• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Flåm

  Przeczytaj także...
  Bergensbanen – linia kolejowa łącząca dwa największe miasta w Norwegii, Oslo i Bergen. Linia jest jednym z najwyżej położonych szlaków kolejowych w Europie oraz uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych na świecie. Trasa wiedzie przez jeden z największych płaskowyżów w Europie, Hardangervidda i przebiega na tym odcinku około 100 km powyżej linii występowania drzew. Pociąg pnie się w górę aż do wysokości 1.301 m n.p.m. Budowa Bergensbanen była sporym wyzwaniem dla inżynierów, trasa wymagała bowiem zbudowania 182 tuneli o całkowitej długości 73 km w tym jednego osiągającego długość 10 km, a także około 300 mostów przerzuconych nad licznymi strumieniami. W 1964 roku linia została zelektryfikowana. Czas przejazdu na tym 400 km odcinku wynosi 6,5 godziny.Flåm – stacja kolejowa w Flåm, w gminie Aurland w regionie Sogn og Fjordane w Norwegii, jest oddalona od Oslo o 356 km.
  Myrdal - węzłowa stacja kolejowa w miejscowości Flåm w gminie Aurland w Norwegii na linii Bergensbanen łączącej Oslo z Bergen w odległości 335 km od Oslo i leży na wysokości 866 m n.p.m.. Stacja nie ma połączenia drogowego ze światem zewnętrznym.
  Port i kolejka w Flåm

  Flåmnorweska miejscowość w gminie Aurland, w regionie Sogn og Fjordane.

  W miejscowości znajduje się około 450 mieszkańców.

  W Flåm znajduje się końcowa stacja kolejki Flåmsbana biegnąca do Myrdal gdzie łączy się z główną trasą Bergensbanen.

  Przypisy

  Linki zewnętrzne[]

 • Informacje o Flåm
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});
  Flåmsbana - zelektryfikowana linia kolejowa w Norwegii z Myrdal do Flåm, odnoga głównej linii kolejowej Bergensbanen.Sogn og Fjordane – jeden z 19 okręgów, na które podzielona jest Norwegia. Graniczy z regionami: Møre og Romsdal, Oppland, Buskerud i Hordaland.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.