• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fritz William Michel

  Przeczytaj także...
  Twitter – darmowy serwis społecznościowy udostępniający usługę mikroblogowania umożliwiającą użytkownikom wysyłanie oraz odczytywanie tak zwanych tweetów. Tweet to krótka, nieprzekraczająca 140 znaków wiadomość tekstowa wyświetlana na stronie użytkownika oraz dostarczana pozostałym użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Serwis umożliwia również tagowanie (znak # przed słowem stanowiącym treść wpisu czyni je tagiem) oraz odpowiadanie użytkownikom (@nazwa_użytkownika: odpowiedź). Użytkownicy mogą dodawać krótkie wiadomości do swojego profilu z poziomu strony głównej serwisu, wysyłając SMS-y lub korzystając z zewnętrznych aplikacji.Jean-Michel Lapin – haitański polityk, lekarz i urzędnik, w latach 2018–2019 minister kultury, pełniący obowiązki premiera Haiti od 21 marca do 22 lipca 2019.
  Haiti, Republika Haiti (fr. Haïti, République d’Haïti; haitański Ayiti, Repiblik Ayiti) – państwo w Ameryce Środkowej, zajmujące część wyspy Haiti na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli i graniczące z Republiką Dominikany.

  Fritz William Michel (ur. 1980) – haitański polityk i urzędnik państwowy, od 22 lipca 2019 do 4 marca 2020 premier kraju.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Był pracownikiem Ministerstwa Gospodarki i Finansów, m.in. jako główny księgowy od 2009 do 2011. W maju 2019 mianowany ministrem planowania i współpracy zewnętrznej w rządzie Jean-Michela Lapina.

  Mianowany premierem Haiti 22 lipca 2019. 25 lipca otrzymał wotum zaufania . Po nominacji wywołał kontrowersje z powodu wpisów na Twitterze, krytykujących opozycję i wspierających Marine Le Pen i Donalda Trumpa.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.93 sek.