• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Flash - serial telewizyjny 2014  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  AXN – stacja telewizyjna będąca własnością medialnego skrzydła (Sony Pictures Television International) japońskiego koncernu Sony.Richard James "Rick" Cosnett (ur. 6 kwietnia 1983 w Chegutu w Zimbabwe) – australijski aktor. Najlepiej znany ze swoich ról w Pamiętnikach wampirów oraz w The Flash.

  Flash (ang. The Flash) – amerykański serial telewizyjny z gatunku science fiction, którego twórcami są Greg Berlanti, Andrew Kreisberg oraz Geoff Johns. Serial jest spin-offem serialu Arrow, którego twórcami również są Berlanti i Kreisberg. Serial jest emitowany od 7 października 2014 roku przez The CW.

  Hartley Sawyer (ur. 25 stycznia 1985 w Los Angeles, w stanie Kalifornia) – amerykański aktor, producent telewizyjny i filmowy i scenarzysta.Robert Patrick „Robbie” Amell (ur. 21 kwietnia 1988 w Toronto w kanadyjskiej prowincji Ontario) – kanadyjski aktor, występował w roli Jimmy’ego Madigana z serialu Nickelodeon True Jackson. Wystąpił także w innych serialach telewizyjnych jak: Derek kontra rodzinka i Uciekinierzy. Jest kuzynem aktora Stephena Amell.

  Głównym bohaterem serialu jest Barry Allen, znany również jako superbohater o pseudonimie Flash (w tej roli Grant Gustin), który zadebiutował w serialu Arrow, w ósmym odcinku drugiego sezonu (The Scientist).

  W Polsce serial po raz pierwszy wyemitowała stacja TV Puls 2 listopada 2015 roku, a następnie emitowany na kanale AXN od 1 lutego 2016 roku.

  7 stycznia 2020 roku potwierdzono produkcję siódmego sezonu.

  Keiynan Lonsdale (ur. 19 grudnia 1991 roku w Sydney) – australijski aktor, piosenkarz, tancerz i tekściarz. Najbardziej znany ze swojej roli jako Wally West/Kid Flash w serialu telewizyjnym Flash. Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.

  Fabuła[ | edytuj kod]

  Serial opowiada o Barrym Allenie, który w wyniku uderzenia przez piorun z pobliskiego laboratorium, zyskał nadludzkie moce – stał się najszybszym człowiekiem na świecie. Strzeże on porządku w mieście Central City jako superbohater Flash.

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Christopher Grant Wood (ur. 7 grudnia 1991 r. w Auckland w Nowej Zelandii) – nowozelandzki piłkarz, reprezentant kraju grający na pozycji napastnika. Obecnie występuje w Leicester City. Został powołany przez trenera Rickiego Herberta na Pucharze Konfederacji 2009, gdzie Nowa Zelandia odpadła w fazie grupowej oraz na MŚ 2010.

  Obsada[ | edytuj kod]

 • Jesse L. Martin

  Thomas John Ellis, lepiej znany jako Tom Ellis (ur. 17 listopada 1978 w Cardiff) – brytyjski aktor telewizyjny i filmowy. Pandemia COVID-19 – pandemia zakaźnej choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2. Epidemia rozpoczęła się 17 listopada 2019 w mieście Wuhan, w prowincji Hubei w środkowych Chinach, a 11 marca 2020 została uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za pandemię.
 • Główna[ | edytuj kod]

 • Grant Gustin jako Barry Allen/Flash - główny bohater serialu, śledczy pracujący dla departamentu policyjnego w Central City. Kiedy miał 11 lat, jego matka została zamordowana, a jego ojciec niesłusznie skazany za tę zbrodnie. Barry poświęcił całe życie by udowodnić, że jego ojciec jest niewinny i znaleźć prawdziwego morderce jego matki. Pewnego dnia, podczas wybuchu akceleratora cząsteczek został porażony piorunem przez co zyskał nadprzyrodzoną szybkość. Postanowił pomagać ludziom jako zamaskowany superbohater, Flash.
 • Candice Patton jako Iris West - najlepsza przyjaciółka Barry'ego, z którą mieszkał odkąd skończył 11 lat. Barry jest w niej bezgranicznie zakochany. Po skończeniu studiów postanowiła zostać dziennikarką. Zaczęła pisać bloga o Flashu. W tajemnicy przed swoim ojcem Joe zaczęła się spotykać z jego partnerem, Eddiem. Wkrótce także zaczęła się spotykać z Barrym, z którym później wzięła ślub.
 • Danielle Panabaker jako Caitlin Snow/Killer Frost - inteligentna ekspertka w dziedzinie bioinżynierii. Caitlin myślała, że jej narzeczony zginął podczas wybuchu akceleratora, co okazało się nieprawdą. Wkrótce wzięła z nim ślub. Była bardzo zżyta ze swoim ojcem, który zmarł, gdy była małą dziewczynką. Jest metaczłowiekiem z mocą manipulowania lodem.
 • Rick Cosnett jako Eddie Thawne (sezon 1; gość specjalny sezony 2 i 3) - młody policjant przeniesiony do policyjnego departamentu w Central City z Keyston City. Został partnerem Joe po tym jak jego poprzedni partner został zastrzelony przez Clyde'a Mardona. Zaczął się spotykać z Iris. Okazuje się być dalekim przodkiem największego wroga Barry'ego, Eobarda Thawne'a.
 • Carlos Valdes jako Cisco Ramon/Vibe - techniczny geniusz. Tak samo jak Barry posiada nadprzyrodzone moce, o których istnieniu dowiaduje się później. Jego mocą jest manipulowanie wymiarami. Jest najlepszym przyjacielem Caitlin, a wkrótce także zostaje przyjacielem Barry'ego.
 • Tom Cavanagh jako:
 • Harrison Wells/Eobard Thawne/Reverse Flash - naukowiec, który wpadł na pomysł akceleratora cząsteczek wraz ze swoją małżonką, która zginęła podczas wypadku samochodowego w Starling City w 2000 roku. Jest bardzo tajemniczym mężczyzną. Barry, Caitlin i Cisco ufają mu, nie wiedząc, że ich mentor coś przed nimi ukrywa. Okazuje się, że tak naprawdę jest to Eobard Thawne, który przejął ciało prawdziwego Wellsa.
 • Harry Wells - odpowiednik Wellsa z Ziemi-2. Przybył na Ziemię-1, szukając u drużyny Flasha pomocy, gdyż jego córka Jesse została porwana przez Zooma.
 • HR Wells - odpowiednik Wellsa z Ziemi-19. W przeciwieństwie do swoich poprzedników posiada poczucie humoru.
 • Sherloque Wells - odpowiednik Wellsa z Ziemi-121. Jest jednym z najlepszych detektywów w wieloświecie. Przybył na Ziemię-1, by pomóc drużynie Flasha w schwytaniu Cicady. Jest nieco podejrzliwy w stosunku do Nory.
 • Nash Wells/Pariah - odpowiednik Wellsa z nieznanej Ziemi. Był odpowiedzialny za uwolnienie Anty-Monitora.
 • Jesse L. Martin jako Joe West - detektyw pracujący dla policyjnego departamentu w Central City. Ojciec Iris i Wally'ego. Bliski przyjaciel Allenów. Po śmierci Nory przygarnął pod swój dach Barry'ego, którego traktował jak własnego syna.
 • Keiynan Lonsdale jako Wally West/Kid Flash (sezony 2-4; gość specjalny sezony 5-6) - syn Joe oraz brat Iris, o którym nie mieli pojęcia, gdyż matka Iris odeszła od nich nie mówiąc Joe, że jest w ciąży. Powraca, gdy dowiaduje się o istnieniu ojca i siostry. Bierze udział w nielegalnych wyścigach samochodowych. Początkowo nie pała sympatią do Barry'ego, gdyż uważa, że Barry zajął jego miejsce w rodzinie Westów.
 • Tom Felton jako Julian Albert (sezon 3) - śledczy pracujący dla policyjnego departamentu w Central City. Dzieli laboratorium z Barrym. Nie znosi go i uważa, że Barry coś ukrywa.
 • Neil Sandilands jako Clifford DeVoe/Thinker (sezon 4) - profesor na uniwersytecie Central City. Podczas wybuchu akceleratora nabył nieprawdopodobną inteligencje. Jest mężem Marlize, z którą razem pracuje nad swoimi niecnymi planami. Dzięki drużynie Flasha stworzył 12 metaludzi, dla których ma specjalne plany.
 • Danielle Nicolet jako Cecille Horton (od sezonu 5; gościnnie sezony 1, 3 i 4) - prokurator współpracujący z departamentem policji w Central City. Bliska przyjaciółka Joego, z którym później zaczęła się spotykać. Ma córkę, a także zaszła w ciąże z Joem i urodziła mu kolejną córkę.
 • Hartley Sawyer jako Ralph Dibny/Elongated Man (od sezonu 5; gościnnie sezon 4) - były policjant pracujący dla departamentu policji w Central City. Zwolniony za podrzucenie dowodów. Po tym został prywatnym detektywem. Jest jednym z metaludzi stworzonych przez DeVoe. Posiada moc, dzięki której może się rozciągać do nieprawdopodobnych kształtów i rozmiarów. Barry postanawia go trenować, by stał się taki jak on.
 • Jessica Parker Kennedy jako Nora West-Allen/XS (sezon 5; gościnnie sezon 4) - córka Barry'ego i Iris, która przybyła do teraźniejszości z roku 2049. Chce poznać swojego ojca, gdyż nie miała ku temu okazji w przyszłości ze względu na jego zniknięcie w 2024 roku. Tak jak Barry jest speedsterką.
 • Chris Klein jako Orlin Dwyer/Cicada (sezon 5) - metaczłowiek, który swoje moce nabył podczas Oświecenia. Kawałek satelity Star Labs utknął mu w klatce piersiowej i od tej pory ma połączenie ze swoim sztyletem, którym może negować moce innych metaludzi. Pragnie pozbyć się ich wszystkich ze względu na to, że przez metaczłowieka jego siostrzenica zapadła w śpiączkę.
 • Efrat Dor jako Eva McCulloch (od 6 sezonu) - kobieta, która podczas wybuchu akceleratora została uwięziona po drugiej stronie lustra, gdzie jak się okazało zyskało zdolność do manipulowanie lustrami. Planuje zemstę na swoim mężu.
 • Kayla Compton jako Allegra Garcia (sezon 7; powracająca sezon 6) - dziewczyna, która podczas wybuch akceleratora zyskała moc do manipulowania falami elektromagnetycznymi. Niesłusznie spędziła w więzieniu kilka lat. Obecnie pracuje dla Iris w Central City Citizen i jest członkiem Drużyny Flasha.
 • Brandon McKnight jako Chester P. Runk (sezon 7; powracający sezon 6) - były naukowiec oraz obecny streamer, który podczas małego eksperymentu zyskał moc do otwierania czarnych dziur.
 • Role drugoplanowe[ | edytuj kod]

 • Patrick Sabongui jako David Singh (sezon 1-obecnie)
 • Wentworth Miller jako Leonard Snart/Captain Cold (sezony 1-3); Leo Snart/Citizen Cold (sezon 4)
 • Dominic Purcell jako Mick Rory/Heat Wave (sezony 1; 3-4)
 • Violett Beane jako Jesse Wells/Jesse Quick (sezony 2-4)
 • John Wesley Shipp jako Henry Allen (sezony 1-3 i 5); Jay Garrick/Flash (sezony 2-4; 6); Barry Allen/Flash (sezon 5-6)
 • Michelle Harrison jako Nora Allen (sezony 1-3 i 5-6); Joan Williams (sezon 6)
 • Robbie Amell jako Ronnie Raymond/Firestorm (sezon 1-3)
 • Malese Jow jako Linda Park (sezony 1 i 2)
 • Victor Garber jako dr Martin Stein/Firestorm (sezony 1-4)
 • Teddy Sears jako Hunter Zolomon/Zoom (sezon 2 i 5)
 • Shantel VanSanten jako Patty Spivot (sezon 2)
 • Jessica Camacho jako Cynthia/Gypsy (sezony 3 i 4)
 • Mark Sweatman jako Matthew Norvock (sezon 4-6)
 • Katee Sackhoff jako Amunet Black (sezon 4; 6)
 • Kim Engelbrecht jako Marlize DeVoe (sezon 4)
 • Lossen Chambers jako Vanessa Ambres (sezon 5)
 • Susan Walters jako Carla Tannhauser (sezony 3; 5)
 • Islie Hirvonen/Sarah Carter jako Grace Gibbons (sezon 5)
 • Vanessa Park jako Kamilla Hwang (sezon 5-obecnie)
 • Sendhil Ramamurthy jako Ramsey Rosso/Bloodwork (sezon 6)
 • Eric Nenninger jako Joseph Carver (sezon 6)
 • Natalie Dreyfuss jako Sue Dearbon (sezon 6-obecnie)
 • Goście specjalni[ | edytuj kod]

 • Stephen Amell jako Oliver Queen/Arrow/Green Arrow (sezony 1-6)
 • Emily Bett Rickards jako Felicity Smoak (sezony 1-4)
 • David Ramsey jako John Diggle/Spartan (sezony 1-6)
 • Katie Cassidy jako Laurel Lance; Black Siren; Siren-X (sezony 1, 2 i 4)
 • Paul Blackthorne jako Quentin Lance; SS Sturmbannführer (sezony 1 i 4)
 • Melissa Benoist jako Kara Danvers/Supergirl (sezon 3-6)
 • Caity Lotz jako Sara Lance/White Canary (sezony 3-4; 6)
 • Brandon Routh jako Ray Palmer/Atom oraz Clark Kent/Superman(sezony 1, 3-4; 6)
 • Jeremy Jordan jako Grady; Winn Schott (Ziemia-X) (sezony 3 i 4)
 • Chris Wood jako Mon-El; Tommy Moran (sezon 3)
 • Willa Holland jako Thea Queen/Speedy (sezony 2 i 3)
 • John Barrowman jako Malcolm Merlyn; Cutter Moran (sezony 2 i 3)
 • Neal McDonough jako Damien Darhk (sezon 2)
 • David Harewood jako J'onn J'onzz/Martian Manhunter (sezony 3 i 6)
 • Chyler Leigh jako Alex Danvers (sezon 4)
 • Juliana Harkavy jako Dinah Drake/Black Canary (sezon 4)
 • Tyler Hoechlin jako Clark Kent/Superman (sezony 5-6)
 • Danny Trejo jako Josh/Breacher (sezony 4; 6)
 • Elizabeth Tulloch jako Lois Lane (sezony 5-6)
 • Matt Ryan jako John Constantine (sezon 6)
 • Ruby Rose jako Kate Kane/Batwoman (sezony 5-6)
 • Katherine McNamara jako Mia Smoak (sezon 6)
 • Tom Ellis jako Lucifer Morningstar (sezon 6)
 • Cress Williams jako Jefferson Pierce/Black Lightning (sezon 6)
 • Jon Cryer jako Lex Luthor (sezon 6)
 • Ruby Rose Langenheim (ur. 20 marca 1986), lepiej znana jako Ruby Rose, – australijska modelka, DJ, piosenkarka, aktorka, prezenterka telewizyjna i była VJ MTV. Jest twarzą Maybelline New York w Australii, oraz gra w Orange Is the New Black postać Stelli Carlin.Paul Blackthorne (ur. 5 marca 1969 w Wellington, w hrabstwie Shropshire) – brytyjski aktor telewizyjny i filmowy, a także reżyser, producent filmowy i fotograf.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Warto wiedzieć że... beta

  Eric Nenniger (ur. 19 listopada 1978 w Saint Louis w stanie Missouri, USA) – amerykański aktor filmowy i telewizyjny.
  Dan Trejo (ur. 16 maja 1944 w Los Angeles w stanie Kalifornia, USA) – amerykański aktor filmowy meksykańskiego pochodzenia. Najbardziej znany jest z ról czarnych charakterów i przestępców. Często występuje w filmach Roberta Rodrigueza.
  Melissa Marie Benoist (ur. 4 października 1988 r. w Littleton w stanie Kolorado) − amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, wokalistka.
  Kathryn Ann Sackhoff (ur. 8 kwietnia 1980 w Portland) – amerykańska aktorka, która występowała m.in. w remake’u serialu Battlestar Galactica, serialu Bionic Woman: Agentka przyszłości, filmach Halloween: Resurrection (2002) i Riddick.
  Chris Klein, właściwie Frederick Christopher Klein (ur. 14 marca 1979 w Hinsdale) − amerykański aktor filmowy, najbardziej znany z roli Chrisa „Oza” Ostreichera w serii komediowej American Pie.
  Poniżej znajduje się lista seriali na podstawie komiksów DC Comics, zawiera ona zarówno seriale aktorskie, jak i animowane.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.051 sek.