• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Franek Kimono  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Chłopaki nie płaczą – płyta zespołu T.Love, wydana w 1997 roku. Album bardzo dobrze się sprzedawał, głównie za sprawą piosenki tytułowej, która tak naprawdę była pastiszem boysbandów. W radio emitowane były również "Stokrotka" i "Jest super". Płyta utrzymana jest w podobnej stylice, co Al Capone. Muzycy w tekstach starali się opisać zmieniającą się rzeczywistość, nawiązać do popkultury i nowych trendów w polskiej mentalności.Prosto Sp. z o.o. (stylizowany zapis: PROSTO.) – polskie przedsiębiorstwo zajmujące się działalnością wydawniczą, a także produkcją odzieży. Firma powstała w 2000 roku w Warszawie z inicjatywy Wojciecha "Sokoła" Sosnowskiego początkowo jako wytwórnia muzyczna związana z nurtem muzyki hip-hopowej.

  Franek Kimono – postać muzyczna wykreowana przez aktora Piotra Fronczewskiego. Jego postać była parodią stylu disco. Franek Kimono jako formę ekspresji wokalnej stosował melodeklamację.

  Pomysłodawcą postaci był Andrzej Korzyński (pod pseudonimem Andrzej Spol), a współautorami Mariusz Zabrodzki i Sławomir Wesołowski. Oprócz Andrzeja Korzyńskiego, teksty na płytę pisał również Krzysztof Gradowski. Piotra Fronczewskiego jako wokalistę wybrano podczas rejestracji ścieżki dźwiękowej do filmu Akademia pana Kleksa (1983).

  Płyta gramofonowa – zwykle okrągła płyta o średnicy do 30 cm z zapisanym spiralnie w postaci rowka analogowym nagraniem dźwiękowym.T.Love – polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka.

  Jeszcze w 1983 r. wydano singel z piosenkami „King Bruce Lee karate mistrz” i „Dysk Dżokej”, a w roku następnym długogrającą płytę winylową. Z czasem pojawiały się reedycje CD albumu – w 1991, w 1999 oraz w 2008 roku.

  Spis treści

 • 1 Sukces
 • 2 Następstwa
 • 3 Źródła
 • 4 Dyskografia
 • 4.1 Single
 • 4.2 Albumy
 • 4.3 Kasety
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne
 • Stanisław Grzesiuk (ur. 6 maja 1918 w Małkowie koło Chełma, zm. 21 stycznia 1963 w Warszawie) – polski pisarz, pieśniarz (zwany również bardem z Czerniakowa), z zawodu elektromechanik.Tulipan – polski serial telewizyjny z roku 1987, przedstawiający perypetie uwodziciela-oszusta o przydomku Tulipan. Serial luźno nawiązuje do prawdziwych wyczynów Jerzego Kalibabki.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sony BMG Music Entertainment, Inc. była spółką joint venture pomiędzy Sony Music Entertainment a BMG Entertainment założoną 5 sierpnia 2004.
  Bruce Lee, właściwie Lee Hsiao Lung (李小龍 pinyin Lǐ Xiăolóng), urodz. Lee Jun-fan (李振藩 pinyin Lǐ Zhènfān); (ur. 27 listopada 1940 w San Francisco, zm. 20 lipca 1973 w Hongkongu) – amerykański aktor i mistrz sztuk walk pochodzenia chińskiego. Ikona kina akcji oraz znana postać najnowszej kultury. Był synem Lee Hoi-chuena, aktora opery chińskiej i śpiewaczki Grace.
  Arston – polskie wydawnictwo płytowe. Wytwórnia powstała w 1984 w Warszawie. Obok Poltonu i Savitoru była jedną z trzech najbardziej znanych wytwórni polonijnych, tj. firmą z udziałem kapitału zagranicznego pochodzenia polskiego. W wyniku przemian ustrojowych w Polsce Przedsiębiorstwo Zagraniczne Arston zostało rozwiązane około 1993.
  "Usta usta" – polski serial komediowo-obyczajowy emitowany na antenie TVN od 6 marca 2010 do 3 maja 2011. Adaptacja brytyjskiej produkcji Cold Feet.
  Kaseta magnetofonowa (CC lub z ang. Compact Cassette – kaseta kompaktowa) to kaseta przeznaczona do magnetofonów kasetowych opracowana przez firmę Philips w 1963 roku. Służy również jako nośnik do przechowywania danych.
  Album – wydawnictwo muzyczne zawierające nagrania muzyczne na płycie długogrającej longplay (LP) lub dysku kompaktowym (CD).
  TPWC (skrót od Trzecie Pokolenie Warszawskiej Colendy) – polska grupa muzyczna wykonująca hip-hop. Powstała w 1996 roku w Warszawie z inicjatywy raperów Pona i Sokoła. Rok później jej członkowie wraz z zespołem Fundacja nr 1 utworzyli kolektyw pod nazwą ZIP Skład. Do 2007 roku działalność TPWC miała charakter niejednostajny i obejmowała jedynie występy gościnne. Debiutancki album formacji, sygnowany jako Sokół feat. Pono pt. Teraz pieniądz w cenie ukazał się tego samego roku. Na wydawnictwie znalazł się m.in. utwór "W aucie", który przysporzył duetowi ogólnopolskiej popularności, wykraczającej poza środowisko fanów muzyki hip-hopowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.056 sek.