• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fotbal Fulnek

  Przeczytaj także...
  II liga czeska w piłce nożnej – (Fotbalova narodni liga) od sezonu 1993/1994 drugi najwyższy poziom rozgrywek piłki nożnej organizowany przez Czeskomorawski Związek Piłki Nożnej. Liga liczy 16 drużyn. Rozgrywki odbywają się systemem kołowym (po jednym meczu jako gospodarz i gość) w dwóch rundach: jesiennej oraz wiosennej.Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Czechy (czes. Česko), Republika Czeska (czes. Česká republika) – państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Od północnego wschodu graniczy z Polską, od zachodu i północnego zachodu z Niemcami, od południa z Austrią, a od południowego wschodu ze Słowacją. Stolicą i największym miastem Czech jest Praga. Kraj składa się z trzech historycznych krain – Czech właściwych, Moraw i czeskiej części Śląska. Na powierzchni 78 866 km² żyje ponad 10,5 mln osób, z czego 94% to Czesi. Państwo czeskie dzieli się na czternaście krajów. Czechy są republiką parlamentarną, demokratycznym państwem prawa o liberalnym systemie rządów, opartym na swobodnej rywalizacji partii i ruchów politycznych. Głową państwa jest prezydent. Naczelnym organem władzy ustawodawczej jest parlament z Izbą Poselską i Senatem, władzy wykonawczej rząd z czternastoma ministerstwami, a władzy sądowniczej Sąd Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Czechy są członkiem wielu organizacji międzynarodowych, m.in. ONZ, Unii Europejskiej, NATO, strefy Schengen, Rady Europy, OECD i Grupy Wyszehradzkiej.

  Fotbal Fulnek- czeski klub piłkarski, grający w szóstej lidze czeskiej, mający siedzibę w mieście Fulnek.

  Historia[ | edytuj kod]

  Klub został założony w 1946 roku. W sezonie 2006/2007 klub wywalczył historyczny awans do drugiej ligi czeskiej. Grał w niej przez dwa sezony. W sezonie 2008/2009 spadł do Moravskoslezskej fotbalovej ligi.


  Fulnek (staroniem. Fulneck) – miasto w Czechach, w kraju morawsko-śląskim, w powiecie Nowy Jiczyn. Według danych z 31 grudnia 2003 powierzchnia miasta wynosiła 6 846 ha, a liczba jego mieszkańców 6 107 osób. Część miasta leży na Śląsku Czeskim, część na Morawach.Liga Morawsko-Śląska (czes.: Moravskoslezská fotbalová liga) w piłce nożnej – wraz z ČFL jest trzecią w hierarchii klasą rozgrywkową w Czechach. W lidze występuje 16 zespołów, mecze rozgrywane są systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. W całym sezonie, rozgrywanym systemem jesień-wiosna granych jest 30 kolejek. Zwycięzca rozgrywek awansuje bezpośrednio do II ligi. Natomiast kluby, które zajęły ostatnie dwa miejsca są relegowane do niższej klasy rozgrywek. Odpowiednio są to Dywizja D lub Dywizja E, w zależności od miejsca, z którego dany klub pochodzi. Liga skupia zespoły pochodzące z dwóch historycznych czeskich krain – Moraw oraz Śląska czeskiego.

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Fotbal Fulnek (cz.). msfl.cz. [dostęp 14.12.2018].
  2. Czech Republic 2006/07 (ang.). rsssf.com. [dostęp 14.12.2018].
  3. Czech Republic 2008/09 (ang.). rsssf.com. [dostęp 14.12.2018].  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.006 sek.