• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Freddie Stroma

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.
  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2009 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.

  Freddie Stroma, właściwie Frederic Wilhelm Sjöström (ur. 8 stycznia 1987 w Londynie) – brytyjski aktor i model z korzeniami niemieckimi i szwedzkimi.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Freddie Stroma urodził się 8 stycznia 1987 w Londynie jako Frederic Wilhelm Sjöström. Ma starszą siostrę i młodszego brata. Jego ojciec jest Szwedem, a matka Niemką. Uczęszczał do szkoły z internatem w Radley College. Karierę aktorską rozpoczął w 2006 roku. Jego najbardziej znaną rolą jest rola Cormaca McLaggena w filmach Harry Potter i Książę Półkrwi, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I, Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II. Użyczył również głosu tej postaci w grze Harry Potter i Książę Półkrwi. W 2011 roku wystąpił w filmie pt. Kopciuszek: W rytmie miłości. Pracuje również jako model.

  Pitch Perfect – amerykańska komedia muzyczna w reżyserii Jason Moore. Film jest luźną adaptacją książki pt. Pitch Perfect: The Quest for Collegiate A Cappella Glory, której autorem jest Mickey Rapkin.Model (mężczyzna), modelka (kobieta) − osoba zawodowo zajmująca się pozowaniem artyście (fotografowi, malarzowi, rzeźbiarzowi) lub demonstrowaniem strojów podczas pokazów mody.

  Ma 181 cm wzrostu.

  Filmografia[ | edytuj kod]

 • Mayo (2006) jako Lucas Harper (1 odcinek)
 • Na sygnale (Casualty, 2006) jako James Huppert (1 odcinek)
 • The Last Flight to Kuwait (2007) jako Gregor Schatz
 • Lady Godiva (2008) jako Matt
 • Harry Potter i Książę Półkrwi (Harry Potter and the Half-Blood Prince, 2009) jako Cormac McLaggen (głos, gra komputerowa)
 • Harry Potter i Książę Półkrwi (Harry Potter and the Half-Blood Prince, 2009) jako Cormac McLaggen
 • 4.3.2.1 (2010) jako Cool Brett
 • Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1, 2010) jako Cormac McLaggen
 • Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II (Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2, 2011) jako Cormac McLaggen
 • Kopciuszek: W rytmie miłości (A Cinderella Story: Once Upon a Song, 2011) jako Luke Morgan
 • Pitch Perfect (2012) jako Luke
 • The Philosophers (2013) jako Jack
 • Extraterrestrial (2014) jako Kyle
 • Unreal (2014) jako Adam
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. 13 Old Rad NN2009a (ang.). radley.org.uk. s. 15. [dostęp 2014-01-18].
  2. Freddie Stroma (ang.). IMDb. [dostęp 2014-01-18].
  3. Meet the squeaky clean movie teens (ang.). independent.co.uk, 2009-07-10. [dostęp 2014-01-18].
  4. Freddie Stroma (pol.). filmweb.pl. [dostęp 2014-01-18].
  5. Freddie Stroma, IMDb [dostęp 2016-03-12].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Freddie Stroma w bazie IMDb (ang.)
 • Freddie Stroma w bazie Filmweb
 • International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Warto wiedzieć że... beta

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Extraterrestrial (znany także pod tytułem roboczym The Visitors) − kanadyjski film fabularny z 2014 roku, napisany przez duet The Vicious Brothers oraz wyreżyserowany przez członka tandemu Colina Minihana. Stanowi hybrydę horroru oraz kina science-fiction, skupia się na losach grupy przyjaciół atakowanych przez kosmitów. W filmie w rolach głównych wystąpili Brittany Allen, Freddie Stroma, Melanie Papalia, Gil Bellows i Michael Ironside. Światowa premiera projektu odbyła się 18 kwietnia 2014 podczas Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. 17 października tego roku film został wydany w serwisach VOD. Odbiór obrazu przez krytyków był mieszany.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Harry Potter i Książę Półkrwi (ang. Harry Potter and the Half-Blood Prince) – amerykańsko-brytyjski film, którego premiera odbyła się 15 lipca 2009 (polska premiera 24 lipca 2009), wyreżyserowany przez Davida Yatesa, oparty na książce J.K. Rowling o tym samym tytule. W filmie występują, tak jak we wcześniejszych częściach: Daniel Radcliffe jako Harry Potter, Emma Watson jako Hermiona Granger i Rupert Grint jako Ronald Weasley.
  Na sygnale / Gra o życie / Pogotowie (ang. Casualty) – brytyjski serial telewizyjny, emitowany od 6 sierpnia 1986 na antenie BBC One.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.