• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Francesco Quinn  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Ron Howard (ur. 1 marca 1954 w Duncan) – amerykański reżyser filmowy i aktor. Zdobywca Oscara za film Piękny umysł oraz Emmy za serial Bogaci bankruci, a także Saturna za obraz Kokon. Odznaczony Narodowym Medalem Sztuki.Frederic Fenimore Forrest, Jr. (ur. 23 grudnia 1936 w Waxahachie w stanie Teksas) – amerykański aktor filmowy nominowany do Oscara i Złotego Globu za drugoplanową rolę w filmie Róża (1979; reż. Mark Rydell).

  Francesco Daniele Quinn (ur. 22 marca 1963 w Rzymie, zm. 5 sierpnia 2011 w Malibu) – amerykański aktor telewizyjny i filmowy meksykańskiego, irlandzkiego i włoskiego pochodzenia, występował w roli Rhaha w nagrodzonym Oscarem sensacyjnym dramacie wojennym o wojnie wietnamskiej Olivera Stone’a Pluton (Platoon, 1986).

  Agentka o stu twarzach (tytuł oryginalny Alias) – amerykański serial telewizyjny, łączący w sobie gatunki historii szpiegowskich, science-fiction i dramatu obyczajowego, z główną rolą Jennifer Garner jako agentki Sydney Bristow, w niemal każdym odcinku podającą się za inną osobę i za każdym razem inaczej przebraną i ucharakteryzowaną. Liczący 105 odcinków serial, emitowany w amerykańskiej telewizji ABC od 30 września 2001 roku do 22 maja 2006 roku, pokazuje w Polsce TVP1 oraz AXN.Michael Søren Madsen (ur. 25 września 1957 w Chicago) – amerykański aktor, producent i reżyser filmowy i telewizyjny, także scenarzysta, poeta i fotograf.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  Wczesne lata[ | edytuj kod]

  Urodził się w Rzymie jako syn Anthony’ego Quinna (1915-2001), wybitnego aktora amerykańskiego pochodzenia meksykańsko-irlandzkiego, laureata Oscara, i projektantki kostiumów pochodzenia włoskiego Jolandy Addolori. Wychowywał się wraz z młodszymi braćmi - Dannym (ur. 16 kwietnia 1964) i Lorenzo (ur. 7 maja 1966).

  C. Thomas Howell, właściwie Christopher Thomas Howell (ur. 7 grudnia 1966 w Los Angeles w stanie Kalifornia) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny, także producent filmowy, scenarzysta i reżyser.Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..

  Miał też przyrodnie rodzeństwo z innych związków ojca; braci - Christophera (ur. 27 października 1938. zm. 15 marca 1941) i Duncana (ur. 4 sierpnia 1945) oraz siostry - Christinę (ur. 1 grudnia 1941), Catalinę (ur. 21 listopada 1942) i Valentinę (ur. 26 grudnia 1952). Jego rodzice rozwiedli się 19 sierpnia 1997, ojciec miał z kolejnych związków trzech synów: Seana (ur. 7 lutego 1973), Alexa A. (ur. 30 grudnia 1976) i Ryana (ur. 5 lipca 1996) oraz córkę Antonię (ur. 23 lipca 1993).

  Tom Berenger, właściwie Thomas Michael Moore (ur. 31 maja 1949 roku w Chicago, w stanie Illinois) – amerykański aktor, scenarzysta producent filmowy, nominowany do nagrody Oscara.Kroniki młodego Indiany Jonesa (ang. The Young Indiana Jones Chronicles) - amerykański serial przygodowy emitowany w latach 1992-1996. Serial opowiada o młodzieńczych latach archeologa Indiana Jonesa znanego z filmów przygodowych.

  Kariera[ | edytuj kod]

  Poznawał tajniki gry aktorskiej w nowojorskim Herbert Berghof Studio w Greenwich Village. W 1985 roku Franco Rossi zaangażował go do roli Marka Winicjusza we włoskim miniserialu RAI Quo Vadis? z Klausem Marią Brandauerem, Frederikiem Forrestem i Maxem von Sydow. Rok potem wystąpił w roli dilera narkotykowego żołnierza Rhaha w dramacie wojennym Olivera Stone’a Pluton (Platoon, 1986) u boku Toma Berengera, Willema Dafoe i Charliego Sheena. Po gościnnych występach w serialach: NBC Policjanci z Miami (Miami Vice, 1987), Showtime Pamiętnik Czerwonego Pantofelka (Red Shoe Diaries, 1992), ABC Kroniki młodego Indiany Jonesa (The Young Indiana Jones Chronicles, 1992), wystąpił w roli młodego Santiago w telewizyjnej adaptacji powieści Ernesta Hemingwaya Stary człowiek i morze (The Old Man and the Sea, 1990).

  Motocross (oznaczany też skrótami MotoX, MX i cross , kross) – forma wyścigów motocyklowych rozgrywana na specjalnych torach do tego przystosowanych. Tory motocrossowe usypane są zazwyczaj z piasku, gliny lub ziemi. W wyścigu motocrossowym przeważnie bierze udział 40 zawodników. Wyścig w mistrzostwach świata trwa 30 minut + 2 okrążenia. Długość wyścigu zależy od rangi zawodów. Zawodnicy ścigają się na specjalnie przeznaczonych do tych wyścigów motocyklach o pojemnościach od 50 cm³ do 525 cm³.JAG - Wojskowe Biuro Śledcze – amerykański serial sensacyjny, mający swą premierę w 1995 roku. W Polsce po raz pierwszy wyemitowany w marcu 1997. Od początku reżyserowany przez Donalda P. Bellisario. Główni bohaterowie to komandor Harmon Rabb (David James Elliott) oraz major, a następnie podpułkownik, Sarah MacKenzie (Catherine Bell) oraz ich technokratyczny szef admirał A.J Chegwiden (John M. Jackson).

  Spróbował swoich sił jako reżyser dramatu telewizyjnego Święta Bożego Narodzenia O. Henry’ego (O. Henry's Christmas, 1996) z udziałem swojego ojca. John Milius powierzył mu rolę Rafaela Castillo w miniserialu TNT Śmiałkowie (Rough Riders, 1997) z udziałem Toma Berengera, Sama Elliotta i Gary’ego Buseya. Zajął się także dubbingiem, użyczając swojego głosu do gier komputerowych, w tym Command & Conquer: Tiberian Sun (1999). W operze mydlanej CBS Żar młodości (The Young and the Restless, 1999-2001) zagrał postać Tomasa del Cerro, chłopaka Niny Webstera (Tricia Cast), za którą w roku 2000 był nominowany do ALMA Award. W miniserialu Stevena Spielberga Na Zachód (Into the West, 2005) wcielił się w rolę latynoskiego kapitana Salamancę. Był szeryfem w telewizyjnym westernie Hallmark Przysięga szeryfa (A Gunfighter's Pledge, 2008) z Lukem Perry i C. Thomasem Howellem. Wśród innych filmów na jego liście jest także thriller polityczny Corruption.Gov (2010) z Michaelem Madsenem i Lee Majorsem.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Zawał mięśnia sercowego (łac. infarctus myocardii), nazywany też zawałem serca i atakiem serca – martwica mięśnia sercowego spowodowana jego niedokrwieniem na skutek zamknięcia tętnicy wieńcowej doprowadzającej krew do obszaru serca.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Kolarstwo górskie (MTB — z ang. mountain biking) — forma kolarstwa uprawianego za pomocą rowerów górskich, których konstrukcja umożliwia poruszanie się w trudnym terenie.
  Narciarstwo – jedna z dyscyplin sportowych polegająca na przemieszczaniu się lub wykonywaniu ewolucji za pomocą sprzętu narciarskiego – nart, a także kijków. Narty mocowane są do butów narciarza za pomocą specjalnych wiązań.
  Lorenzo Quinn (ur. 7 maja 1966 w Rzymie) – włoski artysta rzeźbiarz, aktor, piąty syn amerykańskiego aktora pochodzenia meksykańsko-irlandzkiego Anthony’ego Quinna.
  Snowboarding - sport zimowy polegający na jeździe lub wykonywaniu ewolucji na desce snowboardowej. Za początek snowboardingu można uznać rok 1965 kiedy to Sherman Poppen wymyśla "snurfera", choć zjeżdżanie po zaśnieżonym stoku na jednej desce było oczywiście praktykowane już wcześniej. Dyscyplina wprowadzona została do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1998 roku (konkurencje slalom gigant i halfpipe).
  Showtime – amerykańska telewizja emitowana na kilku platformach w różnych państwach, głównie w Stanach Zjednoczonych. Wystartowała 1 czerwca 1976 w Kalifornii.
  Anthony Quinn, właśc. Antonio Rudolfo Oaxaca Quinn (ur. 21 kwietnia 1915 w Chihuahua, zm. 3 czerwca 2001 w Bostonie) – aktor amerykański pochodzenia meksykańsko-irlandzkiego, malarz i rzeźbiarz.
  Quo Vadis? – miniserial historyczny z 1985 roku. Serial jest bardzo swobodną adaptacją powieści Henryka Sienkiewicza o tym samym tytule.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.046 sek.