• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Francisco Cepeda

  Przeczytaj także...
  Grenoble (oksyt. Grenòble, Granòble; średniowieczny oksyt. Grasanòbol; franko-prow. Grenoblo) – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Isère.Tour de France (pol. Wyścig dookoła Francji) – znany też jako La Grande Boucle (pol. Wielka Pętla) lub Le Tour (pol. Wyścig) – wieloetapowy, trzytygodniowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Francji – a nierzadko również krajów ościennych – najczęściej w lipcu (czasami na przełomie czerwca i lipca). Należy do cyklu World Tour Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI).
  Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika – kolarski wyścig jednodniowy, rozgrywany w Hiszpanii od 1922. Zaliczany jest do cyklu UCI Europe Tour, w którym posiada kategorię 1.1. Start i meta wyścigu znajduje się w Ordizii w Kraju Basków.
  .mw-parser-output .infobox td>.kariera td{padding:2px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(1){min-width:61px}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(2){width:100%}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(3){text-align:right}.mw-parser-output .kariera td:nth-child(4){text-align:right}

  Francisco Cepada (ur. 8 marca 1906 w Sopuerta, zm. 14 lipca 1935 w Grenoble) – hiszpański kolarz szosowy.

  Kolarstwo szosowe – najstarsza i najbardziej tradycyjna odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się na rowerach szosowych spełniających normy UCI po zwykłych drogach publicznych.Circuito de Getxo (lub Memoriał Ricardo Otxoa) – kolarski wyścig jednodniowy, rozgrywany w Hiszpanii od 1924. Zaliczany jest do cyklu UCI Europe Tour, w którym posiada kategorię 1.1. Start i meta wyścigu znajduje się w Getxo w Kraju Basków.

  Zmarł podczas transportu do szpitala po upadku podczas Tour de France na zjeździe z Col du Galibier.

  Najważniejsze wyniki[ | edytuj kod]

  1925

  1. miejsce Circuito de Getxo

  1926

  2. miejsce Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika
  2. miejsce Circuito de Getxo

  1927

  3. miejsce Spanish National Road Race Championships

  Hiszpania, Królestwo Hiszpanii (hiszp. Reino de España, gal. Reino de España, kat. Regne d’Espanya, arag. Reino d’España, bask. Espainiako Erresuma, okc. Regne d’Espanha, ast. Reinu d’España) – największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.Sopuerta – gmina w Hiszpanii, w prowincji Vizcaya, w Kraju Basków, o powierzchni 42,83 km². W 2011 roku gmina liczyła 2604 mieszkańców.

  1929

  1. miejsce Circuito de Getxo
  1. miejsce GP Pascuas
  1. miejsce Vuelta a Alava
  2. miejsce GP Vizcaya

  1931

  2. miejsce Prueba Villafranca-Ordiziako Klasika
  3. miejsce GP Vizcaya

  1932

  3. miejsce Vuelta a Alava

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Cycling Archives, Francisco Cepeda, www.cyclingarchives.com [dostęp 2021-01-25] (ang.).
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.633 sek.