• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Flaga Kraju Stawropolskiego

  Przeczytaj także...
  Kraj Stawropolski (ros. Ставропольский край) – jednostka administracyjna Rosji w Północnokaukaskim Okręgu Federalnym ze stolicą w Stawropolu.Barwa – wrażenie psychiczne wywoływane w mózgu ludzi i zwierząt, gdy oko odbiera promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła. Główny wpływ na to wrażenie ma skład widmowy promieniowania świetlnego, w drugiej kolejności ilość energii świetlnej, jednak niebagatelny udział w odbiorze danej barwy ma również obecność innych barw w polu widzenia obserwatora, oraz jego cechy osobnicze, jak zdrowie, samopoczucie, nastrój, a nawet doświadczenie i wiedza w posługiwaniu się zmysłem wzroku.
  Barwa biała – najjaśniejsza z barw. Jest to zrównoważona mieszanina barw prostych, która jest odbierana przez człowieka jako najjaśniejsza w otoczeniu odmiana szarości.
  Flaga Kraju Stawropolskiego

  Flaga Kraju Stawropolskiegoflaga o proporcjach 2:3, przyjęta 15 maja 1997 r. Na fladze widnieją dwa kolory: żółty oraz biały. Głównym elementem flagi jest biały krzyż skandynawski, który mieści się na żółtym tle płata flagi. Jego oficjalne proporcje ustanowione przez lokalny parlament (Krajewaja Duma) to: 5,5+4,1+5,5:7,5+4,5+13. W centralnym punkcie krzyża znajduje się godło kraju.

  Flaga (od nid. vlag) – płat tkaniny określonego kształtu i barwy przymocowywany do drzewca może zawierać godła, symbole, wizerunki. Flaga jest znakiem rozpoznawczym, symbolem państwa (flaga państwowa) lub organizacji, czasem również miast (flaga miejska) czy jednostek podziału administracyjnego, oddziału wojsk (sztandar), organizacji: politycznych, społecznych, kościelnych, sportowych, itd.Barwa żółta (żółć) – subtraktywna barwa podstawowa, na kole barw dopełnia barwę niebieską. Zakres światła żółtego ma długość fali od 565 do 590 nm. Światło pochodzące z dwóch różnokolorowych źródeł jak na przykład światło czerwone i zielone także jest postrzegane przez ludzkie oko jako kolor żółty.

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • O fladze na stronie Flags Of The World

 • Krzyż skandynawski (Krzyż nordycki) – krzyż którego ramiona pionowe oraz lewe są równe, a prawe jest dwa razy dłuższe od pozostałych. Symbol używany w weksylologii, reprezentujący chrześcijaństwo. Bardzo częsty motyw flag państw skandynawskich (nordyckich) oraz zależnych od nich terytoriów. Po raz pierwszy użyty na fladze Danii.
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.004 sek.