Forum Nefrologiczne

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Forum Nefrologiczne – oficjalny kwartalnik Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego wydawany przez Wydawnictwo Via Medica. Redaktorem naczelnym jest prof. Bolesław Rutkowski.

Wykaz czasopism punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – lista czasopism naukowych, które są uwzględniane przy ocenie parametrycznej placówek naukowych, uczelni, instytutów, jednostek badawczo-rozwojowych finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (a wcześniej jego poprzedników, czyli Ministerstwo Nauki i Informatyzacji oraz Komitet Badań Naukowych) i inne ministerstwa. Aktualny wykaz został opublikowany 23 grudnia 2015.Profesor (z łac. professor) – termin, który może oznaczać: tytuł naukowy nadawany samodzielnym pracownikom naukowym, stanowisko nauczycieli akademickich, tytuł honorowy nadawany w Polsce nauczycielom szkolnictwa podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego oraz tytuł zwyczajowy używany w polskim szkolnictwie średnim.

W skład rady naukowej wchodzą samodzielni pracownicy naukowi z tytułem profesora lub doktora habilitowanego z Polski oraz z zagranicy. Artykuły ukazują się w języku polskim (abstrakty drukowane są w języku angielskim).

Stałe działy[ | edytuj kod]

 • prace poglądowe
 • przypadki kliniczne
 • program edukacyjny "Zagadnienia współczesnej nefrologii" - Nefro Club
 • aktualności w pielęgniarstwie nefrologicznym
 • stanowiska, zalecenia, standardy


 • Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Polskie Towarzystwo Nefrologiczne (PTN) – lekarskie stowarzyszenie naukowe z siedzibą w Warszawie, założone w roku 1983, zrzeszające lekarzy i pracowników naukowych specjalizujących się w zakresie chorób nerek, dializoterapii i transplantologii klinicznej.
  Index Copernicus (IC) – internetowa baza danych zawierająca treści wytwarzane przez użytkowników, w tym profile naukowców, dane o instytucjach, wydawnictwach i projektach naukowych. Operowana jest przez Index Copernicus International.

  Reklama