• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fulvius Junius Quietus

  Przeczytaj także...
  Persowie – starożytny lud pochodzenia irańskiego, współcześnie zaś naród zamieszkujący głównie obszar Iranu (dawniej znanego jako Persja).Walerian - imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "mocny", silny", "zdrowy". Wśród patronów - św. Walerian, męczennik z III wieku wspominany 14 kwietnia).
  Makrian Młodszy, Titus Fulvius Iunius Macrianus, Macrianus Minor (?–261) – syn Fulviusa Macrianusa, cesarz rzymski, uzurpator na wschodzie. Po przegranej bitwie i schwytaniu przez Persów Waleriana, został 17 września 260 roku wybrany przez wojsko cesarzem (wspólnie z Quietusem). Wraz z ojcem stracił życie po przegranej bitwie w Tracji w 261 roku, gdzie pokonał ich Aureolus – utalentowany generał cesarza Galiena.

  Quietus, Kwietus, Fulvius Junius Quietus (zm. 261) – rzymski uzurpator na wschodzie cesarstwa od 17 września 260. Wraz z bratem Makrianem Młodszym ogłoszony uzurpatorem na wschodzie po wzięciu do niewoli cesarza Waleriana przez Persów.

  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.014 sek.