• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Floor Jansen  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Irene Jansen - holenderska piosenkarka. Brała udział w nagraniu albumu The Human Equation grupy Ayreon. W 2003 roku rozpoczęła pracę w grupie Star One.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Floor Jansen (ur. 21 lutego 1981) – holenderska wokalistka, autorka tekstów i nauczycielka śpiewu w holenderskich szkołach, znana głównie z występów z After Forever i Ayreon. Obecnie wokalistka prowadząca znanego zespołu symfoniczno metalowego Nightwish. Jedna z niewielu wokalistek na świecie, która potrafi śpiewać wysokie, operowe partie, jak i death growl.

  Endless Forms Most Beautiful – ósmy studyjny album fińskiego zespołu symfoniczno-metalowego Nightwish, wydany przez wytwórnię Nuclear Blast 27 marca 2015 w krajach Unii Europejskiej, 30 marca w Wielkiej Brytanii, dzień później w USA. Jest to pierwszy album, w którym występuje Floor Jansen, a w którym Troy Donockley, współpracujący z Nightwish od czasu nagrywania Dark Passion Play, występuje jako pełnoprawny członek zespołu.Mark Jansen (ur. 15 grudnia 1978 w Reuver) – holenderski muzyk, wokalista, kompozytor i gitarzysta. W latach 1995–2002 członek grupy After Forever. W 2002 roku złożył zespół Sahara Dust, rok później przekształcony w formację Epica. Jest także autorem projektu Mayan, powstałego w 2010 roku. Premiera debiutanckiego albumu Quarterpast odbyła się się 20 maja 2011 roku.

  W After Forever występowała wspólnie z Markiem Jansenem, obecnie związanym z zespołem Epica, jednak, jak sama przyznaje, nie są w żaden sposób spokrewnieni. Piosenkarka jest w związku małżeńskim z perkusistą zespołu Sabaton Szwedem Hannesem Van Dahlem, z którym ma córkę Freję (ur. 15.03.2017). Data ślubu nie jest znana.

  International Standard Name Identifier (ISNI) – unikalny identyfikator służący wystandaryzowanej identyfikacji obiektów, podmiotów, autorów dzieł, utworów i publikacji. Library of Congress Control Number (LCCN) – numer nadawany elementom skatalogowanym przez Bibliotekę Kongresu wykorzystywany przez amerykańskie biblioteki do wyszukiwania rekordów bibliograficznych w bazach danych i zamawiania kart katalogowych w Bibliotece Kongresu lub u innych komercyjnych dostawców.

  Jej młodsza siostra Irene Jansen również jest wokalistką.

  Życiorys[ | edytuj kod]

  W roku 1997 mając 16 lat dołączyła do zespołu Apocalypse (później After Forever). Trzy lata później ukazał się ich pierwszy album Prison of Desire. Umiejętność śpiewania zarówno muzyki poważnej, jak i rockowej uczyniła ją szybko popularną w środowisku muzyki metalowej.

  Sabaton – szwedzka grupa wykonująca muzykę z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka utworów jest powiązana z wojną.WorldCat – katalog rozproszony łączący zbiory 71 000 bibliotek ze 112 krajów, które są uczestnikami serwisu Online Computer Library Center. Katalog jest tworzony i prowadzony przez biblioteki, których zbiory są w nim ujęte.

  Floor Jansen rozpoczęła naukę muzyki na Dutch Rock Academy w 1999, a trzy lata później wstąpiła do konserwatorium. Na albumach After Forever nie można usłyszeć całej jej skali głosu. Śpiewa sopranem dramatycznym. Oprócz tego gra również na flecie, pianinie i gitarze elektrycznej.

  Współpracuje również z holenderskim kompozytorem Arjenem Lucassenem. Śpiewała na kilku albumach biorąc udział w projektach Ayreon i Star One. Po rozwiązaniu After Forever ogłosiła że przygotowuje nowy projekt muzyczny – ReVamp. Do tej pory projekt wydał dwa albumy studyjne ReVamp w 2010, oraz Wild Card trzy lata później. Druga płyta odniosła ogromny sukces wśród środowiska metalu symfonicznego. 1 października 2012 roku zespół Nightwish rozstał się z Anette Olzon. Wśród wokalistek, które zespół chciał zaangażować znalazła się Elize Ryd (Amaranthe) oraz Alissa White-Gluz (ex-The Agonist, Arch Enemy). Jednak aby dokończyć trasę koncertową, podjął współpracę z Floor Jansen. W 2013 roku wokalistka została oficjalną członkinią formacji. W kwietniu 2015 zespół wydał swoją pierwszą płytę z Floor zatytułowaną Endless Forms Most Beautiful. Wiosną 2020 roku ukazać się ma dziewiąty studyjny album zespołu, w którym wystąpi wokalistka.

  Sopran dramatyczny - głos kobiecy wyższy od altu i mezzosopranu, ale niższy od sopranu lirycznego i koloraturowego. Obejmuje zakres b-cis.Virtual International Authority File (VIAF) – międzynarodowa kartoteka haseł wzorcowych. Jej celem jest ujednolicenie zapisu nazw osobowych (haseł), dlatego zbiera z bibliotek z całego świata – ich różne wersje i prezentuje je razem, pod jednym, unikatowym identyfikatorem numerycznym. Pozwala to obniżyć koszty i zwiększyć użyteczność danych gromadzonych przez biblioteki. Informacje po dopasowaniu i połączaniu są udostępniane online bibliotekom na całym świecie.

  W 2017 roku utworzyła hard-rockowy projekt Northward, rok później (październik 2018) opublikowany został album, który stworzyła wraz z Jørnem Viggo Lofstadem.

  W roku 2019 Floor wystąpiła w holenderskim programie Beste Zangers, w którym zaprezentowała część swojej skali głosu, a także śpiewała z Timem Akermanem i Henkiem Poortem. W jej repertuarze znalazły się piosenki z gatunku pop, country, rock oraz musical.

  Prison of Desire to debiutancki album holenderskiego zespołu After Forever wydany w 2000 roku. W ostatnim utworze Beyond Me gościnnie występuje Sharon den Adel, wokalistka Within Temptation. W 2008 roku ukazała się dwupłytowa reedycja albumu.Uczelnia muzyczna – uczelnia, w której prowadzone jest nauczanie sztuki muzycznej. Nauka kończy się uzyskaniem tytułu licencjata lub magistra sztuki.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  ReVamp - holenderska grupa wykonująca muzykę z pogranicza metalu symfonicznego i gothic metalu. Zespół powstał w 2009 roku z inicjatywy wokalistki Floor Jansen po rozpadzie jej macierzystego zespołu After Forever. Początkowo wokalistka nawiązała współpracę z Joostem van den Broekiem i Waldemarem Sorychtą, którzy napisali i wyprodukowali piosenki na debiutancki album projektu pt. ReVamp. Wydawnictwo ukazało się w 2010 roku nakładem wytwórni muzycznej Nuclear Blast. Tego samego roku Floor Jansen utworzyła koncertowy skład zespołu w osobach perkusisty Matthiasa Landesa, gitarzystów Arjana Rijnena i Jorda Otto, klawiszowca Rubena Wijga oraz basisty Jaapy Melmana.
  Arjen Lucassen (właściwie Arjen Anthony Lucassen) – neoprogresywny muzyk rockowy, multinstrumentalista, kompozytor, wykonawca muzyki w stylu metal progresywny. Sam gra na instrumentach klawiszowych, gitarze i gitarze basowej, zaś w swych realizacjach zatrudnia sesyjnych, najczęściej dobrze znanych muzyków sceny progresywnej. Podniosła muzyka Lucassena, oparta na motywach science fiction, najczęściej w formie opery rockowej, charakteryzuje się bardzo bogatym, symfonicznym brzmieniem, w którym dominują syntezatory i gitary elektryczne.
  Gemeinsame Normdatei (GND) – kartoteka wzorcowa, stanowiąca element centralnego katalogu Niemieckiej Biblioteki Narodowej (DNB), utrzymywanego wspólnie przez niemieckie i austriackie sieci biblioteczne.
  After Forever – holenderska grupa muzyczna wykonująca symfoniczny gotycki metal. Powstała 1995 roku w Holandii występując początkowo do 1999 roku pod nazwą Apocalypse.
  Głos ludzki – wibracje wytwarzane przez struny głosowe człowieka (dźwięki o określonej częstotliwości). Fałdy głosowe w połączeniu z m.in. zębami, językiem i ustami mogą wytworzyć szerokie spektrum dźwięków, umożliwiając całkowitą zmianę znaczenia wypowiedzi poprzez manipulację tonu lub akcentowanie pojedynczych części.
  Anette Ingegerd Olsson Husgafvel (ur. 21 czerwca 1971 w Katrineholm) – szwedzka piosenkarka. Była członkini zespołów Nightwish i Alyson Avenue.
  Nightwish – fińska grupa muzyczna założona w 1996. Ich muzyka składa się z połączenia mocnych riffów gitar z orkiestracjami. Początkowo tworzonymi za pomocą instrumentów klawiszowych a od 2002 roku nieodłącznym elementem brzmienia grupy stała się pełna orkiestra symfoniczna. Stałym elementem w muzyce zespołu są także od wielu lat różnorodne chóry oraz okazjonalnie instrumentarium folkowe. Styl grupy wyróżnia żeński wokal w postaci operowego głosu Tarji Turunen (pięć pierwszych albumów) a następnie Anette Olzon (albumy szósty i siódmy). Lider grupy, Tuomas Holopainen, określa gatunek zespołu jako metal symfoniczny.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.028 sek.