• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Fn - klawisz

  Przeczytaj także...
  Klawisz – element klawiatury, rodzaj przycisku, który spełnia funkcję obsługi jakiegoś urządzenia. Zrobiony jest zwykle z tworzywa sztucznego, rzadziej z metalu. Naciśnięcie klawisza zwykle powoduje zamknięcie obwodu elektrycznego lub wywołuje jakieś zdarzenie mechaniczne, jak na przykład w maszynie do pisania lub w muzycznych instrumentach klawiszowych.Emulacja (ang. emulation) – programowe symulowanie działania określonego oprogramowania lub platformy sprzętowej przez inny system lub na sprzęcie innego typu.
  Laptop (po polsku – przenośny komputer ang. lap – kolana, top – na wierzchu), nazywany również notebook – przenośny komputer osobisty. Inne zminiaturyzowane komputery (mniejsze od laptopów) to netbooki, palmtopy (np. Palm lub Pocket PC) lub smartfony.
  Standardowy klawisz Fn na klawiaturze laptopa Dell inspiron 1150

  Fn - klawisz znajdujący się na niektórych klawiaturach komputerowych (najczęściej jest spotykany w notebookach, netbookach oraz palmtopach).

  W mniejszych klawiaturach służy do emulacji klawiatury pełnowymiarowej (104 klawisze).

  W laptopach używany w kombinacjach z innymi klawiszami działa funkcyjnie np. pogłaśniania lub ścisza głośniki, zmniejsza lub zwiększa kontrast (jasność) ekranu, aktywuje klawisze numeryczne, tryb uśpienia, monitor zewnętrzny itp.

  Laptop (po polsku – przenośny komputer ang. lap – kolana, top – na wierzchu), nazywany również notebook – przenośny komputer osobisty. Inne zminiaturyzowane komputery (mniejsze od laptopów) to netbooki, palmtopy (np. Palm lub Pocket PC) lub smartfony.Klawiatura komputerowa – uporządkowany zestaw klawiszy służący do ręcznego sterowania urządzeniem lub ręcznego wprowadzania danych. W zależności od spełnianej funkcji klawiatura zawiera różnego rodzaju klawisze – alfabetyczne, cyfrowe, znaków specjalnych, funkcji specjalnych, o znaczeniu definiowanym przez użytkownika.


  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Microsoft- Windows 8 - Jak używać klawisza Fn/klawisza F Lock/klawiszy poleceń alternatywnych?
 • Warto wiedzieć że... beta

  Palmtop (także: PDA, Personal Digital Assistant, komputer kieszonkowy) – bardzo mały, przenośny komputer osobisty. Mniejszy od laptopa, czy też netbooka – z powodzeniem mieści się w dłoni lub w kieszeni (ang. palm – dłoń, top – na wierzchu). Palmtopy są komputerami programowalnymi – można w nich instalować oprogramowanie, np. pobrane lub zakupione w Internecie.
  Dell (właściwie Dell Computer Corporation) NASDAQ: DELL – amerykańska międzynarodowa korporacja z siedzibą w Round Rock w stanie Teksas. Zajmuje się produkcją komputerów i urządzeń peryferyjnych oraz ich serwisowaniem. Spółka jest notowana na 41 miejscu w rankingu Fortune 500.
  Netbook – mały, przenośny komputer osobisty, zazwyczaj tańszy i lżejszy od tradycyjnego laptopa, przeznaczony do przeglądania internetu, wideorozmów, aplikacji online oraz prac biurowych w podróży. Najnowsze modele netbooków radzą sobie także z grami i nowszymi programami.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.816 sek.