• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Forever Your Girl

  Przeczytaj także...
  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.Virgin Records – brytyjska wytwórnia płytowa założona przez Richarda Bransona, Simona Drapera i Nika Powella w 1972 roku. Przesiębiorstwo odniosło światowy sukces, podpisując kontrakty z tak znanymi wykonawcami jak Roy Orbison, Devo, Genesis, Keith Richards, Janet Jackson, Culture Club, Simple Minds, Lenny Kravitz, The Smashing Pumpkins, czy Mike Oldfield.
  Cold Hearted - piosenka i piąty singiel z debiutanckiego albumu amerykańskiej piosenkarki Pauli Abdul. Została napisana i wyprodukowana przez Elliota Wolffa. Był to trzeci singiel w jej karierze oraz z płyty, który dotarł do szczytu zestawienia Billboard Hot 100. "Cold Hearted" to jedna z bardziej znanych piosenek w dyskografii Abdul, także dzięki prowokacyjnemu teledyskowi.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  Forever Your Girl – debiutancki album piosenkarki Pauli Abdul, wydanym przez wytwórnię Virgin 13 czerwca 1988 roku. Po 64 tygodniach od ukazania się na rynku, płyta doszła do pierwszego miejsca Billboard 200, i jest to najdłuższy czas wspinania się na szczyt tego zestawienia. Album zawiera cztery piosenki, które zdobyły pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100: "Straight Up", "Forever Your Girl", "Cold Hearted" i "Opposites Attract". Te osiągnięcia pozwoliły na wyrównanie drugiego miejsca w historii listy w kategorii największej ilości singli z jednego albumu, które doszły do szczytu zestawienia. Jednocześnie, "Forever Your Girl" jest ex aequo na miejscu pierwszym, jeżeli ograniczyć tę kategorię do albumów debiutanckich. Pozostałe single, "(It's Just) The Way That You Love Me" i "Knocked Out" zajęły odpowiednio trzecie i czterdzieste pierwsze miejsce.

  Opposites Attract - piosenka, siódmy i ostatni singiel z debiutanckiego albumu amerykańskiej piosenkarki Pauli Abdul. Została napisana i wyprodukowana przez Olivera Leibera. Abdul nagrała piosenkę wraz z Brucem DeShazerem i Marvem Gunnem, znanymi jako The Wild Pair. Był to czwarty singiel w jej karierze oraz z płyty, który dotarł do szczytu zestawienia Billboard Hot 100.Straight Up jest trzecim singlem na płycie Forever Your Girl amerykańskiej piosenkarki Pauli Abdul. Piosenka zajęła pierwsze miejsce na Billboard Hot 100 i przyniosła międzynarodową popularność wokalistce. Została napisana i wyprodukowana przez Elliota Wolffa. Piosenka została nagrana częściowo na syntezatorze Roland D-50.

  Album zdobył także miejsce czwarte na liście najlepiej sprzedających się albumów R&B w Stanach Zjednoczonych, zaś single "Straight Up," "Opposites Attract," "Knocked Out," i "(It's Just) The Way That You Love Me" doszły do pierwszej dziesiątki listy singli.

  Popularność płyty wzrosła po wydaniu singla "Straight Up", wcześniejsze single zdobyły niewielką popularność, głównie w środowiskach R&B. 7 października 1989 roku "Forever Your Girl" był najlepiej sprzedającym się albumem tygodnia w Stanach Zjednoczonych. Wraz z sukcesem ostatniego singla, "Opposites Attract", ponownie zajął miejsce pierwsze, utrzymując się na nim dziewięć tygodni z rzędu. Album był na tyle popularny, że pewnego dnia sprzedano 191 tysięcy jego egzemplarzy.

  Paula Julie Abdul (ur. 19 czerwca 1962 w San Fernando, Kalifornia) – amerykańska piosenkarka, tancerka, choreograf. Była jurorką w programie "American Idol" i "The X Factor" oraz cheerleaderką Laker Girls w koszykarskiej lidze NBA. Przez wiele lat współpracowała jako choreografka Janet Jackson oraz z Michaelem Jacksonem. Wystąpiła w takich teledyskach Janet jak: Nasty, What Have You Done For Me Lately, When I Think Of You.Forever Your Girl - piosenka tytułowa i czwarty singiel z debiutanckiej płyty amerykańskiej piosenkarki Pauli Abdul. Została napisana i wyprodukowana przez Oliviera Leibera. Po sukcesie poprzedniego singla, "Straight Up", wytwórnia szybko wydała kolejną piosenkę na singlu, aby podtrzymać zainteresowanie opinii publicznej piosenkarką. Był to drugi singiel w jej karierze, który dotarł do szczytu zestawienia Billboard Hot 100, jednakże na innych listach przebojów zdobywał niższe pozycje, niż jego poprzednik.

  Abdul jest współautorką piosenki "One or the Other".

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. "The Way That You Love Me" – 5:22
  2. "Knocked Out" – 3:52
  3. "Opposites Attract" – 4:24
  4. "State of Attraction" – 4:07
  5. "I Need You" – 5:01
  6. "Forever Your Girl" – 4:58
  7. "Straight Up" – 4:11
  8. "Next to You" – 4:26
  9. "Cold Hearted" – 3:51
  10. "One or the Other" – 4:10

  Certyfikaty i sprzedaż[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Paula Abdul - Biography, Photos, News, Videos, Movie Reviews. Contactmusic.com. [dostęp 2014-01-18].
  2. Forever Your Girl. Paula-Abdul.net. [dostęp 2014-01-18].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Paula Abdul - Forever Your Girl w Discogs.com (ang.)
 • Okładka
 • Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.