• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Foggia

  Przeczytaj także...
  Wałbrzych (niem. Waldenburg, śl-niem. Walmbrig, Walmbrich, czes. Valdenburk, Valbřich) – miasto na prawach powiatu na południowym zachodzie Polski, w województwie dolnośląskim, siedziba powiatu wałbrzyskiego. Miasto leży na Pogórzu Zachodniosudeckim i w Sudetach Środkowych, nad rzeką Pełcznicą, historycznie na Dolnym Śląsku. Dawna stolica województwa wałbrzyskiego. Według danych z 31 grudnia 2011 r. miasto miało 119 955 mieszkańców.Foggia (włoski: Stazione di Foggia) – stacja kolejowa w Foggii, w prowincji Foggia, w regionie Apulia, we Włoszech. Znajduje się na skrzyżowaniu linii Ankona - Lecce, do Benevento, Caserty i Neapolu. Lokalne linie wychodzą w kierunku Manfredoni, Lucery i Potenzy. Jest jedną z największych stacji kolejowych w regionie. Została otwarta w 1864.
  Włochy (Republika Włoska, wł. Italia, Repubblica Italiana) – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim, będące członkiem wielu organizacji, m.in.: UE, NATO, należące do ośmiu najbardziej uprzemysłowionych i bogatych państw świata – G8.

  Foggia – miasto i gmina we Włoszech, w regionie Apulia, w prowincji Foggia.

  Leży na Nizinie Tavoliere.

  Według danych na rok 2004 gminę zamieszkują 156 072 osoby, 288,1 os./km².

  28 sierpnia 1867 urodził się tutaj kompozytor Umberto Giordano.

  W miejscowości znajduje się stacja kolejowa Foggia.

  Tavoliere delle Puglie (Nizina Tavoliere) - równinna nizina w południowych Włoszech, w północnej Apulii, stanowi część prowincji Foggia.Göppingen – miasto powiatowe w Niemczech, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia, w rejencji Stuttgart, w regionie Stuttgart, siedziba powiatu Göppingen, oraz wspólnoty administracyjnej Göppingen. Leży na przedpolu Jurze Szwabskiej, nad rzeką Fils, ok. 35 km na wschód od Stuttgartu.

  Miasta partnerskie[]

 • Niemcy Göppingen, Niemcy
 • Włochy Pescasseroli, Włochy
 • Polska Wałbrzych, Polska
 • Linki zewnętrzne[]

 • Źródło danych: Istituto Nazionale di Statistica • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Apulia (wł. Puglia) – region administracyjny w południowych Włoszech, o powierzchni 19348 km², 4 miliony mieszkańców i stolicą w Bari (362,5 tys. mieszkańców). Gęstość zaludnienia 208 osób na km². Graniczy z Molise, Kampanią i Basilicatą.
  Umberto Giordano (ur. 28 sierpnia 1867 w Foggi – zm. 12 listopada 1948 w Mediolanie) – włoski kompozytor, którego twórczość zalicza się do nurtu w muzyce operowej zwanego weryzmem.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.015 sek.