The Beauty of Being Numb" (sekcja a: Nine Inch Nails, Sean Beavan & Brian Pollack Remix; sekcja b: stworzona przez Aphex Twin) – 5:06
  11. "Erased, Over, Out" (John Balance, Peter Christopherson, Drew McDowall & Danny Hyde Remix) – 6:00
  Halo 10 v2
  1. "Piggy (Nothing Can Stop Me Now)" (Rick Rubin Remix) – 4:02
  2. "The Art of Self Destruction, Part One" (Nine Inch Nails, Sean Beavan & Brian Pollack Remix) – 5:41
  3. "Self Destruction, Part Three" (J.G. Thirlwell Remix) – 3:28
  4. "Heresy (Version)" (Charlie Clouser Remix) – 5:19
  5. "The Downward Spiral (The Bottom)" (John Balance, Peter Christopherson, Drew McDowall & Danny Hyde Remix) – 7:28
  6. "Hurt" (na żywo) – 5:07
  7. "At the Heart of It All" (utwór stworzony przez Aphex Twin) – 7:14
  8. "Ruiner (Version)" (Charlie Clouser Remix) – 5:35
  9. "Eraser (Denial; Realization)" (John Balance, Peter Christopherson, Drew McDowall & Danny Hyde Remix) – 6:33
  10. "Self Destruction, Final" (J.G. Thirlwell Remix) – 9:52
  11. "Reptilian" (Dave Ogilvie Remix) (bonusowy utwór wydania japońskiego) - 8:39

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Gold & Platinum - RIAA, www.riaa.com [dostęp 2017-11-23] (ang.).
  2. Nine Inch Nails - Further Down The Spiral (CD, Album) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-23] (ang.).
  3. Nine Inch Nails - Further Down The Spiral (CD, Album) at Discogs, www.discogs.com [dostęp 2017-11-23] (ang.).

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Okładka

 • Michael Trent Reznor (ur. 17 maja 1965 w Mercer w stanie Pensylwania) – amerykański multiinstrumentalista, założyciel, lider, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, klawiszowiec oraz wokalista Nine Inch Nails.Charlie Clouser, właściwie Charles Alexander Clouser (ur. 28 czerwca 1963 w Hanover, New Hampshire w USA) – amerykański muzyk grający głównie na instrumentach klawiszowych. Zajmuje się również programowaniem, inżynierią dźwięku i remiksami (m.in. takich artystów jak Nine Inch Nails, Marilyn Manson, White Zombie, Killing Joke, Prong i in.).
  Warto wiedzieć że... beta

  Remix album – jest to album muzyczny, zawierający najczęściej remiksy najpopularniejszych piosenek danego artysty (artystki) lub grupy muzycznej. Może to być również płyta złożona z remiksów utworów pochodzących z jakiegoś konkretnego, jednego albumu. Remiksy zazwyczaj tworzą producenci muzyki klubowej, ale nie tylko.
  Peter Martin „Sleazy” Christopherson (ur. 27 lutego 1955 w Leeds, zm. 25 listopada 2010 w Bangkoku) – brytyjski muzyk, reżyser teledysków, grafik, fotograf, projektant, artysta wideo, producent i współzałożyciel m.in. Throbbing Gristle, Coil i Psychic TV. W latach 70. założył wraz z Genesisem P-Orridgem industrialną formację Throbbing Gristle. W 1981 roku wspólnie z Geoffreyem Rushtonem powołał do życia Psychic TV. W 1982 roku z Johnem Goslingiem i Johnem Balance tworzył trio Zos Kia. Jednak największe uznanie przyniosła mu współpraca z Johnem Balancem w projekcie Coil. Od roku 1983, przez 23 lata, tworzył jako muzyk Coil, aż do rozwiązania grupy po tragicznej śmierci Balance’a.
  Nine Inch Nails (znany również pod skrótem NIN lub NIИ) – amerykański zespół muzyczny grający rock industrialny, założony w 1988 przez Trenta Reznora w Cleveland w stanie Ohio. Jako główny producent, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista, Reznor jest jedynym stałym członkiem zespołu i jest odpowiedzialny za kierowanie nim.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.