• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Forbidden

  Przeczytaj także...
  Machine Head – amerykańska grupa muzyczna założona 12 października 1991 roku w Oakland w Kalifornii. Wykonywana przez zespół muzyka określana jest jako groove metal, thrash metal, heavy metal, nu metal oraz metal alternatywny.Slayer (IPA [ˈsleɪə]) – amerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal, powstała w 1981 roku w Huntington Park (przedmieścia Los Angeles), rozwiązana w 2019 roku. Zespół powstał z inicjatywy gitarzysty Kerry’ego Kinga, który do współpracy zaprosił gitarzystę Jeffa Hannemana, pochodzącego z Kuby perkusistę Dave’a Lombardo oraz basistę i wokalistę Chilijczyka - Toma Arayę. Już w początkowym okresie działalności muzycy rozwinęli własny styl oparty na intensywnych partiach gitar z partiami solowymi wykonywanymi przy użyciu tremola oraz charakterystycznym śpiewie wokalisty zespołu.
  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Forbiddenamerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal składająca się z wielu znanych muzyków m.in. Death, Nevermore, Slayer, Testament, Machine Head. Powstała w Hayaward w Kalifornii w 1987 roku jako Fobidden Evil, jednak w tym samym roku zmieniła nazwę na obecną. Po wydaniu w 1997 r. albumu Green zespół przestał istnieć. W 2007 reaktywował się aby zagrać kilka koncertów w Europie i Bay Area. 22 października 2010 roku, nakładem wytwórni Nuclear Blast, ukazała się płyta Omega Wave.

  Nuclear Blast – niemiecka wytwórnia płytowa zajmująca się wydawaniem płyt oraz promocją wykonawców rockowych i metalowych z całego świata. Siedziba firmy znajduje się w Donzdorf w powiecie Göppingen.Zespół muzyczny, grupa muzyczna – grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów (zespół wokalny), instrumentów muzycznych (zespół instrumentalny) lub jednocześnie głosów i instrumentów (zespół wokalno-instrumentalny).

  Muzycy[ | edytuj kod]

  Dyskografia[ | edytuj kod]

  Teledyski[ | edytuj kod]

  Przypisy[ | edytuj kod]

  1. Forbidden Biography (ang.). www.metal-archives.com. [dostęp 2010-03-02].
  2. Forbidden Biography (ang.). www.metalstorm.net. [dostęp 2010-11-04].
  3. Eduardo Rivadavia: Forbidden Biography (ang.). allmusic.com. [dostęp 2010-11-04].
  4. Forbidden "Omega Wave" (pol.). www.warnermusic.pl. [dostęp 2010-10-17].
  5. FORBIDDEN Bassist Quits; Singer Decides To Take Break From Music Business (ang.). www.blabbermouth.net. [dostęp 2016-12-21].
  Death – amerykańska grupa muzyczna, jeden z prekursorów gatunku death metal. Zespół powstał w 1983 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Chucka Schuldinera, pod nazwą Mantas, dopiero w grudniu 1984 r. zmieniono nazwę na Death. Zespół został rozwiązany w 2001 roku wraz ze śmiercią Schuldinera w grudniu tego samego roku. Według danych z 2003 roku wydawnictwa zespołu w samych Stanach Zjednoczonych sprzedały się w nakładzie 368 184 egzemplarzy.Hayward – miasto w USA, w stanie Kalifornia, w hrabstwie Alameda, nad zatoką San Francisco, w obszarze metropolitalnym San Francisco-Oakland-San José.
  Warto wiedzieć że... beta

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji.
  Omega Wave - piąty album studyjny amerykańskiej grupy muzycznej Forbidden. Wydawnictwo ukazało się 22 października 2010 roku w Europie oraz 4 dni później w USA nakładem wytwórni muzycznej Nuclear Blast. Płytę poprzedził bezpłatny singel Dragging My Casket, który został udostępniony 11 października tego samego roku do odsłuchu w formie digital stream na oficjalnym profilu MySpace zespołu Forbidden. Album Omega Wave zadebiutował na 27. miejscu listy Top Heatseekers w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w przeciągu tygodnia od dnia premiery w nakładzie 950 egzemplarzy.
  Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.
  WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.
  Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.
  Biblioteka Narodowa Francji (fr. Bibliothèque nationale de France, BnF) – francuska biblioteka narodowa, znajdująca się w Paryżu. Przewidziana jest jako repozytorium dla wszystkich materiałów bibliotecznych, wydawanych we Francji. Obecnym dyrektorem Biblioteki jest Bruno Racine.
  Testament – amerykańska grupa muzyczna wykonująca thrash metal. Powstała w 1983 roku w San Francisco początkowo pod nazwą Legacy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.025 sek.