• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fred Durst  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Gold Cobra - szósty album studyjny amerykańskiej grupy rockowej Limp Bizkit. Płyta ukazała się 28 czerwca 2011 roku. Nagrania zadebiutowały na 44. miejscu listy OLiS w Polsce.The Who – angielski zespół rockowy powstały w 1964, związany z subkulturą modsów, uważany za jedną z najbardziej wpływowych grup rockowych wszech czasów.

  William Fredrick „Fred” Durst (ur. 20 sierpnia 1970 w Gastonia) – amerykański muzyk, kompozytor, wokalista i instrumentalista, a także reżyser i producent muzyczny. Fred Durst znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie muzycznej Limp Bizkit, której jest współzałożycielem. W młodości pracował jako tatuażysta.

  Soulfly – amerykańska grupa wykonująca muzykę z pogranicza groove, thrash i nu metalu. Zaliczana do szeroko pojętego nurtu metalu alternatywnego. Ponadto w twórczości zespołu wyraźne są wpływy tradycyjnej muzyki ludowej. Zespół powstał w 1997 roku w Arizonie z inicjatywy Brazylijczyka Maxa Cavalery, który odszedł rok wcześniej z zespołu Sepultura którego był współzałożycielem. Do 2012 roku ukazało się osiem albumów studyjnych Soulfly oraz szereg pomniejszych wydawnictw.EP (skrót od ang. Extended Play; pot. epka) – minialbum; symbolem tym oznacza się album muzyczny, który jest zbyt długi by nazwać go zwykłym singlem czy też – ze względu na zawarty na nim materiał – nie kwalifikujący się jako maxi singel i który jest jednocześnie zbyt krótki by uznać go za pełnoprawny album długogrający.

  W 2006 roku piosenkarz został sklasyfikowany na 71. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według Hit Parader.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w mieście Gastonia, w stanie Karolina Północna. Jego ojciec pozostawił rodzinę wkrótce po jego narodzinach. W wieku dwóch lat przeniósł się z matką do miasta Jacksonville na Florydę. Jego matka później wyszła za mąż. Miał młodszego przyrodniego brata, Coreya. W szkole nie był lubiany, był szykanowany. W wieku 12 lat zainteresował się muzyką. W 1988 roku wstąpił do marynarki wojennej, gdzie doświadczył kolejnych szykan. W 1990 roku wrócił do Jacksonville i podjął pracę jako tatuażysta.

  Cash Money Records - amerykańska wytwórnia muzyczna powstała w 1991 roku. Zalozona przez Birdmana i Slima w Nowym OrleanieIMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.

  Kariera[ | edytuj kod]

  W swojej pracy poznał członka Korn, Briana Philipa „Heada” Welcha, któremu zrobił nieudany tatuaż, jednak nie zraził do siebie „Heada”. W 1993 poznał Sama Riversa z którym stworzył pierwszy zespół pod nazwą Malachi Sage, z którego odszedł wraz z Samem po jakimś czasie. W 1994 założył Limp Bizkit (Zmiękły Biszkopt tłum. Limp Biscuit, zmieniono pisownię na „bizkit”). W 1997 ukazał się nakładem Interscope Records pierwszy album Limp Bizkit pt. Three Dollar Bill Yall$, który sprzedał się w 1,8 miliona egzemplarzy w pierwszym tygodniu.

  Hit Parader (w początkach istnienia Hit Parade) - amerykańskie czasopismo muzyczne wydawane przez spółkę Magna Publishing Group; obszary, na których szczególnie skupia się miesięcznik oscylują wokół hard rocka i heavy metalu.The Unquestionable Truth (Part One) - piąte studyjne wydawnictwo zespołu Limp Bizkit wydane w 2005 roku. Jest to EP, czyli tzw. mini-album". Na wyraźne życzenie artystów płyta nie miała żadnej kampanii reklamowej. Wydawnictwo to jest pierwszym albumem nagranym po ponownym dołączeniu Wesa Borlanda do zespołu.

  W 1998 wraz Korn udali się trasę koncertową Family Values. Po powrocie wydali drugi album studyjny Significant Other (1999), który okazał się przełomem w karierze Limp Bizkit. 24 lipca 1999 wystąpił na Woodstock 1999. Podczas ich występu doszło do bójek i prób gwałtu, przez co mieli przez jakiś czas kłopoty. W 2000 wydał wraz zespołem trzeci album studyjny zatytułowany Chocolate Starfish and the Hot Dog Flavored Water, który okazał się większym sukcesem niż poprzedni album. Single takie jak „My Generation”, „Rollin” i „My Way” dotarły wraz z albumem na 2. miejsce listy OLis.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  W 2001 nastąpił kryzys kiedy odszedł Wes Borland. Nowym gitarzystą został Mike Smith. 23 września 2003 roku ukazał się album Results May Vary, który został chłodno przyjęty przez fanów. Jednak drugi singiel z albumu cover zespołu The Who „Behind Blue Eyes”, okazał się największym hitem zespołu. W 2004 powrócił Wes Borland, co skutkowało równoczesnym odejściem Smitha. Powrót Borlanda wzmocnił skład grupy i już w listopadzie rozpoczęli nagrywanie piątego albumu studyjnego. Ze względu choroby Johna Otto jego obowiązki przejął Sammy Siegler.

  Dr House (ang. House; House, M.D.) – amerykański medyczny serial telewizyjny produkowany dla stacji telewizyjnej FOX. Zadebiutował na antenie 16 listopada 2004 roku.Mike Smith (ur. 11 października 1973 w Middle River w stanie Maryland w USA), muzyk rockowy, były gitarzysta zespołów Limp Bizkit i Snot. Obecnie wokalista i gitarzysta zespołu Evolver.

  3 maja 2005 ukazał się The Unqestionable Truth (Part One). Płyta nie była pełnowymiarowa, trwała zaledwie 30 minut główny nacisk położono na gitary, wokal Freda Dursta był porównywany z wokalem Zacka de la Rochy z Rage Against the Machine. Grupa przez trzy lata nie grała żadnych koncertów . W 2009 nastąpiła reaktywacja oraz nagrywanie szóstego albumu studyjnego. 28 czerwca 2011 ukazał się Gold Cobra, ostatni album nagrany w wytwórni Interscope Records, którą opuścili na początku 2012, żeby podpisać kontrakt z Cash Money Records.

  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców. WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Chocolate Starfish And The Hot dog Flavored Water - trzeci album zespołu Limp Bizkit wydany w 2000 roku. Debiutował na pierwszym miejscu Billboard 200 i w pierwszym tygodniu zostało sprzedanych 1 mln kopii. Album osiągnął sukces komercyjny i osiągnął sprzedaż ponad 6 milionów sztuk. W Polsce album osiągnął status złotej płyty.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  436 mieszkańców lub Populacja: 436 (oryg. ang. Population 436) – kanadyjsko-amerykański horror z 2006 roku, w reżyserii Michelle Maxwel MacLarena
  Wes Borland, właśc. Wesley Louden Borland (ur. 7 lutego 1975 w Richmond w stanie Wirginia) – amerykański gitarzysta rockowy.
  Follow the Leader ( pol. Podążaj za Liderem ) – trzeci album amerykańskiej grupy nu-metalowej Korn, wydany 18 sierpnia 1998.
  John Otto (ur. 22 marca 1977 w Jacksonville w stanie Floryda) - amerykański perkusista. Członek zespołu nu-metalowego Limp Bizkit.
  Muzyk − osoba zajmująca się wykonywaniem (instrumentalista, wokalista, dyrygent) lub tworzeniem (kompozytor, producent muzyczny, aranżer) muzyki. Muzyk do swej pracy wykorzystuje m.in. instrumenty muzyczne, głos ludzki, głosy zwierząt, inne efekty akustyczne (np. uderzanie młotem w kowadło) czy też technologie komputerowe.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.767 sek.