• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Friedrich August von Harrach-Rohrau

  Przeczytaj także...
  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Friedrich August von Harrach-Rohrau (ur. 8 czerwca 1696 w Wiedniu, zm. 4 czerwca 1749 tamże) – austriacki polityk, arystokrata i urzędnik. Jego ojcem był Aloys Thomas Raimund von Harrach (1669-1742). Bedřichov w Karkonoszach (część Szpindlerowego Młyna), jest nazwana jego imieniem (Bedřich to czeska wersja imienia Friedrich).

  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie. Szpindlerowy Młyn (czes. Špindlerův Mlýn, niem. Spindlermühle) – miasto w Czechach, w kraju hradeckim. Według danych z 31 grudnia 2003 powierzchnia miasta wynosiła 7691 ha, a liczba jego mieszkańców 1302 osób.

  Z księżniczką Eleonorą von Liechtenstein (1703-1757), miał 16 dzieci.

  Bedřichov (niem. Friedrichswald) – wieś w kraju libereckim w Czechach. Znajduje się około 8 km na północny zachód od Jabłońca nad Nysą i według spisu ludności z 2006 roku liczy 286 mieszkańców. W Bedřichovie znajduje się teren narciarski, który był używany podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Libercu rozgrywanych w 2009 roku.Aloys Thomas Raimund Graf Harrach (ur. 7 lutego 1669; zm. 7 listopada 1742 w Wiedniu) był Austriackim mężem stanu i dyplomatą. Jego ojcem był hr. Ferdinand Bonaventura von Harrach (zm.1706), po którym Aloys przejął stanowisko ambasadora Austrii w Hiszpanii.
  Wiedeń (niem. Wien, dialekt Wean) – stolica i największe miasto Austrii. Znajduje się w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem. Jest miastem statutarnym, tworząc jednocześnie odrębny kraj związkowy.Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.
  Warto wiedzieć że... beta

  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.86 sek.