• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Florence and the Machine  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  "Heavy in Your Arms" to utwór indie rockowej brytyjskiej grupy Florence and the Machine pochodzący z reedycji ich pierwszego albumu studyjnego zatytułowanej Between Two Lungs. Tekst piosenki został stworzony przez Florence Welch i Paula Epwortha, który także zajął się jego produkcją. 15 października 2010 roku utwór został wydany przez wytwórnię Island Records jako singel promujący film Saga "Zmierzch": Zaćmienie, gdzie w filmie został wykorzystany podczas napisów końcowych. Pojawił się także na oficjalnej ścieżce dźwiękowej do tego filmu. Singel nie zdobył takiego sukcesu komercyjnego jak poprzednie single grupy i był notowany na 53. pozycji w Wielkiej Brytanii. Do singla nakręcono także teledysk, którego reżyserią zajęli się Tom Beard i Tabitha Denholm. W 2012 roku amerykańska piosenkarka Kelly Clarkson wykonywała cover tego utworu na swojej trasie koncertowej Stronger Tour.Nikita (2010-2013) – amerykański serial dramatyczny nadawany przez amerykańską stację The CW. Bazujący na francuskim filmie Nikita, jego remaku Kryptonim Nina oraz poprzedniego serialu Nikita. 9 maja 2013 stacja przedłużyła serial o czwarty i finałowy skrócony sezon. 22 listopada rozpocznie się emisja finałowego sezonu serialu.

  Florence and the Machine (zapisywane również jako Florence + The Machine) – brytyjski zespół indie rockowy.

  Grupa powstała w 2007 roku, by już rok później wystąpić na bocznych scenach festiwali w Glastonbury czy Reading.

  W 2011 roku zespół był nominowany do Nagrody Grammy w kategorii Najlepszy Nowy Artysta (ang. Best New Artist). W 2016 roku otrzymał pięć nominacji do tej nagrody.

  Na dyskografię zespołu składają się trzy albumy: Lungs (2009), Ceremonials (2011) i How Big, How Blue, How Beautiful (2015).

  Calvin Harris, właściwie Adam Richard Wiles (ur. 17 stycznia 1984 roku w Dumfries w Szkocji) – szkocki DJ, a także piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny. Pierwsze EP – Stouffer, wydał w 2002 roku, jednak popularność zdobył dopiero 5 lat później, po wydaniu debiutanckiego albumu I Created Disco, zawierającego takie hity jak The Girls i Acceptable in the 80s. Jednak dopiero po ukazaniu się singla "We Found Love" nagranego z Rihanną, współpracą z Calvinem zainteresowały się inne gwiazdy.Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 1.1 2007: Powstawanie i wczesne lata
 • 1.2 2008 – 2010: Lungs
 • 1.3 2011-2014: Ceremonials
 • 1.4 2015: How Big, How Blue, How Beautiful
 • 2 Skład zespołu
 • 3 Styl i inspiracje
 • 4 Dyskografia
 • 4.1 Albumy studyjne
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne
 • How Big, How Blue, How Beautiful – trzeci album studyjny brytyjskiej grupy indie popowej Florence and the Machine. Wydany został 29 maja 2015 roku przez wytwórnię Island Records. Producentami albumu są Markus Dravs i Paul Epworth. Album zadebiutował na pierwszym miejscu na liście przebojów w: Australii, Irlandii, Kanadzie, Nowej Zelandii, Polsce, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii.53. ceremonia rozdania nagród Grammy odbyła się 13 lutego 2011 roku w Staples Center w Los Angeles i była transmitowana na żywo na antenie CBS. Dwa dni wcześniej wyróżnieniem specjalnym, MusiCares Person of the Year, odznaczona została Barbra Streisand. Nominacje ogłoszone zostały 1 grudnia 2010 roku i objęły 109 możliwych do zdobycia wyróżnień. Zdecydowana większość statuetek przyznana została podczas tzw. pre-telecastu, a więc części ceremonii, nietransmitowanej w telewizji.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.
  Billboard 200 – zestawienie, przedstawiające 200 najlepiej sprzedających się albumów studyjnych i EP w Stanach Zjednoczonych. Lista publikowana jest każdego tygodnia w magazynie muzycznym Billboard i zazwycznaj stanowi wyznacznik popularności poszczególnych wykonawców w oparciu o pozycje, na których się aktualnie znajdują.
  UK Albums Chart – lista przebojów publikująca najlepiej sprzedające się albumy (również w wersji digital download) w Wielkiej Brytanii. Jest sporządzana przez The Official Charts Company i publikowana w magazynie Music Week (Top 75) oraz na stronie internetowej OCC (Top 100); pełna lista 200 albumów jest publikowana wyłącznie w newsletterze ChartsPlus.
  Heatseekers Albums (dawniej Top Heatseekers) – notowanie przedstawiające aktualną listę najlepiej sprzedających się albumów nowych, rozpoczynających karierę artystów, opracowywane przez magazyn muzyczny Billboard od 1993 roku. Płyty, które są obecne na Heatseekers Albums mogą również plasować się na konkurencyjnej Billboard 200.
  Ocalić Grace – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację TNT od 23 lipca 2007 r. W Polsce nadawany przez stację FoxLife od 25 listopada 2009 r.
  Jamesetta Hawkins znana jako Etta James (ur. 25 stycznia 1938 w Los Angeles, zm. 20 stycznia 2012 w Riverside) - amerykańska wokalistka pochodzenia włosko-afro-amerykańskiego, przedstawicielka wokalnego bluesa i wczesnego rhythm and bluesa i soulu.
  Kumple (ang. Skins) – brytyjski serial opowiadający o życiu grupy nastolatków z Bristolu. Premiera pierwszej serii miała miejsce 25 stycznia 2007 roku na antenie kanału E4. Tytuł serialu pochodzi od słowa skins, które w slangu brytyjskim oznacza bletkę – bibułkę do skręcania jointów bądź papierosów.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.073 sek.