• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fundacja Fulbrighta

  Przeczytaj także...
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.James William Fulbright, znany lepiej jako J. William Fulbright (ur. 9 kwietnia 1905, zm. 9 lutego 1995) – amerykański prawnik, profesor akademicki i polityk, działacz Partii Demokratycznej, który był przez szereg lat jednym z najbardziej znanych i wpływowych członków Senatu Stanów Zjednoczonych (reprezentował stan Arkansas).
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Program Fulbrighta – program międzynarodowej wymiany naukowej założony z inspiracji senatora USA Jamesa Williama Fulbrighta w 1946 roku. Jego głównym celem jest zwiększanie wzajemnego zrozumienia między obywatelami Stanów Zjednoczonych a obywatelami innych krajów. W Polsce program funkcjonuje od 1959 r.

  Program finansowany jest w 50% przez amerykański Departament Stanu, pozostałe 50% pokrywa polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Z wymiany co roku korzysta ok. 60 Polaków - pracowników naukowych, studentów i doktorantów. Podobna liczba Amerykanów co roku przyjeżdża do Polski.

  Polski Program Fulbrighta jest administrowany przez Polsko-Amerykańską Komisję Fulbrighta - fundację edukacyjną non-profit działającą od 1995 roku.

  Stypendyści[]

   Z tym tematem związana jest kategoria: Stypendyści Fulbrighta.

  Linki zewnętrzne[]

 • Program Fulbrighta (pol.)
 • Program Fulbrighta (ang.)ang.) • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.