• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fort Frontenac

  Przeczytaj także...
  Louis de Buade de Frontenac (ur. 22 maja 1622 w Saint-Germain-en-Laye, zm. 28 listopada 1698 w Quebecu) – gubernator Nowej Francji. Frontenac rozpoczął swą karierę w służbie wojskowej we Włoszech i Niemczech. Zdobył sławę jako dobry dowódca i administrator. W 1672 został mianowany gubernatorem generalnym Nowej Francji. Jego energia i samodzielność, a przy tym bezkompromisowość w stosunkach z kościołem, przysporzyły mu wielkiej popularności wśród kolonistów, lecz na dworze królewskim wzbudziły podejrzenie, że zamierza z Nowej Francji utworzyć swoje własne królestwo. Z tego też powodu w 1682 został odwołany z urzędu. Powrócił na niego po siedmiu latach i pozostał na stanowisku do swej śmierci w 1698.Ontario – prowincja Kanady. Ontario jest najludniejszą i najprężniejszą ekonomicznie częścią Kanady. W granicach Ontario znajduje się stolica Kanady Ottawa, największe miasto Kanady Toronto, a także największa aglomeracja tzw. Golden Horseshoe. W 1855 stacjonujący tam żołnierze angielskiej armii wymyślili hokej na lodzie.
  Jan Grabowski (ur. 1962) – polski historyk, specjalizujący się w badaniach nad Holocaustem, profesor na Uniwersytecie Ottawy, pracownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.
  Fort Frontenac

  Fort Frontenac - fort założony w 1673 roku w Nowej Francji przez gubernatora Louisa de Buade'a de Frontenaca. Znajdował się na obszarze dzisiejszego Kingston (Ontario).

  Kingston - miasto w Kanadzie, w prowincji Ontario, w hrabstwie Frontenac. Leży na północnym brzegu jeziora Ontario, u wylotu z niego Rzeki Św. Wawrzyńca.Nowa Francja – francuska kolonia w Ameryce Północnej, zwana też Kanadą. Kolonia została założona przez Samuela de Champlaina, który został jej pierwszym gubernatorem generalnym.

  Bibliografia[ | edytuj kod]

 • Grabowski Jan, Historia Kanady, Warszawa 2001, s. 64.
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.009 sek.