• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Florencia Labat

  Przeczytaj także...
  XXVI Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Atlancie w Stanach Zjednoczonych w dniach 19 lipca - 4 sierpnia 1996 roku.Pam Shriver, po mężu Lazenby (ur. 4 lipca 1962 w Baltimore) – amerykańska tenisistka, wielokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych w grze podwójnej.
  Amy Frazier (ur. 19 września 1972 w St. Louis, Missouri) - tenisistka amerykańska, zwyciężczyni ośmiu turniejów zawodowych w grze pojedynczej, reprezentantka w Pucharze Federacji.
  function mfTempOpenSection(id){var block=document.getElementById("mf-section-"+id);block.className+=" open-block";block.previousSibling.className+=" open-block";}

  Maria Florencia Labat (ur. 12 czerwca 1971 w Buenos Aires) - argentyńska tenisistka.

  Zawodniczka argentyńska, osiągnęła w 1994 roku dwudzieste szóste miejsce w klasyfikacji indywidualnej tenisistek, a w 1999 została dwudziestą siódmą deblistką świata. Sezon 1994 zakończyła na trzydziestym ósmym miejscu i to jej najlepszy rezultat na koniec roku. Wygrała siedem turniejów deblowych. Tenisistka leworęczna.

  Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.Nathalie Tauziat (ur. 17 października 1967 w Bangi, Republika Środkowoafrykańska) – tenisistka francuska, finalistka Wimbledonu w grze pojedynczej, zdobywczyni Pucharu Federacji.

  Florencia zaczęła grać w tenisa w wieku siedmiu lat. Nigdy nie wygrała turnieju singlowego WTA Tour, ale czterokrotnie osiągnęła finał tych imprez: w 1993 roku w Curutibie, a rok później w Brisbane, Singapurze i Dżakarcie. Jej partnerkami w zwycięskich turniejach deblowych były m.in. Dominique Monami i Rika Hiraki.

  Jennifer Capriati (ur. 29 marca 1976 w Long Island, Nowy Jork), tenisistka amerykańska, mistrzyni olimpijska 1992, zwyciężczyni trzech turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej.Buenos Aires (hiszp. Pomyślne Wiatry) – stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej.

  Od 1990 roku reprezentowała Argentynę w Pucharze Federacji. Uczestniczyła w letnich igrzyskach olimpijskich w 1992 i 1996 roku. W 1995 roku zwyciężyła w prestiżowym amerykańskim turnieju Pan American Games, zdobywając złoty medal. W karierze odniosła wiele sukcesów, pokonała tak słynne zawodniczki, jak Nathalie Tauziat, Amy Frazier, Irina Spîrlea, Jelena Lichowcewa, Pam Shriver i Chanda Rubin. W klasyfikacji juniorek zajmowała drugie miejsce, tuż za Jennifer Capriati.

  Jelena Aleksandrowna Lichowcewa, ros. Елена Александровна Лиховцева (ur. 8 września 1975 w Ałma-Acie), tenisistka rosyjska, przez pewien czas reprezentantka Kazachstanu, czołowa deblistka świata, mistrzyni Wimbledonu 2002 i Australian Open 2007 w grze mieszanej, zdobywczyni Pucharu Federacji 2004.Singapur (ang. Singapore, chiń. 新加坡 Xīnjīapō, malaj. Singapura, tamil. சிங்கப்பூர Cingkappūr) – miasto-państwo położone w pobliżu południowego krańca Półwyspu Malajskiego. Leży w południowo-wschodniej Azji.
  (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Women’s Tennis Association (WTA) – największa organizacja kobiecego tenisa, zrzeszająca wszystkich organizatorów imprez tenisowych, same tenisistki oraz federacje sędziowskie biorące udział we wszystkiego rodzaju imprezach, od turniejów najniższego szczebla (International z pulą pieniężną nie przekraczającą 500 tys. dolarów) poprzez turnieje średniego szczebla (pula pieniężna 731 tys. – 4,5 mln dolarów) aż po turnieje Wielkiego Szlema.Dominique Monami, w latach 1995–2003 Van Roost (ur. 31 maja 1973 w Verviers) – belgijska tenisistka (Walonka), występująca na światowych kortach od 1991 do 2000 roku, ćwierćfinalistka Australian Open 1997 i Australian Open 1999 w grze pojedynczej, półfinalistka US Open 2000 w grze podwójnej, uczestniczka Mistrzostw WTA w grze pojedynczej (1998, 1999) i podwójnej (2000), brązowa medalistka olimpijska w grze podwójnej z Sydney (2000), klasyfikowana w rankingu WTA na 9. miejscu w grze pojedynczej (1998) i na 21. w grze podwójnej (2000), reprezentantka Belgii w Pucharze Federacji i Pucharze Hopmana. Tenisistka praworęczna.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  XXV Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się w Barcelonie w 1992 roku. Były to pierwsze igrzyska olimpijskie odbywające się w Hiszpanii.
  Fed Cup, Puchar Federacji – drużynowe rozgrywki tenisowe krajowych reprezentacji kobiecych, odpowiednik męskiego Pucharu Davisa.
  Rika Hiraki (jap. 平木理化, Hiraki Rika, ur. 6 grudnia 1971 w Bejrucie, Liban) - tenisistka japońska, zwyciężczyni wielkoszlemowego French Open 1997 w grze mieszanej (z Hindusem Bhupathim), reprezentantka w Pucharze Federacji.
  Dżakarta (ind. Jakarta) – stolica i największe miasto Indonezji, 8 513 385 mieszkańców (2009), aglomeracja 18,2 mln (2004). Wcześniejsze nazwy miasta to: Sunda Kelapa (397 – 1527), Jayakarta (1527 – 1619), Batavia (1619 – 1942) oraz Djakarta (1942 – 1972). Miasto jest położone w południowo-zachodniej części państwa, w północno-zachodniej części wyspy Jawa, jego obszar obejmuje 661,52 km².

  Reklama