• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Forbes - Polska

  Przeczytaj także...
  Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. – spółka prawa handlowego, wydawca prasy. Istnieje od 1994 roku (do 2010 r. jako Axel Springer Polska Sp. z o.o.) i należy do grona największych wydawców prasy w Polsce. Od 2010 roku firma jest częścią międzynarodowej spółki mediowej Ringier Axel Springer Media AG (z siedzibą w Zurychu), która oprócz Polski działa również w Czechach, na Słowacji i w Serbii. Właścicielami Ringier Springer Media AG są: niemiecki koncern mediowy Axel Springer AG (50% udziałów) i szwajcarska spółka mediowa Ringier AG (50% udziałów).Redaktor naczelny – osoba odpowiadająca za całość czasopisma (dziennika lub innego periodyku) albo programu telewizyjnego. W praktyce jest to osoba, która kieruje całością działań redakcji od strony merytorycznej i odpowiada za kształt oraz zawartość czasopisma. Redaktor naczelny kieruje także pracą zespołu dziennikarzy, często odpowiadając także za ich przyjmowanie i zwalnianie.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Forbes (Polska) – polska edycja międzynarodowego miesięcznika, wydawana przez Axel Springer Polska.

  W Polsce pismo ukazuje się od 16 grudnia 2004. Opisuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze w kraju i na świecie oraz strategie biznesowe. Cyklicznie przygotowuje rankingi, między innymi 100 najbogatszych Polaków, czy 100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu.

  Redaktorem naczelnym pisma od listopada 2014 jest Michał Broniatowski. Zastąpił na tym stanowisku Kazimierza Krupę, który pełnił funkcję redaktora naczelnego w latach 2007-2014.

  Kazimierz Krupa – polski dziennikarz ekonomiczny. Od stycznia 2007 roku pełni funkcję redaktora naczelnego miesięcznika Forbes.

  Linki zewnętrzne[]

 • Oficjalna strona miesięcznika • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama