• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fundacja Instytut Studiów Wschodnich

  Przeczytaj także...
  Zygmunt Władysław Berdychowski (ur. 9 września 1960 w Krynicy) – polski polityk, działacz społeczny, poseł na Sejm I i III kadencji.Fundacja – forma prawna organizacji pozarządowej, której istotnym substratem jest kapitał przeznaczony na określony cel oraz statut zawierający reguły dysponowania tym kapitałem. Fundacje są po stowarzyszeniach drugą co do popularności formą prawną wśród organizacji pozarządowych.
  Forum Ekonomiczne w Krynicy - coroczne spotkania polityków i przedsiębiorców międzynarodowych w Krynicy-Zdroju, organizowane od 1990 roku w pierwszej połowie września. Pomysłodawcą i organizatorem poprzez Fundację Instytut Studiów Wschodnich jest Zygmunt Berdychowski. W pierwszych latach nosiło nazwę Forum Ekonomiczne Polska-Wschód. W okresie późniejszym na Forum zaczęli się pojawiać goście z krajów arabskich i Europy Zachodniej.

  Fundacja Instytut Studiów Wschodnichfundacja założona przez Zygmunta Berdychowskiego w 1993 roku.

  Jej głównym celem działalności jest organizacja Forum Ekonomicznego w Krynicy. Począwszy od 2003 Fundacja ta organizuje także mniejsze konferencje tematyczne: Europa-Rosja (Krynica, Wilno, Wiedeń, Warszawa), Forum Energetyczne (Praga, Budapeszt, Bukareszt, Sopot), Forum Europa-Ukraina, Forum Innowacji oraz Forum Europa-Azja Centralna.

  Corocznie Instytut Studiów Wschodnich przygotowuje specjalne raporty, poświęcone tematyce organizowanych konferencji: Nowa Europa. Raport z Transformacji. Rosja i Raport z Transformacji. W roku 2005 Instytut Studiów Wschodnich powołał do życia Szkołę Forum Ekonomicznego, specjalny program przeznaczony do młodzieży z krajów przechodzących transformację. W ramach Szkoły w roku 2006 i 2007 odwiedziło Polskę na tygodniowe wizyty prawie 700 osób z różnych krajów Europy Wschodniej.

  Fundacja na stałe zatrudnia prawie 40 osób, czasowo współpracuje z Fundacją kolejne kilkadziesiąt osób.

  Linki zewnętrzne[]

 • Fundacja Instytut Studiów Wschodnich na www.forum-ekonomiczne.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.