• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Forticom

  Przeczytaj także...
  Kommiersant (ros. Коммерса́нтъ, ang. Kommersant) – rosyjski największy i niezależny dziennik, ukazujący się od poniedziałku do soboty. Średni nakład wyniósł w 2005 roku 131 000 egzemplarzy. Właścicielem jest biznesmen Uliszer Usmanow.Serwis społecznościowy — to serwis internetowy, który istnieje w oparciu o zgromadzoną wokół niego społeczność. Tworzy tak zwane media społecznościowe (ang. social media).
  Litwa, Republika Litewska (lit. Lietuva, Lietuvos Respublika) – państwo w Europie, jeden z krajów bałtyckich, członek Unii Europejskiej i NATO; graniczy od zachodu z Rosją (obwodem kaliningradzkim), od południowego zachodu z Polską, od wschodu z Białorusią, od północy z Łotwą.

  Forticom – przedsiębiorstwo informatyczne z siedzibą na Łotwie. Sprawuje pełny nadzór właścicielski nad serwisami społecznościowymi One.lv (Łotwa), One.lt (Litwa) oraz One.ee (Estonia). Początkowo udziały w przedsiębiorstwie posiadały: Digital Sky Technologies, Tiger Global (część Tiger Management) oraz Gild Bankers (największy bank inwestycyjny w krajach nadbałtyckich). Obecnie 100% udziałów należy do Digital Sky Technologies.

  Łotwa (łot. Latvija, Republika Łotewska – Latvijas Republika) – państwo w Europie Północnej powstałe po I wojnie światowej, jeden z krajów nadbałtyckich. Członek Unii Europejskiej i NATO.Estonia (est. Eesti, Republika Estońska – Eesti Vabariik) – państwo w Europie Północnej, nad Morzem Bałtyckim, powstałe po I wojnie światowej. Członek Unii Europejskiej i NATO. Graniczy z Łotwą od południa i z Rosją od wschodu oraz z Finlandią przez Zatokę Fińską.

  W 2007 przedsiębiorstwo nabyło 25% udziałów w rosyjskim serwisie społecznościowym Odnoklassniki.ru, a w okresie między styczniem a czerwcem 2008 większościowy pakiet udziałów w serwisie nasza-klasa.pl (obecnie: nk.pl), za który spółka zapłaciła 200 milionów złotych.

  Język łotewski (łot. latviešu valoda) – język z grupy języków bałtyckich, którym posługuje się w sumie ok. 2 mln osób, głównie na Łotwie.Warsaw Business Journal jest tygodnikiem wydawanym w języku angielskim z siedzibą w Warszawie. Właścicielem i wydawcą jest Valkea Media. Tygodnik podejmuje tematy biznesowe, ekonomiczne, polityczne, finansowe, nieruchomościowe, rynków akcji, rozrywkowe, technologiczne i kulturowe.

  Serwisy społecznościowe, w których udziały posiada Forticom[ | edytuj kod]

 • Odnoklassniki.ru - około 30 mln zarejestrowanych użytkowników
 • One.lt - około 2 mln zarejestrowanych użytkowników
 • One.lv - około 850 tys. zarejestrowanych użytkowników
 • Videogaga.lt - około 200 tys. zarejestrowanych użytkowników
 • Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Forticom. CrunchBase.com, 2012-02-20. [dostęp 2010-02-01].
  2. Tomasz Boguszewicz: Nasza-Klasa sprzedana. Rzeczpospolita, 2012-02-20. [dostęp 2012-02-20].
  3. Tomasz Grynkiewicz, Vadim Makarenko: Nasza klasa, bałtycka kasa. Gazeta Wyborcza, 2008-06-09. [dostęp 2010-02-01]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  4. Александр Малахов: DST собрала "Одноклассников" (ros.). Kommiersant, 2008-06-09. [dostęp 2012-10-27].
  5. Lithuania’s Forticom Invests In Russian Social Networking Site Odnoklassniki.ru (ang.). PaidContent.org. [dostęp 2010-02-01]. [zarchiwizowane z tego adresu].
  6. Forticom buys majority stake in nasza-klasa.pl (ang.). Warsaw Business Journal, 2008-06-10. [dostęp 2010-02-01]. [zarchiwizowane z tego adresu].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Oficjalna strona internetowa (łot.)
 • Gazeta Wyborcza” (oficjalny skrót GW) – wysokonakładowy, ogólnopolski dziennik społeczno-polityczny wydawany w Warszawie od 8 maja 1989 przez koncern mediowy Agora S.A.. „Gazeta Wyborcza” powstała na podstawie uzgodnień Okrągłego Stołu, początkowo jako organ prasowy NSZZ „Solidarność”, a po zerwaniu współpracy ze związkiem – jako niezależna gazeta. Redaktorem naczelnym pisma jest Adam Michnik.nk.pl (dawniej nasza-klasa.pl) – polski serwis społecznościowy, który został uruchomiony 11 listopada 2006. Jego pierwotnym celem było umożliwienie użytkownikom odnalezienia osób ze swoich szkolnych lat i odnowienie z nimi kontaktu. Aktualnie serwis nabrał charakteru wielopoziomowej platformy komunikacji dla polskich użytkowników internetu. Właścicielem 70% udziałów jest zarejestrowana na Cyprze spółka Excolimp (prowadzona przez wcześniejszych udziałowców przedsiębiorstwa Forticom, które było niegdyś właścicielem większości udziałów serwisu), pozostałe udziały należą do polskich założycieli serwisu.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.02 sek.