• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fourqueux

  Przeczytaj także...
  Yvelines [iˈvlin] – departament (numer 78) we Francji położony w zachodniej części regionu Île-de-France. Departament został utworzony 1 stycznia 1968 r. Wcześniej był częścią nieistniejącego już departamentu Seine-et-Oise, który miał ten sam numer co Yvelines (78). Saint-Germain-en-Laye - miasto we Francji na zachód od Paryża, w departamencie Yvelines w regionie Île-de-France. Siedziba Międzynarodowego Stowarzyszenia Służb Oznakowania Nawigacyjnego (IALA)
  Francja (fr. France, IPA: /fʁɑ̃s/), Republika Francuska (fr. République française /ʁe.py.blik fʁɑ̃.sɛz/) – państwo, którego część metropolitalna znajduje się w Europie Zachodniej, posiadające także zamorskie terytoria na innych kontynentach. Francja metropolitalna rozciąga się od Morza Śródziemnego na południu do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzie. Francuzi często nazywają swój kraj l’Hexagone (sześciokąt) – pochodzi to od kształtu Francji metropolitalnej.

  Fourqueux – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Île-de-France, w departamencie Yvelines. W 2016 roku populacja ówczesnej gminy wynosiła 4230 mieszkańców.

  Dnia 1 stycznia 2019 roku połączono dwie wcześniejsze gminy: Fourqueux oraz Saint-Germain-en-Laye. Siedzibą gminy została miejscowość Saint-Germain-en-Laye, a nowa gmina przyjęła jej nazwę.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Atlas Routier France 2014. Michelin, 2014, s. 58. ISBN 978-2-06-719261-4. (fr.)
  2. Populations légales 2016 (fr.). INSEE. [dostęp 28 kwietnia 2020].
  3. Recueil des actes administratifs des Yvelines (fr.). yvelines.gouv.fr. [dostęp 28 kwietnia 2020].
  Reklama

  Czas generowania strony: 1.035 sek.