• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Floor Jansen  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Irene Jansen - holenderska piosenkarka. Brała udział w nagraniu albumu The Human Equation grupy Ayreon. W 2003 roku rozpoczęła pracę w grupie Star One.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Floor Jansen (ur. 21 lutego 1981) – holenderska wokalistka i nauczycielka śpiewu w holenderskich szkołach, znana głównie z występów z After Forever i Ayreon. Jedna z niewielu wokalistek na świecie, która potrafi śpiewać wysokie, operowe partie, jak i death growl.

  Jej młodsza siostra Irene Jansen również jest wokalistką. W After Forever występowała wspólnie z Markiem Jansenem, obecnie związanym z zespołem Epica, jednak, jak sama przyznaje, nie są w żaden sposób spokrewnieni. Piosenkarka pozostaje w nieformalnym związku z perkusistą zespołu Sabaton Szwedem Hannesem Van Dahlem.

  Endless Forms Most Beautiful – ósmy studyjny album fińskiego zespołu symfoniczno-metalowego Nightwish, wydany przez wytwórnię Nuclear Blast 27 marca 2015 w krajach Unii Europejskiej, 30 marca w Wielkiej Brytanii, dzień później w USA. Jest to pierwszy album, w którym występuje Floor Jansen, a w którym Troy Donockley, współpracujący z Nightwish od czasu nagrywania Dark Passion Play, występuje jako pełnoprawny członek zespołu.Mark Jansen (ur. 15 grudnia 1978 w Reuver) – holenderski muzyk, wokalista, kompozytor i gitarzysta. W latach 1995–2002 członek grupy After Forever. W 2002 roku złożył zespół Sahara Dust, rok później przekształcony w formację Epica. Jest także autorem projektu Mayan, powstałego w 2010 roku. Premiera debiutanckiego albumu Quarterpast odbyła się się 20 maja 2011 roku.

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 2 Dyskografia
 • 3 Teledyski
 • 4 Filmografia
 • 5 Przypisy
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Sabaton – szwedzka grupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka utworów jest powiązana z wojną.
  Sopran dramatyczny - głos kobiecy wyższy od altu i mezzosopranu, ale niższy od sopranu lirycznego i koloraturowego. Obejmuje zakres b-cis.
  Prison of Desire to debiutancki album holenderskiego zespołu After Forever wydany w 2000 roku. W ostatnim utworze Beyond Me gościnnie występuje Sharon den Adel, wokalistka Within Temptation. W 2008 roku ukazała się dwupłytowa reedycja albumu.
  Uczelnia muzyczna – uczelnia, w której prowadzone jest nauczanie sztuki muzycznej. Nauka kończy się uzyskaniem tytułu licencjata lub magistra sztuki.
  ReVamp - holenderska grupa wykonująca muzykę z pogranicza metalu symfonicznego i gothic metalu. Zespół powstał w 2009 roku z inicjatywy wokalistki Floor Jansen po rozpadzie jej macierzystego zespołu After Forever. Początkowo wokalistka nawiązała współpracę z Joostem van den Broekiem i Waldemarem Sorychtą, którzy napisali i wyprodukowali piosenki na debiutancki album projektu pt. ReVamp. Wydawnictwo ukazało się w 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej Nuclear Blast. Tego samego roku Floor Jansen utworzyła koncertowy skład zespołu w osobach perkusisty Matthiasa Landesa, gitarzystów Arjana Rijnena i Jorda Otto, klawiszowca Rubena Wijga oraz basisty Jaapy Melmana.
  Arjen Lucassen (właściwie Arjen Anthony Lucassen) – neoprogresywny muzyk rockowy, multinstrumentalista, kompozytor, wykonawca muzyki w stylu metal progresywny. Sam gra na instrumentach klawiszowych, gitarze i gitarze basowej, zaś w swych realizacjach zatrudnia sesyjnych, najczęściej dobrze znanych muzyków sceny progresywnej. Podniosła muzyka Lucassena, oparta na motywach science fiction, najczęściej w formie opery rockowej, charakteryzuje się bardzo bogatym, symfonicznym brzmieniem, w którym dominują syntezatory i gitary elektryczne.
  Kontrola autorytatywna – w terminologii bibliotekoznawczej określenie procedur zapewniających utrzymanie w sposób konsekwentny haseł (nazw, ujednoliconych tytułów, tytułów serii i haseł przedmiotowych) w katalogach bibliotecznych przez zastosowanie wykazu autorytatywnego zwanego kartoteką wzorcową.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.